Noridžas “City” sensacionāli apspēlē Mančestras “City”, Neimars debitē ar izcilu vārtu guvumu

Noridžas City, sportazinas.com
Noridžas City | Foto: Lindsey Parnaby / AFP

Sestdien pērnā gada UEFA Čempionu līgas uzvarētāja “Liverpool” Anglijas futbola premjerlīgā izcīnīja piekto uzvaru piecās spēlēs.

“Liverpool” savā laukumā ar 3:1 (2:1) apspēlēja Ņūkāslas “United” vienību. Mača septītajā minūtē Džetro Viljamss pretuzbrukumā tehniski apspēlēja “Liverpool” aizsargu Trentu Aleksandru Arnoldu un skaisti raidīja bumbu vārtu tālajā augšējā stūrī no soda laukuma stūra.

Pirmā puslaika turpinājumā Sadio Manē pēc Endrju Robertsona piespēles palika nepieskatīts viesu soda laukumā un raidīja bumbu netverami vārtu augšējā stūrī – 1:1. 40. minūtē “Liverpool” spēlētāji atņēma pretiniekiem bumbu laukuma vidus daļā un ātri izvirzīja Manē izgājienā pret “United” vārtsargu – 2:1.

Otrajā puslaikā Mohameds Salāhs pēc izcilas Roberto Firminju piespēles ātrumā ielauzās viesu soda laukumā raidīja bumbu tālajā apakšējajā stūrī.

Citā mačā Mančestras “United” savā laukumā ar 1:0 (1:0) pārspēja Lesteras “City” komandu. Uzvaras nesošos vārtus mača astotajā minūtē ar 11 metru soda sitienu guva Markuss Rešfords

Tikmēr Totenhamas “Hotspur” ar 4:0 (4:0) savā laukumā sagrāva Londonas “Crystal Palace” vienību. Ar diviem vārtu guvumiem šajā mačā izcēlās Sons Hinmins, bet reizi precīzs bija Ēriks Lamela. Vienu reizi bumbu neveiksmīgi savos vārtos raidīja “Crystal Palace” spēlētājs Patriks Van Anholts.

Londonas “Chelsea” viesos ar 5:2 (3:0) sakāva Vulverhamptonas “Wandereers”. Jau pirmajā puslaikā “Chelsea” izvirzījās vadībā ar 3:0, vārtus gūstot Fikajo Tomori un Tamijam Abrahama (divi vārti). Otrajā puslaikā Abrahams nokārtājo sev “hat-trick”, bet vēlāk no viņa bumba lidoja Londonas kluba vārtos. Turpinājumā mājinieki samazināja rezultāta starpību līdz 2:4, kad ar vārtu guvumu izcēlās Patriks Kutronē, bet kompensācijas laikā Meisons Maunts panāca 5:2.

Visbeidzot sestdienas pēdējā un centrālajā spēlē aizvadītās sezonas čempioni Mančestras “City” viesos ar 2:3 (1:2) kapitulēja Noridžas “City”.

Neraugoties uz spēles favorīta statusu, pirmie vadībā 18. minūtē izvirzījās mājinieki, kuru rindās ar galvu precīzi spēlēja Kenijs Maklīns. Desmit minūtes vēlāk viesus ar 2:0 jau šokēja Tods Kantvels, taču puslaika pēdējā minūtē cerības par uzvaru atgrieza Serhio Agvero precīzais raidījums no nelielas distances. Vien pēc piecām nospēlētām minūtēm otrajā puslaikā līdz tukšiem vārtiem izspēli veica mājinieki, bet Tēmu Puki bumbu atlika raidīt pavisam tukšos vārtos, panākot 3:1. Viesi līdz pat pašām spēles beigām nespēja apliecināt favorītu statusu un tikai 88.minūtē 2:3 panāca Rodri.

Francija

Brazīlijas futbola zvaigzne Neimars sestdien savā pirmajā šīs sezonas spēlē kompensācijas laikā guva vārtus, palīdzot Parīzes “Saint-Germain” (PSG) noturēties līderpozīcijā.

PSG mājās ar 1:0 (0:0) uzveica “Strasbourg”. Neimara vārds šosezon tika saistīts ar vairākām citām komandām, jo spēlētājs jau iepriekšējās sezonas beigās skaidri lika noprast, ka vēlas pamest Parīzi. Viņa piesaistē aktīvi iesaistījās Spānijas grands “Barcelona”, tomēr PSG neviens piedāvājums nešķita gana labs.

Par šādu lēmumu PSG sestdienas spēlē varēja tikai priecāties, jo tieši Neimars mača kompensācijas laikā “šķērītē” guva filigrānus vārtus, izraujot uzvaru savai komandai. Neraugoties uz Neimara sniegumu laukumā, komandas atbalstītāji visa mača laikā viņam veltīja īpašus saucienus, kas noteikti nebija glaimojoši.

Itālija

Itālijas futbola grands Turīnas “Juventus” viesos cīnījās neizšķirti 0:0 (0:0) ar “Fiorentina” komandu. Citā mačā “Napoli” savā laukumā ar 2:0 (1:0) apspēlēja “Sampdoria” vienību.

Vācija

Vācijas futbola bundeslīgā Dortmundes “Borussia” savās mājās ar 4:0 (1:0) sagrāva Leverkūzenes “Bayer 04”. Pirmajā puslaikā ar vārtu guvumu izcēlās Pako Alkasers, bet otrajā spēles daļā divus vārtus pievienoja Marko Roiss, bet vēl vienus vārtus guva Rafaels Gvereiro.

Citā mačā Minhenes “Bayern” viesos cīnījās neizšķirti 1:1 (1:1) ar Leipcigas “Red Bull” komandu. Jau mača trešajā minūtē Roberts Levandovskis izvirzīja vadībā viesus, bet pirmā puslaika kompensācijas laika trešajā minūtē Emīls Forsbergs izlīdzināja rezultātu.

Spānija

Spānijas futbola grands Madrides “Real” sestdien mājās ar rezultātu 3:2 (3:0) pārspēja “Levante”, bet debiju jaunās komandas rindās piedzīvoja Edens Azārs.

Mača rezultātu 25.minūtē atklāja Karims Benzemā, kurš sešas minūtes vēlāk rezultātu dubultoja. Tikmēr piecas minūtes līdz pirmā puslaika beigām 3:0 jau panāca brazīlietis Kasemiru. Savukārt viesu labā vārtus guva Borja Majorals, kurš bija precīzs mača 49.minūtē, un Gonsalo Melero, viņam izceļoties 15 minūtes līdz pamatlaika beigām.

Sestdien spēli aizvadīja arī Madrides “Atletico”, kas viesos ar 0:2 (0:0) piekāpās Sansevastjanas “Real Sociedad”. Uzvarētāju rindās vārtus guva Martins Odegārds un Načo Monreals.

“Barcelona” futbolisti savās mājās ar 5:2 (2:1) apspēlēja “Valencia” vienību. Jaupirmājās septiņās minūtēs mājinieki guva divus vārtus, kad precīzi bija Ansumans Fati un Frenkijs de Jongs. Pirmā puslaika turpinājumā Kevins Gameiro rezultāta starpību samazināja.

Otrajā puslaikā Žerārs Pikē atjaunoja divu vārtu pārsvaru mājiniekiem, bet turpinājumā Luiss Svaress atzīmējās ar diviem vārtu guvumiem, panākdams graujošo 5:1. Mača izskaņā viesiem gan izdevās vienus vārtus atgūt, kad precīzs bija Maksimiljano Gomess.