Mārtiņš Dzierkals: Priecājos, ka spēlēšu tieši Toronto

15/08/2017 14:19
Nokopēts

Jaunais latviešu hokejists, Mārtiņš Dzierkals vakardien parakstīja līgumu ar Toronto “Maple Leafs” fārmklubu, kas spēlē Amerikas hokeja līgā (AHL). Uzbrucējs ir gandarīts, ka līgums ir parakstīts, jo gaidāmajā sezonā AHL bija viņa mērķis.

“Man un viņiem nebija jāsteidzas ar līguma parakstīšanu, jo līdz sezonai vēl ir laiks,” www.sportazinas.com portālam sacīja jaunais Toronto “Marlies” hokejists Dzierkals. “Priecājos, ka viss izvērtās labi un spēlēšu tieši Toronto. Priekšā būs smaga un jautra sezona. Gaidu ar nepacietību, kad atsāksies sezona.”

Līgums ar Toronto “Marlies” komandu panākts uz vienu sezonu. Pagājusī sezona Dzierkalam nebija viegla, ja vien tādas pēdējos gados vispār ir bijušas. Sarežģījumus radīja potītes trauma, kas līdz šim hokejista karjerā bija lielākais pārbaudījums. Pasaules čempionātā U20 vecu grupā, Latvijas izlases sastāvā Dzierkals spēlēja caur sāpēm, jo potītes trauma līdz galam vēl nebija sadzijusi, turnīru uzbrucējs noslēdza ar trim (1+2) punktiem sešās spēles. Trauma ietekmēja arī sezonas kopējos statistikas rādītājus, Kvebekas junioru līgas (QMJHL) “Huskies” komandas sastāvā, Dzierkals atzīmējās ar 49 (21+28) rezultativitātes punktiem 47 spēlēs, bet sešos izslēgšanas mačos latvieša kontā divas piespēles. Punkti nav galvenais atskaites punkts Dzierkala potenciālā, tāpēc “Maple Leafs” organizācija viņu jaunajā sezonā iespēlēs pieaugušo hokejā, ne vairs junioros, kur pats hokejists arī nevēlējās atgriezties.

“Mans mērķis bija tikt uz AHL šosezon. Darīju visu, lai viņi redzētu, ka esmu tam gatavs. Tagad zinu, ka uz junioriem atpakaļ nebūs jābrauc. Tagad galvenais ir turpināt trenēties, un gatavoties nākamajai sezonai,” sacīja Dzierkals.

Dzierkals ir enerģisks uzbrucējs, katrā nomaiņā izliekot maksimumu, nepārtraukti slido un forčekings viņam ir kā medus maize. Par spīti tam, ka uzbrucēja auguma parametri nav lieli, laukumā viņš vienmēr ir tuvu savam pretspēlētājam un nebaidās pielietot spēka spēli. Labā roku tehnika un veiklās māņkustības ir papildinošie elementi hokejista arsenālā.

Dzierkals kļuvis jau par piekto latvieti, kurš jaunajā sezonā spēlēs AHL. Kopā ar viņu latviešu leģionāru pulku pārstāvēs Kristers Gudļevskis, Teodors Bļugers, Rūdolfs Balcers un Matīss Kivlenieks. Toronto “Maple Leafs” organizācija Dzierkalu izvēlējās 2015. gada NHL draftā ar 68. kārtas numuru. Kanādas klubam tiesības uz hokejistu pieder līdz 2019. gadam.

TOP notikumi
1
X
2
1.68
4.72
4.72
3.25
3.5
2.15
1.49
4.8
5.5
2.8
3.7
2.3
TOP notikumi
1
X
2
1.68
4.72
4.72
3.25
3.5
2.15
1.49
4.8
5.5
2.8
3.7
2.3
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām