Marjanovičam “double-double”, Dalasa saplosa “Pelicans”

07/12/2019 23:24

Latviešu basketbolista Kristapa Porziņģa pārstāvētā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienība Dalasas “Mavericks” svinēja piekto uzvaru pēc kārtas, pārspējot Ņūorleānas “Pelicans” ar 130:84 (31:28; 33:24; 40:14; 26:18)

Mača pirmajā pusē mājinieki iekrāja labu pārsvaru. Lai gan “Pelicans” divas reizes spēja izvirzīties vadībā, laukuma saimnieki abos gadījumos ātri atspēlējās un lielu pārtraukumu sagaidīja ar rezultātu 64:52. Arī otrajā pusē “Mavericks” turpināja dominēt, it īpaši trešajā ceturtdaļā, kad pretinieku grozā tika iemesti 40 punkti, uz ko “Pelicans” spēja atbildēt vien ar 14 punktiem. Arī pēdējās 12 minūtēs Dalasa iemeta vairāk nekā ielaida, svinot pārliecinošo uzvaru.

Porziņģis laukumā pavadīja 19:41 minūti, kuru laikā izcēlies ar 13 punktiem (2p. 4/8, 3p. 0/3, s.m. 5/7), piecām atlēkušajām bumbām un divām piespēlēm. Latvieša kontā arī viena pārtvērta bumba.

Par Dalasas rezultatīvāko basketbolistu kļuva Luka Dončičs, kurš pretinieku grozā iemeta 26 punktus un atdeva deviņas piespēles. Lielisku sniegumu demonstrēja “Mavericks” basketbolists Bobans Marjanovičs, kurš atzīmējās ar 15 punktiem un 16 atlēkušajām bumbām. Savukārt “Pelicans” rindās 15 punkti Džonatana Redika kontā.

Slovēņu brīnumbērnam Dončičam šī bija 18. spēle pēc kārtas, kurā viņš iemeta vismaz 20 punktus, savāca vismaz piecas atlēkušās bumbas un izdarīja piecas piespēles. Viņš panāca Maiklu Džordanu, bet ja Dončičs arī nākamajā spēlē sakrās šādu “komplektu”, tad viņam piederēs NBA/ABA visu laiku rekords.

Dalasai tā bija 16. uzvara 22 mačos. “Mavericks” ieņem otro vietu NBA Rietumu konferencē. Nākamo spēli Porziņģa pārstāvētais klubs aizvadīs naktī uz 9. decembri plkst. 2:00 pēc Latvijas laika pret Sakramento “Kings”.