Masaļskis: Vasarā ļoti cerējām, ka Biļalovs atgriezīsies Rīgā

Timurs Biļalovs, sportazinas.com
Timurs Biļalovs | Foto: Ilnārs Tuhbatovs/Kazaņas Ak Bars

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Rīgas “Dinamo” menedžments šovasara vairāk nekā desmit reizes sazinājies ar Kazaņas “Ak Bars”, lai vienotos par vārtsarga Timura Biļalova palikšanu Rīgā, vēsta Kazaņas medijs “Sport Business Online”.

Pirms iepriekšējās sezonas krievu hokejists kļuva par “Dinamo” spēlētāju. Konkurencē ar Kristeru Gudļevski viņš izcīnīja pirmā numura statusu, aizvadot 38 spēles regulārajā čempionātā. Savā pirmajā pilnajā KHL sezonā vārtsargs atvairījis 93% metienu, vidēji mačā ielaidis 2,18 vārtus, ka arī aizvadījis četras sausās spēles. Rīdziniekiem pietrūka viens punkts, lai kvalificētos izslēgšanas spēlēm.

“Dinamo” treneris sarunā ar Kazaņas mediju atklāja, ka sākumā viņam nebija pārliecības, vai Biļalovs vispār būs palīgs komandai. “Viņš ir vārtsargs ar nestandarta tehniku un stipru raksturu. Mēs nezinājām, ko sagaidīt no viņa. Taču bijām patīkami pārsteigti, kad viņš sāka spēlēt un vilkt mūsu komandu “play-off” virzienā. Timurs cīnās vienmēr, pat visai bezcerīgās situācijās,” vārtsargu raksturoja Masaļskis.

“Sezonas laikā mēs mēģinājām mainīt Biļalova tehniku. Vēlāk sapratām, ka nekas nav jāmaina, vienkārši izstrādājām viņam domātu vingrinājumu kompleksu. Rīgā viņš bija komforta zonā, viņam patika spēlēt un strādāt “Dinamo”. Mēs daudz laika pavadījām kopā, apspriedām hokeju un jokojām,” stāsta bijušais Latvijas izlases vārtsargs.

Timurs Biļalovs, sportazinas.com
Timurs Biļalovs | Foto: Ilnārs Tuhbatovs/

Rīgā Timurs jutās komfortabli, šajā pilsētā viņš satika savu topošo sievu. Arī “Dinamo” vadību apmierināja vārtsarga sniegums. Vasaras laikā Kazaņā tika saņemti vairāk nekā desmit zvani no Rīgas ar mēģinājumiem pierunāt “Ak Bars” ļaut Biļalovam karjeru turpināt “Dinamo” rindās. “Pastāvēja variants, ka viņš atgriezīsies Rīgā, mēs uz to ļoti cerējām,” atklāja Masaļskis. “Sapratām, ka Kazaņai ir [Emīls] Garipovs, vārtsargs ārzemnieks (Ādams Reideborns). Domājām, ka Biļalovs tur nespēlēs. Bet viss sanāca pavisam citādi.”

Kazaņā 24 gadus vecais hokejists pagaidām nav kļuvis par pamatvārtsargu, taču jau paspējis uzstādīt KHL un Krievijas hokeja rekordu, nospēlējot 316 minūtes un deviņas sekundes bez ielaistiem vārtiem. Sezonas 13 mačos Biļalovs atvairījis 96,6% metienu, vidēji mačā ielaižot 0,8 ripas. Viņa kontā jau sešas sausās spēles. Neoficiāla informācija liecina, ka spēlētāja alga ir viens miljons rubļu (ap 14,1 tūkstoti eiro) mēnesī. Savukārt Biļalova komandas biedrs Reideborns 17 spēlēs ticis galā ar 91,6% metienu un caurmērā ielaidis 2,16 ripas.

Šobrīd “Ak Bars” ieņem pirmo vietu Austrumu konferencē ar 21 uzvaru 27 spēlēs.

Kādreizējais “Dinamo” vārtsargs tiek pie iespaidīga rekorda

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par