Maskavas CSKA uzbrucējs atsakās pārstāvēt Baltkrievijas izlasi, kamēr pie varas ir Lukašenko

Iļja Škurins
Iļja Škurins | Foto: Maskavas CSKA

Krievijas futbola čempionāta komandas uzbrucējs Ilja Škurins atteicies pārstāvēt Baltkrievijas futbola izlasi, kamēr pie varas būs valsts prezidents Aleksandrs Lukašenko, apstirpinājis futbolista aģents Valērijs Isajevs.

Iepriekš neapstiprinātā kontā sociālajos tīklos Iļjas Škurina vārdā parādījās ziņa, kurā spēlētājs atteicies spēlēt valstsvienības rindās, ko vēlāk apstiprināja arī sportista aģents.

“Es atkal uzzinu par iekļūšanu paplašinātajā nacionālās izlases sarakstā caur sociālajiem tīkliem, tāpēc arī savu atbildi rakstu šeit,” atklāja Škurins. “Es atsakos pārstāvēt nacionālās komandas intereses, kamēr ir spēkā Lukašenko režīms. Lai dzīvo Baltkrievija,” valstī notiekošajiem protestiem atbalstu pauda futbolists.

Jau ziņots, ka Baltkrievijas lielākajās pilsētās svētdienas vakarā pēc prezidenta vēlēšanām sākās protesti, kuru iemesls ir, kā apgalvo opozīcija, vēlēšanu rezultātu viltošana. Naktī uz otrdienu protesti Minskā nebija rimušies, tāpēc policija cīņā ar pūli lika lietā asaru gāzi, gumijas lodes, kā arī trokšņu granātas. Protestētāji bija saslējuši barikādes. Vēlēšanās līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko izcīnījis 80,08% balsu, taču neatkarīgie novērotāji šādam iznākumam netic.

“Neliekuļošu, tas patiešām ir Škurina “Instagram” profils un tie ir viņa vārdi,” atklāja futbolista aģents. “Es jau par to ar viņu runāju. Es kā Baltkrievijas pilsonis piekrītu Iļjai. Ja jauns vīrietis paudis savu nostāju, spēlējot futbola klubā, viņš taču nav izdarījis noziegumu. Tas liek domāt, ka viņu uztrauc tas, kas notiek viņa valstī. Viņam šeit ir radinieki un draugi. Viņš sazinās ar viņiem pateicoties internetam, kuru valdošā vara visu laiku vēlas mums atņemt.”

“Vai viņa vārdi neapdraudēs viņa ģimeni? Es zinu, kas notiek viņa ģimenē. Pārbaudes viņam nedraud,” viedokli pauda futbolista aģents. “Viņas ir bijuši jau ilgu laiku, un ar to jau bija radušās problēmas, taču esam to atrisinājuši. Turklāt mēs vairs nedrīkstam klusēt, pietiek mums visiem baidīties.”

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par