Video. Masaļskis un Sotnieks kaldina “Lada” uzvaru pār “Salavat Julajev”

27/12/2016 21:48

Toljati (Krievija), 27.dec., LETA. Pieredzējušais latviešu vārtsargs Edgars Masaļskis un aizsargs Kristaps Sotnieks otrdien kaldināja Latvijas speciālista Arta Ābola trenētās Toljati “Lada” komandas uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē.

“Lada” savā laukumā ar rezultātu 6:4 (4:1, 1:0, 1:3) pārspēja Ufas “Salavat Julajev”.

Mača rezultātu pirmā perioda ceturtajā minūtē atklāja “Lada” hokejists Deniss Zernovs, bet viņa komandas biedrs Viktors Komarovs nepilnas divas minūtes vēlāk dubultoja mājinieku pārsvaru. Perioda vidū Igors Grigorenko vienus vārtus atguva, bet vēlāk pāris minūšu laikā ar diviem gūtiem vārtiem atzīmējās arī Vasīlijs Streļcovs, kurš panāca 4:1.

Četras minūtes pirms otrās trešdaļas beigām Ņikita Filatovs realizēja mājiniekiem vairākumu, panākot jau četru vārtu pārsvaru. Savukārt trešā perioda sākumā ar precīziem raidījumiem apmainījās mājinieks Maksims Rubins un viesu hokejists Dmitrijs Maļcevs. Turpinājumā Masaļski pārspēja arī Envers Ļisins un Dmitrijs Makarovs, pietuvojoties līdz divu vārtu deficītam. Tomēr perioda atlikušajās desmit minūtēs latviešu vārtsargs palika nepārspēts, un “Lada” varēja svinēt uzvaru ar 6:4.

Masaļskis “Lada” komandas vārtos atvairīja 29 no 33 pretinieku mestajām ripām.

Tikmēr Sotnieks laukumā bija 24 minūtes un 16 sekundes, kuru laikā izpildīja divus metienus pa vārtiem, bloķēja piecus metienus, izpildīja vienu spēka paņēmienu un nopelnīja vienu vairākumu.

“Salavat Julajev” komandai šajā spēlē nevarēja palīdzēt viens no vienības rezultatīvākajiem spēlētājiem Kirils Kaprizovs, kurš ir Krievijas U-20 izlases kapteinis Kanādā notiekošajā pasaules čempionātā, kur šovakar krievi spēkosies ar Latvijas vienaudžiem.

Kopvērtējumā Rietumu konferences un visas līgas līderei Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētajai Sanktpēterburgas SKA ir 103 punkti 41 mačā, par pieciem punktiem apsteidzot Maskavas CSKA vienību, tomēr tā ir aizvadījusi par trim cīņām vairāk.

Savukārt Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” šīs konferences kopvērtējumā ar 37 punktiem 43 cīņās ir pēdējā starp 14 komandām, bet no izslēgšanas turnīra zonas tā atpaliek par 29 punktiem.

Tikmēr Austrumu konferencē vadībā ar 90 punktiem 43 mačos atrodas Gagarina kausa čempione Magņitogorskas “Metallurg”, kamēr “Lada” ar 52 punktiem ieņem 12.pozīciju starp 15 vienībām, no izslēgšanas spēļu zonas atpaliekot par deviņiem punktiem.