Mārtiņš Rubenis: Ticu, ka sezonas otrajā pusē rezultāti nostiprināsies

Mārtiņš Rubenis, sportazinas.com
Mārtiņš Rubenis | Foto: LKSF

Latvijas kamaniņu sportistu sezonas sākums iepriecināja, taču viņiem šobrīd pietrūkst stabilitātes, uzsver treneris un mehāniķis .

Bobsleja un kamaniņu trase “Sigulda” 2019. gada 25. un 26.janvārī uzņems sezonas sesto Pasaules kausa posmu kamaniņu sportā, pulcējot pasaules un Latvijas labākos šī sporta veida pārstāvjus.

“Katra nākamā sezona ir pavisam jauns līmenis un izaicinājumi, ja skatāmies uz pasaules kopējo izaugsmi. Uz iepriekšējo gadu lauriem gulēt nevar, tāpēc arī mēs visu vasaru strādājām pie jauniem risinājumiem un esam daudz ko jaunu uzbūvējuši. Sezonas sākums mani iepriecināja, bet šobrīd pietrūkst stabilitātes. Ja skatās no pašām pirmajām sezonas sacensībām, tad mēs joprojām turpinām visu pilnveidot. Ticu, ka sezonas otrajā pusē rezultāti nostiprināsies un galvenajos startos izdosies visu salikt kopā, ” Latvijas Kamaniņu sporta federācija (LKSF) citē Rubeņa teikto.

Tikmēr LKSF prezidents Atis Strenga savā uzrunā atzina, ka Sigulda arī šogad ir gatava Pasaules kausu uzņemt visaugstākajā līmenī. “Jau skatāmies 2022.gada ziemas olimpisko spēļu virzienā, kas norisināsies Ķīnas galvaspilsētā Pekinā, tāpēc esam īpaši pagodināti šogad sadarboties ar Ķīnas Kultūras centru un rīkot Jaunā gada pēc ķīniešu kalendāra svinības Siguldā,” pauda Strenga.

Sacensību laikā Siguldā viesosies 135 sportisti no 24 valstīm, tostarp arī visi Latvijas labākie kamaniņu braucēji – Kristers Aparjods, Ulla Zirne, Kendija Aparjode, Elīza Cauce, Inārs Kivlenieks, Artūrs Dārznieks, Riks Kristens Rozītis, divnieki Juris Šics/Andris Šics, Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš, Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs un Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, kā arī juniori Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts, Sigita Bērziņa un Elīna Ieva Vītola.

Sacensības sāksies ar Nāciju kausu piektdien, 24.janvārī, kur startēs tie sportisti, kuri nav iekļuvuši labāko grupā, un cīnīsies par iespēju startēt Pasaules kausa sacensībās. Sestdien, 25.janvārī, uz starta stāsies dāmas un divvietīgās ekipāžas, bet svētdien, 26.janvārī, sacentīsies vīri, un tiks aizvadīts sezonas trešais Pasaules kausa posms sprintā.

Siguldā Pasaules kausa posms kamaniņu sportā norisināsies jau 27.reizi.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par