Maskavas CSKA – naudīgākais basketbola klubs Eiropā

Maskavas CSKA, Sportazinas.com
foto: vtbleague.com

VTB Vienotā līga publiskojusi čempionāta labāko komandu budžetu apmērus, pašreizējai turnīra titula ieguvējai Maskavas CSKA saglabājot pirmo pozīciju.

Armijnieku budžets šosezon sasniedzis 36,5 miljonu eiro apmērus, kamēr tuvākajai sekotājai Maskavas apgabala “Khimki” tas ir 22,7 miljoni eiro. Savukārt trešajā vietā ar “nieka” 15,3 miljoniem palika Krasnodaras “Lokomotiv-Kuban”. Budžeta aprēķinos ietilpst ne tikai spēlētāju algas, bet arī visas ceļojumu, uzturēšanās un līdzīgas saimnieciska rakstura izmaksas.

Ārpus pirmā trijnieka ir Kazaņas “Unics” ar 12 miljoniem eiro, kā arī Sanktpēterburgas “Zenit” ar 11,6 miljoniem eiro. Iepriekšminētie pieci klubi ir vienīgie, kuru budžeti sastāda vismaz desmit miljonus eiro. Pēdējā vietā esošajai Saratovas “Avtodor” budžets ir 2,3 miljoni eiro. Tas VTB līgu padara par visbagātāko basketbola klubu čempionātu Eiropā.

VTB līgas goda prezidents Sergejs Ivanovs atzina: “Šogad budžets nopietni ir pieaudzis “Khimki” komandai, kas ir krietni pietuvojusies CSKA vienībai. Mani ļoti priecīgu padara fakts, ka CSKA, “Unics”, “Zenit” un “Lokomotiv Kuban” šosezon nesaņēma nekādu atbalstu no vietējām pašvaldībām, kā tas bija citus gadus.”

Ivanovs arī atklāja kādu interesantu faktu: “Šogad VTB līga saņēma pilnu pieeju visu tās klubu biļešu pārdošanas programmām. Apstiprinājās aizdomas, ka daži klubi vienkārši nevēlas pelnīt naudu – pusei no uz spēlēm atnākušajiem skatītājiem biļetes ir iedotas par velti. Mēs to mainīsim!”

CSKA ir priekšā ne tikai visām VTB līgas, bet arī Eirolīgas komandām. Tuvākās sekotājas ir Madrides “Real” un šībrīža Eirolīgas čempione Stambulas “Fenerbahce Dogus”, kuru budžeta apmēri ir nedaudz zem 30 miljoniem eiro.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar