Marenis par spēlēšanu izlasē: Trenera asistents teica, ka mazākumā ir viena vieta

Rihards Marenis, sportazinas.com
Rihards Marenis | Foto: REUTERS/Vasily Fedosenko

Latviešu hokejists , kurš iepriekšējā gadā debitēja pasaules čempionātā pastāstījis par pieredzi izlasē, kā arī atklājis Eiropas hokeja līgas, kurās viņš vēlētos kādreiz nonākt.

“Periods pirms turnīra bija diezgan stresains. Neziņa par to, vai man vispār ir kaut kāda iespēja tikt sastāvā. Tad čempionāts nāca arvien tuvāk, citus atskaitīja. Zemapziņā bija sajūta, ka es būšu pēdējais atskaitītais. Daudz bija jāmācās no Boba Hārtlija, arī Artis Ābols un Edgars Masaļskis mācīja to, ko Hārtlijs māca visiem, jo viņš tad nebija uz vietas un spēlēja Kontinentālās hokeja līgas () “play-off”. Gatavošanās bija smaga, bet vairāk mentāli, nekā fiziski. Vienkārši centos un darīju visu, ko man lika,” sarunā ar Kasparu Dvinski un Tomu Prāmnieku atceras Marenis.

“Tad vienā diena pie manis pienāca Žaks Klutjē [Hārtlija asistents] un pajautāja, vai es gribuspēlēt šajā komandā? No sākuma nesapratu, kā viņš to bija domājis. Atbildēju, ka, protams, kāpēc tad es te esmu. Viņš teica, ka mazākumā ir viena vieta. Parādīsi un iemācīsies kā spēlēt mazākumā, tad tev ir ļoti labas iespējas tikt uz čempionātu. Sapratu, ka tas ir tas uz ko man jākoncentrējas,” stāsta hokejists.

“Gribētu savā karjerā uzspēlēt Šveicē. Lai tur tiktu man būtu četrus vai piecus gadus jānospēlē 1. vai 2.maiņā KHL un kaut kas arī jāparāda. Tur leģionāri gan pārsvarā brauc no Ziemeļamerikas ar pieredzi Nacionālajā hokeja līgā (NHL). Arī Vācijā es ļoti labprāt nonāktu. Atsauksmes no džekiem, kas tur ir spēlējuši ir ļoti labas. Sakārtotība, attieksme pret cilvēkiem, nevienam nav nekādas problēmas,” atklāj Marenis.

Saruna ar Rihardu Mareni

Šodien Latvijas hokeja izlasei bija jāaizvada PČ spēle pret Kazahstānas valstsvienību. Mums visiem pietrūkst hokejs, tāpēc šodien piedāvājam sarunu ar Latvijas izlases spēlētāju – Rihardu Mareni! 🏒🇱🇻

Gepostet von TV3 Sport Latvija am Samstag, 9. Mai 2020

Šo sezonu 27 gadus vecais uzbrucējs pavadīja KHL klubā Rīgas “Dinamo”, kurā 36 mačos sakrāja četrus punktus (1+3), nopelnīja 29 soda minūtes, kā arī sezonu noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu “-10”.

Debijas pasaules čempionātā Marenis septiņās spēlēs atzīmējās ar diviem vārtu guvumiem.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par