Mants Ārmalis: Kā modelis, īstermiņā nopelnītu vairāk nekā vārtsargs

Mantas Armalis, sportazinas.com

Oktobra sākumā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubam Rīgas „Dinamo” pievienojās lietuviešu vārtsargs Mants Ārmalis. Viņa nokļūšana Rīgā sakrita ar laiku, kad komanda lauza līgumu ar amerikāņu vārtsargu Džastinu Pītersu. Manta pievienošanās klubam Latvijas presē izskanēja skaļāk, nekā tas varbūt ir ierasts. Tas galvenokārt skaidrojams ar divām lietām. Pirmkārt, laba līmeņa lietuviešu hokeja vārtsargi pasaulē ir ļoti maz, un, ja tāds vēl nokļūst KHL un tieši Rīgā! Otrkārt – Ārmalis paralēli hokejam strādā (ja) par modeli. Šis ieraksts viņa karjerā arī lika vārtsargu iepazīt nedaudz vairāk.

Ārmalis ir dzimis Lietuvas pilsētā Plungē, bet visu bērnību un arī pusaudža gadus pavadījis Zviedrijā. Hokeju sācis spēlēt Zviedrijā un 16 gadu vecumā viņš pārstāvēja Stokholmas “Djurgarden” jauniešu komandu. „Esmu lietuvietis un mani vecāki ir lietuvieši. Man ir Lietuvas pilsonība, līdz šim esmu spēlējis tikai Lietuvas valstsvienībā. Lai gan ilgus gadus dzīvoju Zviedrijā un pieņēmu viņu kultūru un dzīvesveidu, jūtos kā lietuvietis.”

25 gadus vecais Ārmalis iepriekšējo sezonu pavadīja Amerikas Hokeja līgas (AHL) vienībā Sanhosē „Barracuda”, kur bija Rīgas „Dinamo” šā brīža uzbrucēja Ņikitas Jevpalova komandas biedrs. Armalis 24 spēlēs vidēji ielaida 3,06 ripas un atvairīja 88,5% metienu. Pirms tam divas sezonas viņš aizvadīja Stokholmas „Djurgardens” sastāvā Zviedrijas Elites līgā. „Atšķirība starp AHL un KHL ir liela. Es teiktu, ka šīs abas līgas nav iespējams salīdzināt. Ziemeļamerikā ir mazāki laukumi un cīņa par ripu ir katrā laukuma vietā. Visu laiku jāmeklē iespējas spēlētājiem atbrīvoties un izveidot momentus. Spēles stils AHL ir salīdzinoši vienkāršs – svarīgi, lai kāds atrastos vārtu priekšā un traucētu vārtsargam, jo spēlētāji izdara daudz metienus.”

Mantas Armalis, sportazinas.com
Foto: Jekaterina Urošļeva

„Dinamo” rindās Ārmalis aizvadījis vien divas spēles, vidēji mačā ielaižot 2,59 vārtus. Kā Mants nonāca Rīgā? „Viņi atrada mani, nevis es viņus. Mans aģents runāja ar kluba vadību, un tas ir viņa nopelns, ka esmu Latvijā. Bija arī piedāvājumi no Zviedrijas klubiem, taču galarezultātā nokļuvu šeit.”

Šī nav pirmā reize, kad Mants ir Rīgā. Jau iepriekš viņš pabijis Latvijas galvaspilsētā, taču ne kā tūrists. „Rīgā esmu bijis vairākkārt, kad nācās lidot uz Lietuvu, bet lidojums veda caur Latviju. Arī ar prāmi no Stokholmas esmu ceļojis uz Rīgu.”

„Dinamo” sezonas sākums bija diezgan neveiksmīgs un komanda piedzīvoja 14 zaudējumus pēc kārtas. 7. oktobrī Bratislavā ar uzvaru pagarinājumā izdevās pārtraukt neveiksmju sēriju. Šī rīdziniekiem bija pirmā uzvara kopš 28. augusta, turklāt šajā ilgajā laikā komanda bija nopelnījusi tikai vienu punktu. Oktobrī pēdējos septiņās spēlēs „Dinamo” sešreiz ticis pie punktiem, turklāt „sausā” uzvara viesos izcīnīta pret Jaroslavļas „Lokomotiv” (4:0). „Puiši strādā ļoti smagi. Vairākos mačos, kuros zaudējām, piekāpāmies ar vienu vārtu starpību. Esmu apmierināts ar to, kā spēlētāji attiecas pret savu darbu. Nevienam neko nevaru pārmest.”

Mantas Armalis, sportazinas.com
Foto: Jekaterina Urošļeva

Lietuvietis veiksmīgi ir debitējis modes biznesā, kļūstot par modeli un kompānijas „Versace” seju. 2012. gadā viņš Milānas modes nedēļā viņš prezentēja pavasara/vasaras kolekciju. Donatelle Veršace par viņu sacījis sekojoši: „„Versace” nepieciešamas tādas sejas un ķermeņi, kāds ir Ārmalim. Muskuļots un spēcīgs kā gladiators.” Ārmalis norāda, ka modes bizness ir viņa pagātne, taču tas nenozīmē, ka viņš atteiktos no iespējas piedalīties kādā reklāmas kampaņā vai fotosesijā. „Esmu filmējies kā modelis, bet kopš pēdējās fotosesijas pagājis ilgs laiks. Pēdējo reizi tas notika pirms gada. Kad pabeidzu skolu, spēlēju hokeju, bet tobrīd par to nesaņēmu lielu naudu. Sekoja piedāvājums uzsākt modeļa karjeru, un es to pieņēmu. Tas bija veids, kā nopelnīt naudu. Bet hokejs ir mana kaisle un tas man vienmēr sagādājis gandarījumu. Nekad neesmu šaubījies par to, vai turpināt spēlēt hokeju.” Vārtsargs saka, ka darbs modes biznesā un hokejā ir divas dažādas profesijas. Katrai savi plusi. Kur var nopelnīt vairāk? „Grūti pateikt. Ja raugāmies īstermiņā, tad vairāk es nopelnītu kā modelis, taču ilgtermiņā viennozīmīgi lielāks ieguvējs es būtu kā hokejists. Tāpat tas atkarīgs no tā, cik bieži es tiktu pie reklāmas līgumiem.” Mants neizslēdz iespēju, ka nākotnē varētu turpināt piedalīties modes skatēs vai dažādos šovos, taču piebilst: „Tikai tad, ja man tam būs laiks un piemēroti apstākļi. Ja ir iespējas nopelnīt, kāpēc gan ne?”

Jobbar på min Blue Steel, vad tycks @micke_t? #offseason @stockholmsgruppen

A post shared by Mantas Armalis (@mantasarmalis) on

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar