Marcinkēviča sasniedz ITF turnīra ceturtdaļfinālu

09/08/2017 21:00
Latvijas tenisiste Diāna Marcinkēviča - Teniss - Sportazinas.com

Latvijas tenisiste Diāna Marcinkēviča trešdien uzvarēja savulaik WTA ranga 47.vietā pabijušo spānieti Mariju Terēzu Torro-Floru, sasniedzot Lielbritānijā notiekošā Čisvikas ITF 25 000 turnīra ceturtdaļfinālu.

Pasaules ranga 333.vietā esošā Marcinkēviča otrās kārtas cīņā ar rezultātu 6-3, 6-1 apspēlēja Torro-Floru, kura WTA rangā pašlaik atrodama 253.pozīcijā.

Pirmajā setā cīņa līdzīgi ritēja līdz rezultātam 3-3, kad Marcinkēviča veica divus breikus pēc kārtas, turklāt izrāvienu turpināja arī otrajā setā, uzvarot pirmajos četros geimos, pretiniecei tajos ļaujot uzvarēt vien piecās izspēlēs. Pēc otrā seta trešā geima tika pieprasīts medicīniskais pārtraukums, bet arī tas cīņas gaitu vairs nemainīja, Latvijas tenisistei svinot uzvaru.

Ceturtdaļfināla sasniegšana Marcinkēvičai devusi deviņus WTA ranga punktus.

LETA jau vēstīja, ka pirms tam pirmajā kārtā Marcinkēviča ar rezultātu 6-1, 7-6 (7:1) pārspēja bulgārieti Aleksandrinu Najdenovu, kura WTA rangā ieņem 306.pozīciju.

Marcinkēviča jau sešos turnīros pēc kārtas uz cietā seguma nav zaudējusi pirmajā spēlē, bet ceturtdaļfinālu divos turnīros pēc kārtas viņa sasniegusi pirmoreiz kopš marta, kad gan tas bija zemākajā ITF 15 000 līmenī.

Vēlāk trešdien Marcinkēviča duetā ar francūzieti Mirtiji Žorži cieta zaudējumu dubultspēļu sacensību ceturtdaļfinālā, ar rezultātu 4-6, 6-7 (9:11) piekāpjoties britu tenisistei Samantai Marejai un bulgārietei Jūlijai Terzijskai.

Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Marcinkēviča nopelnījusi arī deviņus WTA dubultspēļu ranga punktus.

Pirmajā kārtā Marcinkēviča un Žorži ar rezultātu 7-6 (7:4), 6-3 apspēlēja japānieti Juriko Mili Jirazaki un britu tenisisti Emmu Hērstu.

Pagājušajā nedēļā Marcinkēviča aizcīnījās līdz Lielbritānijas pilsētā Vokingā notiekušā ITF 25 000 sērijas turnīra pusfinālam, sasniedzot šosezon pārliecinoši labāko rezultātu iegūtajos ranga punktos.