Maroka sarūpē kārtējo turnīra sensāciju un otrajā puslaikā “nogremdē” Beļģiju

27/11/2022 17:02
Marokas futbola izlase

Marokas futbola izlase svētdien Pasaules kausa finālturnīra otrajā mačā ar rezultātu 2:0 (0:0) uzvarēja Beļģiju, kļūstot par apakšgrupas līderi. Marokas izlases labā vārtus guva Abdelhamids Sabiri un Zakarija Abuhlals.

F apakšgrupā Marokai ir četri punkti divās spēlēs, trīs punktus divās cīņās guvusi Beļģija, punkts vienā duelī ir Horvātijai, kamēr Kanāda pirmajā mačā palika bez punktiem.

Spēles gaita

Marokas izlase maču grasījās sākt ar tādu pašu vienpadsmitnieku, kā cīņā pret Horvātiju, taču pēdējā brīdī vārtos Jasines Bunū vietā stājās Munirs Mohamedi. Spēlei ritot ļoti straujā tempā, puslaika kompensācijas laika otrajā minūtē pēc stūra sitiena Marokas futbolisti ieraidīja bumbu vārtos, taču, iesaistot VAR, tika konstatēta aizmugure, kā dēļ Akima Ziješa precīzais soda sitiens netika ieskaitīts. Dodoties pārtraukumā, beļģiem bija divi sitieni vārtu rāmī, bet marokāņiem – viens.

Otrais puslaiks sākās ar abu komandu aktīviem uzbrukumiem, bet rezultāts izmainījās 73.minūtē, kad Sabiri no labās malas izpildīja brīvistienu un bumba, neskarot nevienu, nonāca vārtos.  Deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām Beļģijas izlase laukumā laida Romelu Lukaku, cerībā, ka nesen savainojumu ārstējušais uzbrucējs izglābs “sarkanos velnus” no zaudējuma. Tomēr visi centieni atspēlēties bija veltīgi, turklāt kompensācijas laika otrajā minūtē pēc Akima Ziješa piespēles Abuhlals vienā pieskārienā raidīja bumbu vārtos un panāca 2:0.

Situācija turnīrā

F apakšgrupā lkst.18 cīnīsies Horvātija un Kanāda. Beļģija šo finālturnīru sāka ar minimālu uzvaru pār Kanādu (1:0), kamēr Maroka spēlēja bezvārtu neizšķirti pret Horvātiju.

32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm katrā. Katras grupas divas labākās izlases iekļūs astotdaļfinālā un turpinās cīņu par futbola prestižāko trofeju. Katara ir pirmā arābu valsts, kurā notiek Pasaules kausa izcīņa futbolā. Āzijā līdz šim norisinājies viens čempionāts, un to 2002.gadā kopīgi uzņēma Dienvidkoreja un Japāna.

Šis ir arī pirmais turnīrs, kurš norisinās vēlā rudenī, nevis ierastajos vasaras mēnešos, kas saistīts ar lielo karstumu Katarā. Šis ir pēdējais turnīrs, kurā piedalās 32 komandas, jo no nākamā Pasaules kausa 2026.gadā sacensībās startēs jau 48 izlases. 2018.gada Pasaules kausa finālturnīrā, kas norisinājās Krievija, par čempioni kļuva Francija, izšķirošajā mačā ar 4:2 pārspējot Horvātiju.

Komandu sastāvi

Beļģijas futbola izlases sastāvs: Tibo Kurtuā; Tomā Menjē (Romelu Lukaku, 81.min.), Tobijs Alderveirelds, Jans Vertongens; Torgans Azārs (Leandro Trosārs. 75.min.), Amadū Onanā (Juri Tīlemanss, 60.min.), Aksels Vitsels, Timotijs Kastaņs; Kevins de Breine, Edens Azārs (Drīss Mertens, 60.min.), Mišī Bačuajī (Šarls de Ketelare, 75.min.).

Marokas futbola izlases sastāvs: Munirs Mohamedi, Ahrafs Hakīmi (Jahja Žabrane, 68.min.), Najefs Agerds, Romēns Saiss, Nusairs Mazrauī, Sofjans Amrabats, Azedins Unai (Džavads El Jamigs, 78.min.), Selims Amalāhs (Abdelhamids Sabiri, 68.min.), Akims Ziješs, Sofijāns Bufals (Zakarija Abuhlals, 73.min.), Jusefs En-Nesiri (Abderazaks Hameds Allāhs, 73.min.).