Maskavas CSKA iegūst trešo vietu ULEB Eirolīgā

21/05/2017 21:23

Krievijas basketbola grands Maskavas CSKA svētdien Stambulā izcīnīja trešo vietu šīs sezonas ULEB Eirolīgā.

Cīņā par trešo vietu CSKA, kas pagājušajā sezonā kļuva par čempioni, ar 94:70 (23:10, 22:22, 24:24, 25:14) pārliecinoši uzveica Spānijas komandu Madrides “Real”.

Maskavas vienības labā 14 punktus iemeta Kails Hainss, kamēr pa 13 punktiem pievienoja Nando de Kolo un Ārons Džeksons.

Savukārt “Real” rindās ar 11 punktiem atzīmējās Jons Mačulis un Gustavo Ajons, kamēr šīs sezonas ULEB Eirolīgas vērtīgākais spēlētājs Serhio Ļuļs guva vien septiņus punktus.

CSKA jau pirmajā ceturtdaļā ieguva 13 punktu pārsvaru (23:10), bet pirmā puslaika beigās Maskavas komandas pārsvars pārsniedza jau 20 punktus. Lai arī līdz iešanai lielajā pārtraukumā “Real” pietuvojās līdz cienījamajam 32:45, otrajā puslaikā Spānijas klubam neizdevās lauzt cīņas gaitu un atjaunot intrigu.

“Real” basketbolisti uzvarēja regulārajā turnīrā, bet ceturtdaļfinālā ar 3-1 pārspēja Daira Bertāna pārstāvēto Stambulas “Dariššafaka Doguš”. Savukārt CSKA komanda palika otrā un “play-off” ar 3-0 pieveica Vitorijas “Baskonia” no Spānijas, kas turnīram bija pieteikusi arī talantīgi Artūru Kurucu.

Vēlāk plkst.21 pēc Latvijas laika ULEB Eirolīgas finālu aizvadīs vietējā Turcijas komanda Stambulas “Fenerbahce” un Pireju “Olympiacos” no Grieķijas.

Kā vēstīts, pusfinālā “Fenerbahce” ar 84:75 uzvarēja “Real”, revanšējoties par aizpērn ciesto zaudējumu, bet “Olympiacos” ar 82:78 pieveica CSKA, atkārtojot 2015.gada panākumu.

“Fenerbahce” vēl ne reizi nav kļuvusi par ULEB Eirolīgas čempioni. Savukārt “Olympiacos” kontinenta prestižākajā turnīrā triumfējusi trīs reizes, turklāt 2012. un 2013.gadā izcīnot divus titulus pēc kārtas.

“Fenerbahce” regulārajā turnīrā bija piektā un izslēgšanas turnīra ceturtdaļfinālā ar 3-0 pieveica Atēnu “Panathinaikos Superfoods”, kamēr “Olympiacos” bija trešā un “play-off” ar 3-2 sarūgtināja Stambulas “Anadolu Efes”.

Pērn par čempioni tika kronēta CSKA, kas finālā ar 101:96 pārspēja “Fenerbahce”.