Martins Dukurs pirmo reizi kopš 2010. gada nekļūst par Eiropas čempionu

08/01/2021 18:14

Skeletons vīriešiem

Martins Dukurs Vācijas trasē Vinterbergā piektdien Pasaules kausa (PK) sezonas piektā posma sacensībās, kas vienlaikus bija arī Eiropas meistarsacīkstes (EČ), izcīnīja otro vietu, bet viņa brālis Tomass Dukurs finišēja sestais.

Uzvarēja krievs Aleksandrs Tretjakovs, kurš M.Dukuru apsteidza par 0,17 sekundēm, bet trešais 25 sportistu konkurencē bija vācietis Aleksandrs Gasners, kurš atpalika vēl par četrām sekunde simtdaļām. T.Dukurs no uzvarētāja atpalika par 0,72 sekundēm, piekāpdamies arī vācietim Feliksam Keizingeram, kurš no uzvarētāja atpalika par 0,39 sekundēm, un britam Kreigam Tomsonam, kurš T.Dukuru apsteidza par 0,15 sekundēm.

Pirmajā braucienā ar ceturto numuru trasē devās T.Dukurs. Starta ieskrējienā uzrādījis 11.ātrāko laiku, Dukurs labi veica trasi un braucienā izcīnīja piekto vietu, no līdera Tretjakova atpalikdams par 0,39 sekundēm. Kā nākamais aiz viņa trasē devās M.Dukurs, kurš pēc dažādām veselības problēmām nav labākajā sportiskajā formā un starta metros iespēja sesto labāko rezultātu. Arī  trasē bija vairākas kļūdiņas, kas īpaši nobremzēja skeletonu trases otrajā pusē, sasniedzot trešo labāko laiku braucienā 0,18 sekundes aiz Tretjakova.

Braucienā uzvarēja Tretjakovs, to veicot 56,28 sekundēs un par 0,15 sekundēm apsteidzot mājinieku Gasneru. Sesto vietu pēc pirmā brauciena dalīja cits mājinieks Kristofers Grothērs un brits Tomsons, no līdera atpaliekot par 0,47 sekundēm.

Otrajā braucienā labāko rezultātu, kas kļuva par dienas labāko rezultātu abos braucienos, sasniedza Martins Dukurs, tomēr pārejā no piektās uz sesto virāžu kļūdījās arī viņš. Ar to pietika, lai apsteigtu Gasneru, taču Tretjakova handikaps pēc pirmā brauciena bija pārāk liels. Krievs gan nedaudz kļūdījās trases augšdaļā, taču uzvaru noturēja. Savukārt Tomasam otrajā braucienā septītais labākais laiks, kamēr trešais braucienā bija Gasners.

Pēc pieciem posmiem Pasaules kausa kopvērtējuma līderis ar 1110 punktiem ir M.Dukurs, 946 punkti ir vācietim Aleksandram Gasneram, kurš bija otrais sezonas pirmajā posmā Siguldā, bet uz trešo vietu ar 906 punktiem pakāpies vācietis Felikss Keizingers. 882 punkti un ceturtā vieta ir T.Dukuram.

Šosezon Pasaules kausa posmos pirms Vinterbergas M.Dukurs vēl nebija zaudējis, uzvarot pa diviem posmiem Siguldā un Īglsā un uzvaru skaitu Pasaules kausa posmos palielinot līdz 58. Pirmajās sacensībās Austrijā gan uzvaru nācās dalīt ar krievu Aleksandru Tretjakovu.

Tomass Siguldā izcīnīja ceturto un otro vietu, bet Īglsā, cīnoties ar veselības problēmām, ieņēma desmito un astoto vietu. Pirmoreiz šosezon Pasaules kausa posmā brauca ASV un Kanādas sportisti, bet olimpiskais čempions Sunbins Juns tāpat kā citi Dienvidkorejas atlēti un Ķīnas sportisti nepiedalās arī Vinterbergas posmā.

M.Dukurs Vinterbergas trasē Pasaules kausa posmos nebija uzvarējis kopš 2016./2017.gada sezonas. Nākamajā sezonā pārtrūka viņa septiņu uzvaru sērija šajā trasē, uzvarot dienvidkorejietim Junam. Sezonu vēlāk Martins ieņēma septīto vietu, bet pagājušajā sezonā bija ceturtais.

Uzvaras divās iepriekšējās sezonās svinēja Tretjakovs un Juns, aiz kura pagājušogad finišēja vācieši – Aleksandrs Gasners un Aksels Jungks. M.Dukurs uz Vāciju devās kā vienpadsmitkārtējs Eiropas čempions.

Tikmēr T.Dukurs Vinterbergā Pasaules kausa sacensībās bijis otrais 2014.gadā, gadu vēlāk turpat izcīnot bronzas medaļu pasaules čempionātā, bet 2017.gadā esot otrajam Eiropas meistarsacīkstēs un Pasaules kausa vērtējumā.

Pēdējās trīs sezonās kāpt uz goda pjedestāla nebija izdevies – divreiz piektā vieta un desmitā pozīcija pagājušajā sezonā. Eiropas čempionātos Tomass astoņreiz izcīnījis godalgas. 2016.gadā kopā ar Martinu dalīts zelts, četrreiz, arī pagājušajā sezonā Īglsas trasē Austrijā, izcīnīta otrā vieta un trīsreiz – trešā.

Martins Dukurs iepriekšējā sezonā izcīnīja divus no trim lielākajiem tituliem. Viņš devīto reizi karjerā uzvarēja Pasaules kausa kopvērtējumā un kļuva par vienpadsmitkārtēju Eiropas čempionu. Pasaules meistarsacīkstēs nācās samierināties ar ceturto vietu.

Tikmēr Tomass Dukurs Pasaules kausa kopvērtējumā bija sestais. Vienīgo reizi uz goda pjedestāla viņš kāpa Siguldas posmā, kur piekāpās brālim un kļuva par Eiropas vicečempionu. Pasaules čempionātā Tomass Dukurs bija septītais.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Nākamais Pasaules kausa posms notiks Sanktmoricā, tad – Kēnigszē, bet janvāra beigās sportisti vēlreiz viesosies Īglsas trasē Austrijā. Savukārt pasaules meistarsacīkstes februāra pirmajā pusē plānotas Vācijas trasē Altenbergā.

Skeletons sievietēm

Latvijas skeletoniste Endijas Tērauda piektdien Vācijā Pasaules kausa piektajā posmā, kas vienlaicīgi bija arī Eiropas čempionāts, ierindojās 19.pozīcijā. Divu braucienu summā uzvaru izcīnīja Krievijas sportiste Jeļena Ņikitina, kura tuvāko sekotāju Tīnu Hermanu no Vācijas apsteidza par 0,06 sekundēm. Bronzu ieguva austriete Janīna Floka.

Tērauda otrajā braucienā startā uzrādīja 18.ātrāko laiku, bet finišu sasniedza 19.vietā. Divu braucienu summā viņa Ņikitinai zaudēja 2,64 sekundes, ierindojoties 19.vietā. Eiropas čempionāta ieskaitē Tēraudai 16.pozīcija. Pirmajā braucienā ātrākā bija Hermana, bet Tērauda viņai zaudēja 1,1 sekundi. Startā Tērauda pirmajā braucienā uzrādīja 17.ātrāko laiku.

Sezonas pirmajā posmā Siguldā Tērauda izmantoja mājas trases priekšrocības, kā arī sliktos laikapstākļus un pirmo reizi Latvijas sieviešu skeletonam sagādāja medaļu augstākās raudzes sacensībās, izcīnot bronzu. Otrajā posmā viņa ierindojās 11.vietā, bet divās sacensībās Austrijā viņai 11. un 15.vieta.

Šīs sezonas pirmajos divos posmos Siguldā, kā arī ceturtajā posmā Īglsā nepārspēta palikusi austriete Janīna Floka, trešajā posmā ierindojoties trešajā vietā. Uzvaru trešajā posmā izcīnīja pašreizējā Eiropas čempione krieviete Jeļena Ņikitina, kura otrajā posmā Siguldā bija otrā. Bez Flokas visos četros posmos uz goda pjedestāla kāpusi vēl tikai nīderlandiete Kimberlija Bosa, kurai trīs otrās vietas un viena trešā.

Trīs bronzas vāciešu kontā – divas – pasaules čempionei Tīnai Hermanei, viena – Pasaules kausa ieguvējai Žaklīnai Lellingai. Pirmoreiz šosezon Pasaules kausa sacensībās startēja pa divām ASV un Kanādas sportistēm. Pasaules kausa kopvērtējuma vadībā ar 1075 punktiem ir Floka, Kimberlijas Bosa no Nīderlandes seko ar 998 punktiem, bet trešo vietu ar 970 punktiem ieņem Hermane. Tērauda nopelnījusi 650 punktus un ierindojas desmitajā pozīcijā.

Tērauda iepriekšējā sezonā bija vadošā pašmāju skeletoniste, un viņai ir priekšroka izmantot vienīgo Latvijas kvotu, taču nav izslēgts, ka kādā no turpmākajiem Pasaules kausa posmiem startēs Dārta Zunte. Tērauda 2019./2020.gada sezonā uzvarēja divos Eiropas kausa posmos un izcīnīja sesto vietu pasaules junioru čempionātā. Vienīgais starts Eiropas čempionātā latvietei pagājušā gada sākumā Siguldā beidzās ar diskvalifikāciju, aizmirstot pirms starta uzvilkt vesti ar numuru.

Bobslejs

Latvijas bobsleja pilota Dāvja Kaufmaņa vadītais divnieks piektdien Eiropas kausa (EK) sestajā posmā Altenbergā pirmajā braucienā piedzīvoja kritienu, kā rezultātā divu braucienu summā ieņemta vien 17.pozīcija. Uzvaru otro dienu pēc kārtas svinēja mājinieka Hansa Pētera Hannighofera vadītā ekipāža, kas par 0,65 sekundēm apsteidza kanādieti Kristoferu Springu, bet 0,87 sekundes zaudēja austrietis Markuss Treihls.

Kaufmanis pirmajā braucienā startēja kopā ar stūmēju Reini Nunguru, taču ekipāža trases vidusdaļā vienā no virāžām “sāka staigāt” no apmales līdz apmalei, savukārt jau brīdi vēlāk piedzīvoja kritienu un finišu sasniedza apgāztās kamanās. Neveiksmīgais brauciens, kurā startā izdevās uzrādīt piekto ātrāko laiku, noslēdzās pēdējā jeb 17.vietā.

Otrajā braucienā Kaufmanim talkā nāca cits stūmējs Regnārs Kirejevs. Ekipāža startā bija piektā ātrākā, bet braucienā uzrādīja 13.laiku un divu braucienu summā ierindojās 17.pozīcijā, līderim summā zaudējot vairāk nekā astoņas sekundes. Lai arī pirmajā braucienā ekipāža ilgi slīdēja pa ledu, sportisti no kamanām izkāpa paša spēkiem un arī trasi pameta bez acīmredzamām traumām.

Sarunā ar aģentūru LETA Latvijas izlases treneris Jānis Skrastiņš atklāja, ka pēc pirmā brauciena Nungurs nespējis tikt vaļā no krampjiem ikra muskulī, tāpēc nolemts otrajā braucienā iespēju dot Kirejevam. Speciālists gan norādīja, ka sestdien Latvijas četrinieks piedalīsies sacensībās.

Eiropas kausa kopvērtējuma līderis ar 590 punktiem ir šveicietis Mihaels Kuonens, viņam ar 532 punktiem seko Kaufmanis, kamēr trijnieku ar 483 punktiem noslēdz Maksims Adrianovs no Krievijas. Emīls Cipulis ar 328 punktiem atrodas desmitajā pozīcijā, taču viņš nav piedalījies pēdējos divos etapos.

Divos posmos startējušais Ralfs Bērziņš ar 128 punktiem ieņem 25.pozīciju, bet vienā etapā ar 88 iekrātiem punktiem attiecīgi 28. un 29.vietu aizņem Oskars Melbārdis un Oskars Ķibermanis. Eiropas kausa ieskaitē notikušas jau sešas divnieku sacensības – pa divām Vinterbergā, Siguldā un arī Altenbergā. Bobslejā Eiropas kauss ir otrais līmenis aiz Pasaules kausa.

Pieslēgties

Dienas fokusā

02/03/2021 08:20

Balcers treneru uzticību attaisno ar 1+1 “Sharks” panākumā (VIDEO)

Latvijas uzbrucējs Rūdolfs Balcers pirmdien guva vārtus un rezultatīvi asistēja Sanhosē “Sharks” uzvarā Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā savā laukumā. “Sharks” savā laukumā ar rezultātu 6:2 (0:1, 2:1, 4:0) pārspēja…