“Mavericks” efektīvākais piecinieks sevī neietver Porziņģi

27/11/2021 23:17
Luka Dončičs un Dvaits Pauels

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) efektīvākais piecinieks ir bez Kristapa Porziņģa laukumā, liecina turnīra rīkotāju apkopotā statistiska. Tas, cik efektīvs ir piecinieks, noteikts, ņemot vērā “NET” reitingu, kas savukārt tiek veidots, balstoties uz uzbrukuma un aizsardzības reitingiem.

Uzbrukuma reitings, aizsardzības reitings un “NET” reitings ir daļa no NBA padziļinātās statistiskas rādītājiem. Uzbrukuma reitingu nosaka, ņemot vērā, cik punktus gūst komanda ar konkrētiem spēlētājiem laukumā vidēji 100 izspēlēs, bet aizsardzības reitingam ir otrādi – cik komanda ielaiž punktus vidēji 100 pretinieku izspēlēs ar konkrētiem spēlētājiem laukumā.

Jo lielāks skaitlis uzbrukuma reitingā, jo labāk. Aizsardzības reitingā savukārt svarīgi, lai skaitlis ir mazāks. Skaidrs, ka vairākiem pieciniekiem šie reitingi ir nedabīgi augsti vai zemi, taču tas ir tāpēc, ka tie kopā ir spēlējuši vien dažas minūtes. Lai noskaidrotu labāko “Mavs” piecinieku pēc 17 spēlēm, ņemti vērā tikai tie piecu basketbolistu sastāvi, kuri kopā nospēlējuši vismaz 35 minūtes un tādi Dalasas klubam ir četri.

Vienīgais no šiem četriem pieciniekam, kuram ir pozitīvs “NET” reitings, ir Tims Hārdavejs, Dvaits Pauels, Dorians Finnijs-Smits, Džeilens Bransons un Luka Dončičs. Viņu uzbrukuma reitings ir 123,2, aizsardzības – 110 un “NET” reitings 13,2. Redzams, ka šis piecinieks 65 minūšu laikā ir bijis ļoti jaudīgs uzbrukumā, bet samērā vājš aizsardzībā, tomēr kopumā šis ir uzskatāms par efektīvāko Dalasas kluba piecinieku.

Visvairāk minūtes (97) kopā spēlējuši Hārdavejs, Pauels, Porziņģis, Finnijs-Smits un Dončičs. Šis piecinieks ir mīnusos un ievērības cienīgi nav ne uzbrukuma (97), ne aizsardzības (111) reitingi, kas attiecīgi dod negatīvu “NET” reitingu, proti, -14. Respektīvi, ar šiem spēlētājiem laukumā “Mavs” pārsvarā vairāk ielaiž punktus, nevis tos gūst.

Ņemot vērā šos reitingus visiem klubiem kopumā, vislabākais aizsardzības reitings ir Goldensteitas “Warriors” (99,9), kurai ir arī otrs labākais uzbrukuma reitings (113,4). Tas attiecīgi redzams laukumā – “Warriors” šobrīd vadošais NBA klubs, kurš izcīnījis 17 uzvaras 19 spēlēs un kuram, protams, ir arī labākais “NET” reitings (13,5). “Mavericks” tikmēr atrodas 17. vietā aizsardzības reitingā (107,8), 18. vietā uzbrukuma reitingā (106,6) un 22. vietā “NET” reitingā (-1,2).

Sezona ir tikai sākusies un tās laikā viss var mainīties. Dalasa (10-7) šobrīd turas ceturtajā pozīcijā Rietumos, tomēr turnīra tabula ir diezgan blīva un garākas uzvaru vai zaudējumu sērijas var situāciju dramatiski pamainīt. Pēdējā laikā arvien labāk saspēlējas “Mavs” līderi Luka Dončičs un Kristaps Porziņģis, tādēļ, raugoties nākotnē, ir pamats optimismam.