Martinsons: neskatoties uz sasniegumiem hokeja laukumā, esam amatieru komanda

Māris Martinsons, sportazinas.com
foto: db.lv

Lai arī šobrīd nav skaidri zināms, kad sāksies Latvijas hokeja virslīgas jaunā sezona, jo gluži vienkārši Latvijas Hokeja federācija vēl nav izziņojusi spēļu kalendāru, klubi jau ir uzsākuši gatavošanos jaunajai sezonai. Iepriekš piedāvājām Jums pērnās sezonas čempionu HK “Kurbads” vadības komentāru par gaidāmo sezonu. Sportazinas.com sazinājās arī ar vicečempionu HK “Mogo” ģenerālmenedžeri Elvi Želubovski, kā arī piedāvājam kluba prezidenta Māra Martinsona komentāru.

Elvis Želubovksis, kluba ģenerālmenedžeris.

Starpsezonā ieguvāt visus spēlētājus, ko gribējāt?

Pa lielam visus, kurus gribējām, esam arī piesaistījuši. Arī ar Širokovu nebija sarežģījumu. Pāris reizes satikāmies un mūsu domas sakrita, tāpēc arī vienoties nebija grūti.

Vai klubam nav bijusi doma piesaistīt leģionārus?

Ar leģionāriem ir tāda situācija. Ir, kas paši piedāvājas, bet tas ir ļoti sarežģīti. Pārāk dārgi sanāk, jo tas prasa vēl vairāk izdevumu. Piemēram, leģionāram būtu jāpiedāvā arī dzīvošana, iespējams, arī auto un vēl citas lietas. Pie tam, tie ir nezināmi spēlētāji, tāpēc labāk paņemt kādu vietējo, kas spēlē Eiropas līgās un tu zini, uz ko viņš ir spējīgs. Jo uz Latviju jau tāpat nebrauc TOP klases ārzemnieki. Ir hokejisti ar Baltkrievijas pasi, kas varētu būt noderīgi, bet ar spēlētājiem no trešajām pasaules valstīm, kas nav no Eiropas Savienības, ir sarežģījumi. Kamēr uztaisa visus dokumentus, darba vīzas, un nokārto citas formalitātes, paiet laiks. Tas ir problēmātiski un neatmaksājas.

Kā ir ar jaunajiem spēlētājiem? Vai skataties tikai uz Eiropas līgās spēlējošajiem latviešiem, vai arī tiek sekots līdzi tiem jaunajiem puišiem, kas turpina attīstīties šeit?

Šogad paņēmām vienu jauno spēlētāju, kas dzimis 1999. gadā no HS “Rīga” – Kārli Loginu. Pamazām centīsimies iesaistīt aizvien vairāk jaunos spēlētājus. Vairāki mūsu hokejisti drīzumā plāno beigt aktīvi sportot, tāpēc palēnām vajag iespēlēt jaunos spēlētājus. Tā kā mēs jau skatāmies šajā virzienā un darbs pie tā notiek, bet šobrīd šeit, uz vietas, nav daudz tādu jauno hokejistu, kas varētu uzreiz pavilkt šo līmeni, tāpēc arī nenotiek tik maisveidīga jauno talantu piesaistīšana komandai.

Kāds ir sezonas sagatavošanās darba plāns?

Tagad trenējamies trīs četras reizes nedēļā. Būs spēle ar “Zemgali” Jelgavā.

Nākamajās brīvdienās braucam uz turnīru Liepājā. Viss rit pēc plāna, trenējamies kā iepriekšējos gadus. Nekādas nometnes nebūs, jo visi strādā.

Nevaru nepajautāt arī par Latvijas Hokeja federācijas darbu. Kā tu to vērtētu? Iepriekš izskanēja runas, ka virslīgas čempionātam varētu pievienoties kaimiņvalstu klubi.

Fakts, ka notika sarunas ar kaimiņvalstu klubiem par iesaistīšanos virslīgas čempionātā, vērtējams pozitīvi no sportiskās puses, taču laikam viss atsitās pret finansēm, jo Latvijas klubiem budžeti ir tādi kā ir un braukāt uz Lietuvu un Igauniju būtu lieki izdevumi un mums tas īsti nav nepieciešams. Domājams, ka to vajadzētu segt federācijai vai pašiem ārvalstu klubiem, bet tiem atkal tās finansiālās iespējas, acīmredzot, nav tik lielas, lai to varētu pavilkt.

Pēc aizvadītās sezonas, kad noslēgums bija diezgan slikts, nebija kādi signāli no kluba vadības puses, ka komandā varētu notikt kāds restarts vai pārkārtošanās?

Protams, nav patīkami, sērijā no 3-0 zaudēt. Bet no vadības puses nekādu pārmetumu nebija. Mēs pastāvam jau trīs gadus un visus gadus esam tikuši pie medaļām. Šogad ir ceturtais gads un noteikti atkal cīnīsimies par zelta godalgām. No kluba vadības puses neredzēju signālus, ka būtu vēlme kaut ko ievērojami reorganizēt. Visi ir saprotoši un mēs kā komanda centīsimies reabilitēties šajā sezonā.

, HK “Mogo” prezidents par mārketinga aktivitātēm un kluba attīstības vīziju.

Neskatoties uz HK “Mogo” panākumiem, Latvijas čempionātā izcīnot čempionu titulu, medaļas, uzvarot Latvijas kausa izcīņā, atgādināšu, ka mēs esam amatieru komanda. HK “Mogo” mārketinga galvenais instruments ir bijušas uzvaras hokeja laukumā. Lielu uzmanību pievēršam arī komunikācijai sociālajos medijos – tas ir stiprinājis HK “Mogo” zīmolu un veidojis tā atpazīstamību. Pastiprinātu uzmanību mārketingam un dažādām aktivitātēm spēļu laikā pievēršam izslēgšanas spēļu laikā un to turpināsim darīt arī nākotnē. Savukārt “Mogo” halles galvenais mērķis ir uz HK “Mogo” bāzes izveidot bērnu hokeja sistēmu, ko arī esam iesākuši darīt. Sākām ar 9 un 10 gadus veciem jaunajiem hokejistiem un tagad pakāpeniski ejam uz priekšu. Halle ir iespēja bērniem ne tikai trenēties, bet arī kopā ar vecākiem apmeklēt HK “Mogo” spēles. Un, lai to darītu, papildus mārketings nav nepieciešams. HK “Mogo” mērķis, vismaz pagaidām, nav pelnīt pārdodot biļetes. Un, nepārdodot biļetes, mārketingam paredzētie izdevumi būtu jāņem no HK “Mogo” vajadzībām vai hokeja skolai paredzētajiem līdzekļiem. Un, kā jau minēju, mūsu mērķis ir tieši pretējais – nodrošināt pēc iespējas labākus apstākļus jauno hokejistu izaugsmei. Viņu sniegums laukumā un uzvaras, būs tas, kas runās pats par sevi. Tā būs HK “Mogo” labākā reklāma.

1
Tavs viedoklis

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Vektors Recent comment authors
  Subscribe  
jaunākie vecākie vērtētākais
Paziņot par
Vektors
Viesis
Vektors

Varēja pajautāt par play-off laikā uzņemto nekorekto video, kurš tika adresēts Kurbada virzienā un parādījās publiskajā telpā. Kas ir autors un kāpēc klubs piekopj šādu politiku?