Marejs nodrošina pusfinālu pret Vavrinku; Džokovičs domā par pauzi

07/06/2017 21:21

Francijas atklātā tenisa čempionāta pusfinālā trešdien iekļuva pasaules pirmā rakete Endijs Marejs no Lielbritānijas un šveicietis Stans Vavrinka, kuri tādējādi nākamo maču aizvadīs jau savā starpā.

Turnīrā ar pirmo numuru izliktais Marejs savā ceturtdaļfināla mačā ar 2-6, 6-1, 7-6 (7:0), 6-1 pārspēja sacensību astoto numuru Kei Nišikori no Japānas.

Šī cīņa Marejam gan sākās neveiksmīgi, jo Nišikori divreiz lauza viņa servi, kas pirmo setu japānim ļāva uzvarēt ar 6-2. Tiesa, turpinājumā brits uzvarēja trīs setus pēc kārtas un nodrošināja vietu pusfinālā.

“Sākumā bija nedaudz vējains un atsevišķām izspēlēm bija grūti izsekot. Tomēr es pamazām iejutos un sāku spēlēt labāk,” norādīja Marejs.

Pērn Marejs spēlēja Francijas atklātā čempionāta finālā, kur piekāpās serbu tenisistam Novākam Džokovičam. Šajā prestižajā turnīrā brits savas karjeras laikā vēl nav uzvarējis.

Pusfinālā 30 gadus vecais Marejs tiksies ar 2015.gada Francijas atklātā čempionāta uzvarētāju Vavrinku, kurš savā ceturtdaļfināla cīņā droši ar 6-3, 6-3, 6-1 pārspēja ar septīto numuru izlikto Marinu Čiliču no Horvātijas.

Zīmīgi, ka 32 gadus vecais Vavrinka kļuvis par vecāko Francijas atklātā čempionāta pusfinālistu kopš 1985.gada. Šogad šveicietis šajā turnīrā vēl nav zaudējis nevienā setā.

“Šodien bija perfekts mačs, esmu ļoti apmierināts, jo demonstrēju labu sniegumu un izmantoju savas iespējas,” pēc panākuma sacīja Vavrinka, kurš ir pašreizējais ASV atklātā čempionāta čempions.

Tikmēr Čiličs savas karjeras laikā vēl ne reizi uz māla seguma nav uzvarējis kādu no pasaules ranga pirmā piecinieka spēlētājiem. Šī turnīra pirmajā kārtā viņš pieveica Latvijas tenisistu Ernestu Gulbi.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka otrā ceturtdaļfināla zarā māla karalis Rafaels Nadals no Spānijas aizvadīja nepilnus divus setus, jo, esot vadībā ar 6-2, 2-0, viņa tautietis Pavlo Karrenjo-Busta no tālākās dalības mačā veselības problēmu dēļ atteicās.

Līdz ar to Nadals šī turnīra pusfinālā iekļuvis jau desmito reizi, kamēr par čempionu viņš kļuvis deviņas reizes.

Savukārt negaidītu uzvaru izcīnīja austrietis Dominiks Tīms, kurš ar 7-6 (7:5), 6-3, 6-0 uzvarēja pasaules otro raketi un pērnā gada turnīra uzvarētāju Džokoviču.

Tīms atkārtoja pērn gūto panākumu, kad arī iekļuva šī turnīra pusfinālā, pēc tam pārliecinoši zaudējot tieši Džokovičam.

Savukārt dāmu turnīrā Aļona Ostapenko sensacionāli ir sasniegusi vienspēļu pusfinālu, kur ceturtdien savā 20.dzimšanas dienā tiksies ar Tīmeu Bačinski no Šveices, bet Latvijas pirmā rakete Anastasija Sevastova aizkļuva līdz trešajai kārtai.

Titulētais serbu tenisists Novāks Džokovičs pēc trešdien piedzīvotā zaudējuma Francijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālā pret austrieti Dominiku Tīmu neizslēdza iespēju paņemt pārtraukumu no sporta.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka turnīrā ar otro numuru izliktais Džokovičs ceturtdaļfināla mačā 6-7 (5:7), 3-6, 0-6 piekāpās Tīmam, kurš piešķirts sestais numurs, bet pasaules rangā viņš ir septītajā vietā.

Pēc šīs neveiksmes 30 gadus vecais Džokovičs, kurš pagājušajā gadā kļuva par Francijas atklātā čempionāta uzvarētāju, neizslēdza iespēju, ka varētu paņemt pauzi, lai gan prestižais Vimbldonas čempionāts vairs nav tālu.

“Ticiet man, es domāju par vairākām lietām, it īpaši pēdējiem pāris mēnešiem,” pēc zaudējuma Tīmam teica Džokovičs. “Tai pat laikā man ir atbildība pret šo spēli, pret citiem. Redzēsim. Šādu lēmumu pieņemt nav viegli, tomēr redzēs, kā jutīšos vēlāk, un tad izlemšu, ko darīt.”

Trešdien piedzīvotā neveiksme pret Tīmu serbam bija pirmā neveiksme trīs setos kādā no “Grand Slam” turnīriem pēdējo četru gadu laikā. Tāpat viņš šādas raudzes turnīrā setā ar 0-6 zaudēja pirmo reizi kopš 2005.gada ASV atklātā čempionāta.

“Visi labākie tenisisti kam tādam iet cauri. Arī man tas ir jādara un no tā jāmācās, lai pēc tam kļūtu stiprāks. Tas ir liels izaicinājums, taču esmu apņēmības pilns to uzņemties,” uzsvēra Džokovičs, kurš karjeras laikā uzvarējis 12 “Grand Slam” turnīros.

Kopš pērnā gada uzvaras Francijas atklātajā čempionātā Džokovičam nav klājies viegli, jo Vimbldonā viņš cieta neveiksmi jau trešajā kārtā. Tiesa, ASV atklātajā čempionātā serbs sasniedza finālā, kamēr šī gada Austrālijas atklātajā čempionātā nespēja pārvarēt otro kārtu. Pērn tenisists norādīja arī uz problēmām privātajā dzīvē.

Šosezon Džokovičs izcīnījis tikai vienu titulu, kad gada sākumā uzvarēja Dohā.

Savukārt 2016.gadā Džokovičs ieguva septiņus titulus un 74 spēlēs tika pie 65 uzvarām, tomēr ar to nebija pietiekami, lai saglabātu pasaules ranga līdera godu un viņu apsteidza brits Endijs Marejs.