“Mavericks” apspriež ar NBA maču aizvadīšanu Eiropā

21/01/2021 22:54

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienības Dalasas “Mavericks” īpašnieks Marks Kjūbans atklājis, ka viņš uzsācis pārrunas ar līgu par spēļu aizvadīšanu Eiropā, ziņo žurnālists Marks Steins.

Plānots, ka “Mavericks” varētu atbraukt pāri okeānam, lai nospēlētu pirmssezonas mačus Spānijā un Slovēnijā. Tiek atzīmēts, ka tas būs iespējams, kad līga atsāks tradīciju organizēt pirmssezonas spēles Eiropā.

Abi galamērķi nav izvēlēti nejauši, jo Slovēnija ir “Mavericks” galvenās zvaigznes Lukas Dončiča dzimtā valsts, savukārt Spānija ir valsts, kurā viņš debitēja profesionālajā basketbolā, no 2015. līdz 2018. gadam pārstāvot Madrides “Real”.

Ar šo vienību slovēnis 2018. gadā kļuva par Eirolīgas čempionu un turnīra vērtīgāko spēlētāju (MVP), tāpat viņu divas sezonas pēc kārtas atzina par turnīra uzlecošo zvaigzni. Ar “Real” Dončičs trīs reizes kļuva par Spānijas čempionu.

2018. gadā Dončiču ar trešo numuru draftēja Atlantas “Hawks” un uzreiz aizmainīja uz Dalasu, kur talantīgais slovēnis uzreiz kļuva par galveno zvaigzni. 2019. gadā Dončičs saņēma NBA labākā debitanta apbalvojumu, savukārt 2020. gadā izpelnījās uzaicinājumu uz NBA zvaigžņu spēli.

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/02/2021 23:02

Štelmahera spīts un ko saka skaitļi – kā Latvija pazaudēja biļeti uz EČ finālturnīru

Latvijas basketbols šobrīd nepiedzīvo vieglākos laikus. Abas galvenās valsts izlases nav kvalificējušās kontinenta lielākajam basketbola forumam, kaut gan darbs bija ne tikai izdarāms, bet klasificējās “obligāti izdarāmo” sarakstā. Šajā materiālā…