Martins Dukurs dala pirmo vietu ar Krievijas pārstāvi, Tomass noslēdz labāko desmitnieku

11/12/2020 17:59

Skeletons, Pasaules kauss

Latvijas skeletonists Martins Dukurs Austrijas pilsētā Insbrukā piektdien Pasaules kausa (PK) sezonas trešajās sacensībās dalīja pirmo vietu ar krievu Aleksandru Tretjakovu, bet Martina brālis Tomass ierindojās desmitajā vietā.

Martins trasi veica minūtē un 45,52 sekundēs, kas izrādījās tikpat cik Tretjakovam. Viņi par divām sekundes simtdaļām apsteidza citu Krievijas skeletonistu Ņikitu  Tregubovu, kamēr T.Dukurs no uzvarētājiem atpalika par 0,67 sekundēm, ieņemot desmito vietu.

Pirmajā braucienā Martins Dukurs grubuļainajā Īglsas trasē Insbrukā startēja ar septītais un ar vairākām nelielām saslīdēšanām trasē ieņēma pirmo vietu, trasi veikdams 52,90 sekundēs.

Ar 12.numuru startēja brits Mets Vestons, kurš labi startēja un finišā sasniedza vienādu laiku ar Martinu, dalot pirmo vietu.

Kā nākamais trasē devās Tomass Dukurs, kurš starta ieskrējienā Martinam zaudēja 0,16 sekundes, kuras trasē atspēlēt neizdevās. Turklāt trases vidū nācās koriģēt skeletona gaitu, un tendence tuvoties labāko laikiem tika apturēta, uzvarētājiem zaudējot 0,36 sekundes un ieņemot devīto vietu braucienā.

Trešo un ceturto vietu ieņēma Krievijas sportisti, kuri šajā trasē bija trenējušies arī iepriekšējā nedēļā, Ņikita Tregubovs, Aleksandrs Tretjakovs un Daņiils Romanovs, kurš sasniedza ātrāko starta laiku – 4,83 sekundes (M.Dukuram tas bija 5,90 sekundes). Tregubovs no līderiem atpalika par 0,07, bet Romanovs un Tretjakovs, kurš vairākkārt kļūdījās trasē, saskaroties ar trases apmalēm, – par 0,14  sekundēm, dalot ceturto vietu.

Startēja 19 sportisti, tāpēc dalība otrajā braucienā bija nodrošināta visiem.

M.Dukurs otro braucienu veica ar sīkām kļūdiņām, tomēr beigās finišēja vienā laikā ar Tretjakovu.

Spriedzi neizturēja Vestons, kļūdīdamies trasē un atkāpdamies uz ceturto vietu 0,15 sekundes aiz uzvarētājiem.

T.Dukurs veica labu otro braucienu, taču trasē slīdēja lēnāk par austrieti Florianu Aueru, kurš pārsteidzoši iekļuva labāko desmitniekā, sasniedzot savu rekordu PK sacensībās – devīto vietu.

Pēc trim posmiem Pasaules kausa kopvērtējuma līderis ar 675 punktiem ir M.Dukurs, 578 punkti ir vācietim Aleksandram Gasneram, Tregubovam ir 560 punkti, bet 546 punkti ir T.Dukuram.

Pasaules kausa sezona ar diviem posmiem sākās Siguldā, kur abās reizēs nepārspēts bija mājinieks M.Dukurs, kamēr T.Dukurs izcīnīja attiecīgi ceturto un otro vietu. Pirmajās sacensībās M.Dukurs izcīnīja savu 55. uzvaru Pasaules kausa posmos.

Insbrukas trase M.Dukuram bijusi īpaši veiksmīga, jo šeit kopumā izcīnītas 13 zelta medaļas, no kurām desmit – Pasaules kausa posmos, vēl divas – Eiropas čempionātā un viena – pasaules meistarsacīkstēs.

Insbrukas trasē M.Dukurs Pasaules kausa etapos nepārspēts pirms piektdienas sacensībām bija jau kopš 2010.gada.

Tikmēr T.Dukurs Insbrukā uz goda pjedestāla Pasaules kausa sacensībās bija stājies trīsreiz. Viņš bronzas medaļu ieguva 2011., 2013. un 2014.gadā. Pērn Eiropas čempionātā viņš Austrijas trasē samierinājās ar “koka medaļu” jeb ceturto pozīciju.

Šosezon M.Dukuram sīvāko konkurenci bez brāļa bija izrādījis vācietis Aleksandrs Gasners, kurš pirmajā etapā bija dalītā otrajā vietā, bet nedēļu vēlāk bija piektais. Pirmajā posmā otro vietu ar vācieti dalīja viņa tautietis Fēlikss Keizingers.

Pagājušajā sezonā Insbrukā aiz M.Dukura finišēja viens no pasaules vadošajiem skeletonistiem Sunbins Juns, kurš šosezon Covid-19 pandēmijas dēļ trasē vēl nav devies. Trešo vietu izcīnīja Krievijas sportists Aleksandrs Tretjakovs, bet T.Dukurs ierindojās 12.vietā.

Martins Dukurs iepriekšējā sezonā apliecināja savu dominanci uz pasaules skeletona skatuves, izcīnot divus no trim lielākajiem tituliem. Viņš devīto reizi karjerā uzvarēja Pasaules kausa kopvērtējumā un kļuva par vienpadsmitkārtēju Eiropas čempionu. Pasaules meistarsacīkstēs nācās samierināties ar ceturto vietu.

Tikmēr Tomass Dukurs Pasaules kausa kopvērtējumā bija sestais. Vienīgo reizi uz goda pjedestāla viņš kāpa Siguldas posmā, kur piekāpās brālim un kļuva par Eiropas vicečempionu. Pasaules čempionātā Tomass Dukurs bija septītais.

Endija Tērauda dāmu konkurencē pirmo braucienu aizvadīs plkst.15.15.

Sezonas pirmajā posmā Siguldā Tērauda izmantoja mājas trases priekšrocības, kā arī sliktos laika apstākļus un pirmo reizi Latvijas sieviešu skeletonam sagādāja medaļu Pasaules kausa sacensībās – bronzu.

Otrajā posmā viņa ierindojās 11.vietā.

Šīs sezonas pirmajos divos posmos nepārspēta palikusi austriete Janīna Floka, bet otro un trešo vietu ir izcīnījusi nīderlandiete Kimberlija Bosa.

Siguldā startēja arī Pasaules kausa ieguvēja Žaklīna Lelinga (Vācija), pasaules čempione Tīna Hermane (Vācija) un Eiropas čempione Jeļena Ņikitina (Krievija).

Tērauda iepriekšējā sezonā bija vadošā pašmāju skeletoniste, un viņai ir priekšroka izmantot Latvijai piešķirto vienu kvotu, taču nav izslēgts, ka kādā no turpmākajiem Pasaules kausiem nestartēs Dārta Zunte. Tērauda 2019./2021.gada sezonā uzvarēja divos Eiropas kausa posmos un izcīnīja sesto vietu pasaules junioru čempionātā.

Pasaules kausa kopvērtējumā līdere ar 450 punktiem ir Floka, par 40 punktiem mazāk ir Bosai, bet vāciete Tīna Hermane ar 368 punktiem aizņem trešo vietu. Tērauda iekrājusi 336 punktus un ierindojas septītajā pozīcijā.

Nedēļas nogalē Insbrukā notiks arī divas Pasaules kausa sacensības bobsleja divniekiem vīriešiem.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Arī nākamais Pasaules kausa posms notiks Insbrukā, bet pēc jaunā gada ieplānots viens etaps Vinterbergā. Turpinājumā paredzēti posmi Sanktmoricā un Kēnigszē, bet sezonas noslēgums plānots marta vidū Jaņcinas trasē, kur notiks 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu sacensības. Tiesa, šī posma norise pagaidām ir zem jautājuma zīmes.

Skeletons, Nāciju kauss

Kamaniņu braucējs Artūrs Dārznieks piektdien Oberhofas trasē Vācijā izcīnīja uzvaru Nāciju kausa sacensībās, otro vietu ieņemot Gintam Bērziņam, trešo – Rikam Kristenam Rozītim, kamēr sieviešu sacensībās Ulla Zirne ierindojās otrajā vietā, bet divniekiem trešie bija Mārtiņš Bots/Roberts Plūme.

Nāciju kausā vīriešu konkurencē uzvaru svinēja Dārznieks, kurš par 0,052 sekundēm apsteidza savu tautieti Bērziņu un par 0,145 sekundēm Rozīti.

Ceturtajā vietā ar 0,042 sekunžu atpalicību no Rozīša finišēja Krievijas sportists Aleksandrs Gorbacevičs.

Uz starta izgāja 22 sportisti.

Sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā Dārznieks bija 11.vietā, Rozītim 16.pozīcija, kamēr Bērziņš tajā nepiedalījās. Otrajā posmā viņiem attiecīgi 25., 16. un 26.pozīcija, kamēr bronzas medaļu izcīnīja Kristers Aparjods.

Sieviešu konkurencē Nāciju kausā, kas ir arī kvalifikācijas sacensības Pasaules kausa posmam, Latviju pārstāvēja Ulla Zirne un Sigita Bērziņa, arī viņām spējot sasniegt Pasaules kausa pamatsacensības.

Zirne, kura startēja ar pirmo numuru, vēlāk sevi apsteigt ļāva vien ar otro numuru startējušajai austrietei Hannai Prokai, piekāpdamās austrietei par 0,173 sekundēm.

Bērziņa trasē devās kā trīspadsmitā un ieņēma sesto vietu, atpalikdama no Prokas par 0,350 sekundēm.

Trešajā vietā finišēja šveiciete Natālija Māga, kura uzvarētājai zaudēja 0,230 sekundes.

Arī sievietēm startēja 22 sportistes, bet pamatsacensībās tāpat kā vīriešiem iekļuva 18 ātrākās braucējas.

Sezonas pirmajā posmā Bērziņa ierindojās 23.vietā, otrajā – 16.vietā, bet Zirne pirmajā posmā bija 15.vietā, otrajā – 14.vietā.

Divnieku sacensībās uzvaru izcīnīja poļi Vojcehs Hmelevskis un Jakubs Kovalevskis, kuri par 0,030 sekundēm apsteidza vācu duetu Hanness Orlaminders/Pauls Gubics.

Trešo vietu ieņēma un Pasaules kausa sacensībām kvalificējās Latvijas duets Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, kuri no uzvarētājiem atpalika par 0,066 sekundēm, sekotājus no Krievijas Vsevolodu Kaškinu un Konstantīnu Koršunovu apsteidzot par divām sekundes desmitdaļām.

Startēja deviņi divnieki.

Pirmajās Nāciju kausa sacensībās Bots/Plūme izcīnīja trešo vietu, bet Pasaules kausā sasniedza labāko rezultātu starp Latvijas ekipāžām – astotā vieta. Otrajā posmā Bots/Plūme Nāciju kausa sacensībās ierindojās otrajā vietā.

Sestdien un svētdien Oberhofā notiks Pasaules kausa otrais etaps.

ASV un Kanādas valstsvienības nepiedalīsies Pasaules kausa posmos līdz pat 2021.gada janvārim Covid-19 vīrusa pandēmijas dēļ.

Pandēmijas dēļ Pasaules kausa sezona noritēs Eiropā, taču pēdējās sacensības paredzētas Ķīnā.

Turpmākās sacensības notiks Vācijas trasē Vinterbergā. Arī 2021.gads sāksies Vācijā, kur mači notiks Kēnigszē trasē, bet pēc tam sportisti dosies uz Siguldu, kur cīnīsies par Eiropas čempionāta medaļām.

Turpinājumā janvārī otro reizi sezonā paredzēti posmi Oberhofā un Insbrukā, bet sezonas noslēgums paredzēts februāra otrajā pusē trasē, taču norises vieta vēl nav zināma, jo Pekinas olimpiskajā trasē sacensības tika atceltas. Sezonas kalendārā gan var būt gaidāmas izmaiņas.

Skeletons, Sievietes

Latvijas skeletoniste Endija Tērauda piektdien Austrijā Pasaules kausa trešajā posmā ierindojās 11.vietā, kamēr pirmo uzvaru šajā sezonā izcīnīja krieviete Jeļena Ņikitina.

Dāmas trasē devās pēc vīru sacensībām, bet spēcīgās snigšanas dēļ nācās atcelt pirmā brauciena rezultātus. Tāpat šo lēmumu ietekmēja Keitijas Tanenbaumas brauciens. Apkalpojošais personāls trasē atstāja ledus birsti, bet Tanenbauma to savlaicīgi pamanīja, sagrupēja ķermeni un “aiztrieca” to ārpus trases.

Vēlāk Starptautiskā Biatlona un skeletona (IBSF) federācija paziņoja, ka pirmā brauciena rezultāti netiks ņemti vērā, un uzvarētāja tiks noteikta vienā braucienā. Tērauda atceltajā braucienā uzrādīja 17. ātrāko laiku.

Uzvaru sacensībās izcīnīja Krievijas sportistes Ņikitina, kura finišēja pēc 53,74 sekundēm. Viņa par 0,28 sekundēm apsteidza nīderlandieti Kimberliju Bosu, savukārt pirmajos divos etapos uzvarējusī austriete Janīna Floka ar 0,45 sekunžu atpalicību trešo vietu dalīja ar vācieti Tīnu Hermanu.

Tērauda startā uzrādīja 15. ātrāko laiku un finišēja 11.pozīcijā. Viņa uzvarētājai zaudēja vienu sekundi, bet desmitnieks bija vienas sekundes simtdaļas attālumā.

Sacensībās startēja 20 sportistes.

Pasaules kausa kopvērtējuma vadībā ar 650 punktiem ir Floka, bet par 30 punktiem mazāk ir Bosai. Trešo vietu ar 587 punktiem ieņem Ņikitina, kamēr Tērauda ar 472 punktiem ierindojas septītajā pozīcijā starp 22 sportistēm.

Jau ziņots, ka Latvijas skeletonists Martins Dukurs Austrijas pilsētā Insbrukā piektdien Pasaules kausa sezonas trešajās sacensībās dalīja pirmo vietu ar krievu Aleksandru Tretjakovu, bet Martina brālis Tomass ierindojās desmitajā vietā.

Martins trasi veica minūtē un 45,52 sekundēs, kas izrādījās tikpat cik Tretjakovam. Viņi par divām sekundes simtdaļām apsteidza citu Krievijas skeletonistu Ņikitu Tregubovu, kamēr T.Dukurs no uzvarētājiem atpalika par 0,67 sekundēm, ieņemot desmito vietu.

Sezonas pirmajā posmā Siguldā Tērauda izmantoja mājas trases priekšrocības, kā arī sliktos laikapstākļus un pirmo reizi Latvijas sieviešu skeletonam sagādāja medaļu augstākās raudzes sacensībās – bronza. Otrajā posmā viņa ierindojās 11.vietā.

Šīs sezonas pirmajos divos posmos nepārspēta palikusi austriete Janīna Floka, bet otro un trešo vietu izcīnījusi nīderlandiete Kimberlija Bosa.

Siguldā startēja arī Pasaules kausa ieguvēja Žaklīna Lelinga (Vācija), pasaules čempione Tīna Hermana (Vācija) un Eiropas čempione Jeļena Ņikitina (Krievija).

Tērauda iepriekšējā sezonā bija vadošā pašmāju skeletoniste un viņai ir priekšroka izmantot Latvijai piešķirto vienu kvotu, taču nav izslēgts, ka kādā no turpmākajiem Pasaules kausiem startēs Dārta Zunte. Tērauda 2019./2021.gada sezonā uzvarēja divos Eiropas kausa posmos un izcīnīja sesto vietu pasaules junioru čempionātā.

Nedēļas nogalē Insbrukā notiks arī Pasaules kausa sacensības bobsleja divniekiem.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Arī nākamais Pasaules kausa posms notiks Insbrukā, bet pēc jaunā gada ieplānots viens etaps Vinterbergā. Turpinājumā paredzēti posmi Sanktmoricā un Kēnigszē, bet sezonas noslēgums plānots marta vidū Jaņcinas trasē, kur notiks 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu sacensības. Tiesa, šī posma norise pagaidām ir zem jautājuma zīme

Pieslēgties

Dienas fokusā

02/03/2021 08:20

Balcers treneru uzticību attaisno ar 1+1 “Sharks” panākumā (VIDEO)

Latvijas uzbrucējs Rūdolfs Balcers pirmdien guva vārtus un rezultatīvi asistēja Sanhosē “Sharks” uzvarā Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā savā laukumā. “Sharks” savā laukumā ar rezultātu 6:2 (0:1, 2:1, 4:0) pārspēja…