Martins Dukurs: Sezonas sākumā nespēju sadzīvot ar tehniku

Martins Dukurs - Skeletons - Sportazinas.com
Martins Dukurs - Skeletons - Sportazinas.com

Rīga, 21.dec., LETA. Pasaules labākajam skeletonistam Martinam Dukuram šīs sezonas pirmajos divos Pasaules kausa posmos nav izdevies sadzīvot ar tehniku, tomēr sportists cer, ka sezonas turpinājums izdosies veiksmīgāks.

“Sezonas sākums nav tas veiksmīgākais. Tam par iemeslu ir vairāku apstākļu kopums, taču ceru, ka viss pagriezīsies otrādi. Protams, lielākā vaina jāuzņemas uz sevi, jo nevarēju sadzīvot arī ar tehniku,” sarunā ar aģentūru LETA paškritisks bija titulētais sportists.

Decembra sākumā Kanādas trasē Vistlerā notikušajā Pasaules kausa sezonas pirmajā posmā Dukurs startēja ar iepriekš treniņā sabojātām sliecēm, kas viņam lika ieņemt ceturto vietu. Savukārt otrajā etapā viņš sacenties ar citām sliecēm, kas esot bijušas ātrākas, taču neatbilstošas apstākļiem, jo ASV trasē Leikplesidā valdīja pamatīgs aukstums. Šīs sacensības tika aizvadītas -24 grādu salā, bet divas stundas pirms to sākuma termometra stabiņš bija noslīdējis pat gandrīz līdz 30 grādu atzīmei. Arī Leikpleisidā palika ceturtais.

“Jau posma sākumā teicu, ka runa būs par izdzīvošanu. Pirmajā virāžā sapratu, ka būs grūti par kaut ko cīnīties. Vizuāli kļūdu it kā nav, bet trases apakšdaļā viss jau ir zaudēts,” sacīja Dukurs.

Posmos Ziemeļamerikā Dukurs sacentās ar jaunām kamanām, taču pēc šīm abām sacensībām viņš tās vairs negrasās izmantot.

“Kamanas regulējām un pielāgojām, bet līdz galam nesadzīvojām. Mēģināšu tagad divas citas,” atklāja sportists.

“Darbs turpinās. Par sezonas neveiksmīgo sākumu baigi nepārdzīvoju. Ne viens vien teica, lai neņemu tās kamanas uz Ziemeļameriku, taču līdz olimpiskajai sezonai gribējās lielāku skaidrību,” pauda Dukurs, kurš ir optimistiski noskaņots par gaidāmajiem posmiem Eiropā. “Visam vajadzētu būt kārtībā. Laikapstākļi šeit tika krasi nemainīsies, kā tas bija Ziemeļamerikā. Būšu gatavs.”

Latvijas vadošais skeletonists atklāja, ka, dodoties uz Ziemeļamerikas posmiem, mājās palikušas slieces, kas labi slīd pie aukstiem laikapstākļiem, taču tā vietā viņš paņēmis jaunās slieces, kas Vistlerā tika sabojātas.

Šīs sezonas ievadā ārpus goda pjedestāla Martins Dukurs palika pirmoreiz kopš 2013.gada decembra, kad Pasaules kausa posmā viņš Leikpleisidā viņš bija astotais. Kopš tā brīža pasaules labākais skeletonists Pasaules kausa etapos nebija ierindojies zemāk par otro vietu. Pagājušajā sezonā viņš astoņos posmos guva septiņas uzvaras un reizi bija otrais.

Savukārt divos posmos pēc kārtas ārpus goda pjedestāla Martins Dukurs palicis pirmoreiz kopš 2009.gada pavasara.

Pēc diviem posmiem Martins Dukurs Pasaules kausa kopvērtējumā ir ceturtais, bet viņa vecākais brālis Tomass atrodams devītajā pozīcijā.

M.Dukurs šosezon lūko kļūt par astoņkārtēju Pasaules kausa ieguvēju, piedevām tikt pie astotā titula pēc kārtas. Pašlaik 32 gadus vecais sportists pasaules čempionu latvietis kļuvis četras reizes – 2011., 2012., 2015.gadā un šogad, bet 2013.gadā viņš ieguva sudrabu.

Pasaules kausa sezonas turpinājumā pēc Jaunā gada sekos sacensības Altenbergā, Vinterbergā, Sanktmoricā, Kēnigszē, Īglsā un Phjončhanā. Savukārt pasaules čempionāts februārī norisināsies Kēnigszē, uz kurieni tas pārcelts no Soču olimpisko spēļu trases Krievijā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par