“Mārupes/Bauerfeind” 3×3 basketbola komanda triumfē “Top Gun” posmā Mārupē

13/09/2021 09:27
“Top Gun” posms Mārupē

Latvijas 3×3 basketbola līgas sestajā posmā sestdien, 11. septembrī Mārupē, “Business Garden Rīga” teritorijā uzbūvetajā laukumā pirmo vietu izcīnīja mājinieku lomā esošie “Mārupes/Bauerfeind” spēlētāji – Niks Niklāvs Višņevičs, Reinis Otersons, Lauris Bērziņš un Vents Hugo Liepnieks. Par vērtīgāko spēlētāju tika nosaukts otro vietu ieguvušās “BK 3×3 Madona 2” pārstāvis Artūrs Škute, vēsta Latvijas basketbola savienība (LBS).

“Top Gun” Mārupes posms kļuva par otrās sezonas pēdējo turnīru, kurā komandām bija iespēja izcīnīt vērtīgos punktus cīņā par vietām Rīgā, iepirkšanās un izklaides centrā “Akropole” 25. un 26. septembrī notiekošajā finālturnīrā. Tieši pēdējo divu posmu uzvarētāja “Mārupe/Bauerfeind” kļuva par regulārās sezonas kopvērtējuma labāko komandu. Mārupes kvartets ar izcīnītajiem 410 punktiem apsteidza “BK 3×3 Madonu” (290 punkti) un “3×3 Jelgavu” (200 punkti).

Lieliskajos atvasaras laika apstākļos notikušajos Mārupes “Top Gun” mačos nevienai no komandai neizdevās izvairīties no vismaz vienas neveiksmes. Nākamie turnīra uzvarētāji mārupieši apakšgrupā zaudēja “BK 3×3 Madonai 2”, tādejādi jau pusfinālā tiekoties ar “Evolution Brasa”, kas turnīra rangā ieņēma otro pozīciju. Ādažu “Top Gun” fināla atkārtojumā “Mārupe/Bauerfeind” vēlreiz uzveica Rīgas apkaimes Brasas pārstāvjus – 17:13. Otrajā pusfinālā “BK 3×3 Madona 2” īstenoja iespaidīgu pakaļdzīšanos, ar 22:16 tomēr uzveicot “East-Ball/Rīgu”.

Finālā “Mārupe/Bauerfeind” ar 21:12 pārspēja Madonas kvartetu. Izšķirošajā mačā uzvarētājiem Bērziņš guva desmit punktus, Višņevičs – septiņus, Liepnieks un Otersons – pa diviem. Sāncenšiem ar pieciem punktiem izcēlās Škute. Mārupes “Top Gun” trešo vietu ieguva “East-Ball/Rīga”, ceturto – “Evolution Brasa”. Par rezultatīvāko spēlētāju kļuva Bērziņš – 36 punkti piecās spēlēs. Labāko trijniekā iekļuva arī Rolands Dižgalvis (“East-Ball/Rīga”) ar 34 punktiem piecos mačos, bet Skujas rēķinā 30 punkti četrās spēlēs. Ja labākos noteiktu pēc vidēji spēlē gūto punktu skaita, tad šajā griezumā līderis būtu “3×3 Ādaži 2” uzbrukuma līderis Kristaps Vanags – vidēji 9,7 punkti trijos mačos.

Tālmetienu konkursa kvalifikācijas sacensībās Edijs Skuja (“BK 3×3 Madona 2”) un Rendijs Feikners (“Evolution Brasa”) guva pa deviņiem punktiem no maksimālajiem 16 punktiem, bet finālā pārāks bija Skuja, iegūstot dāvanu karti no “Sporta Bodes”. Atbilstoši sešu posmu kopvērtējumam ceļazīmes uz finālu ieguva labākās 12 komandas – “Mārupe/Bauerfeind”, “BK 3×3 Madona”, “3×3 Jelgava”, “3×3 Ādaži 2”, “BK 3×3 Madona 2”, “3x3Latvija U23 Red”, “3x3Latvija U23 White”, “Evolution Brasa”, “3×3 Ādaži/Fastbreak”, “Spēka kustība”, “East-Ball/Rīga un “Kudzhy/Anzāģe”.

Ņemot vērā, ka Latvijas U23 izlases kandidāti šogad kopā vairs nestartēs, tad vietas finālā iegūs arī “Krāslava” un “BS Rīga White”. Lai turnīrā “Akropolē” startētu maksimāli spēcīgākās 3×3 basketbola komandas, tad “Top Gun” organizatori izskatīs arī iepriekš šajā turnīrā nestartējušo vienību pieteikumus uz “Wild Card” (īpašo uzaicinājumu) saņemšanu dalībai finālsacensībās.