Masaļskis: Maču vajadzēja uzvarēt pirmajās divās trešdaļās

09/05/2015 11:28

Latvijas hokeja izlase Čehijā notiekošā pasaules čempionāta maču pret Vāciju vajadzēja uzvarēt pirmajās divās trešdaļās, kad valstsvienībai bija pietiekami daudz vārtu gūšanas iespēju, sacīja pieredzējušais vārtsargs Edgars Masaļskis.

Kā zināms, Latvija piektdien svarīgā B apakšgrupas mačā mača izskaņā ar 1:2 piekāpās Vācijai, tikpat kā zaudējot izredzes sasniegt turnīra ceturtdaļfinālu.

“Mums bija pietiekami daudz momentu pirmajos divos periodos, kur vajadzēja uzvarēt maču. Nevaram realizēt vairākumus un jau līdz Sprukta noraidījumam sākām spēlēt stulbi,” pēc cīņas sacīja Masaļskis. “Sākām atdot viņiem iniciatīvu un paši esam vainīgi pie tāda iznākuma.”

Lai gan Latvijas izlases uzbrucējs Lauris Dārziņš atklāja šīs cīņas rezultātu pirmajā trešdaļā, Vācija noslēdzošajā periodā atspēlējās, turklāt uzvaras ripu Matīass Plahts guva, kad ripa atsitās pret vārtu pārliktni un, uz brīdi šķērsojusi vārtu līniju, atgriezās laukumā. Tiesneši vārtus ieskaitīja vien pēc video atkārtojuma noskatīšanās.

“Pats otros vārtus neredzēju. Domāju, ka ripa atsitās pret stabu un izlidoja ārā, bet video varēja ļoti labi redzēt, ka ripa bija pāri vārtu līnijai,” atzina Masaļskis. “Spēli zaudējām, un ceturtdaļfināls tikpat kā aizgājis. Tagad jāspēlē ar Austriju par vietas saglabāšanu.”

A apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar četrās spēlēs maksimāli iekrātajiem 12 punktiem ir Kanāda, bet no tās par punktu atpaliek Zviedrija, kas gan aizvadījusi piecus mačus. Tikmēr desmit punkti tagad ir Čehijas rēķinā, bet par diviem mazāk – Šveices. Savukārt seši punkti ir Vācijai, kamēr Francija tikusi pie trim punktiem un ieņem sesto pozīciju, bet Austrija un Latvija iekrājušas pa diviem punktiem.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs jau sestdien, kad spēkosies ar Austriju, bet otrdien, pēc divu dienu pauzes, stāsies pretī Francijas valstsvienībai.

Pasaules čempionātā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs no 1. līdz 12.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju. Viņu vietā nākamajā gadā nāks Kazahstāna un Ungārija, kas augstākajā divīzijā atgriezīsies pēc septiņu gadu pārtraukuma.