Maninens ar diviem vārtiem kaldina Somijas uzvaru pār Latvijas pretinieci PČ

02/05/2019 22:24

Somijas hokeja izlase ceturtdien Eirotūres pēdējā posma turnīra “Carlson Hockey Games” mačā ar rezultātu 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) pārspēja Čehijas komandu, gūstot pirmo uzvaru turnīrā.

Spēli aktīvāk iesāka Čehijas hokejisti, pirmajā periodā izdarot desmit metienus pa pretinieku vārtiem, tomēr 17 sekundes līdz trešdaļas beigām pēc tālas piespēles no Henri Jokiharju vārtus guva Sakari Manninens, panākot 1:0.

Otrajā periodā divu vārtu pārsvaru palīdzēja gūt Petteri Lindboma vārti, tomēr pusminūti līdz perioda beigām pēc Jakuba Vorāčeka piespēles, lielajā vairākumā izcēlās čehu aizsargs Filips Hroneks, panākot 2:1.

Trešajā periodā aktīvi uzbruka Čehijas izlase, izdarot 14 metienus pa vārtiem, taču ne metieni, ne Jokiharju nopelnītais desmit minūšu sods nelīdzēja, lai čehu hokejisti panāktu neizšķirtu. Spēles izskaņā Čehija komanda noņēma vārtsargu, tomēr Manninens to ātri izmantoja un panāca 3:1, bet minūti vēlāk 3:2 panāca čehs Radko Gudass.

Jau ziņots, ka turnīra pirmajā spēlē Zviedrijas hokejisti ar 6:4 pārspēja Krievijas izlasi, kurai nesen pievienojušies vairāki Nacionālajā hokeja līgā (NHL) spēlējošie hokejisti. Starp tiem arī šīs sezonas regulārās sezonas rezultatīvākais hokejists Ņikita Kučerovs, kurš šosezon pamanījās iekrāt 128 rezultativitātes punktus.

Šīs nedēļas otrajā pusē norisinās noslēdzošais no četriem Eirotūres posmiem. Kopējā kopvērtējuma līdere ir Krievija, kas desmit spēlēs guvusi 19 punktus, 16 punktus guvusi Somija, 14 punkti ir Zviedrijai, bet ceturtā ar 11 punktiem seko Čehija.

Krievijas, Zviedrijas un Čehijas hokejisti būs Latvijas izlases pretinieki pasaules čempionātā, kas sāksies 10.maijā.