“Mavericks” iespaidīgā “play-off” pirmajā mačā uzvar “Clippers” un sērijā panāk 1-0

23/05/2021 02:04
Kristaps Porziņģis

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Dalasas “Mavericks” šonakt uzsāka “play-off” turnīru, iespaidīgā pirmajā savstarpējā cīņā ar 113:103 apspēlējot Losandželosas “Clippers” un sērijā izvirzoties vadībā ar 1-0.

Visai blāvu spēli aizvadīja Kristaps Porziņģis, kurš guva 14 punktus un sakrāja četras atlēkušās bumbas. Latvietis realizēja četrus no 13 metieniem no spēles (30,8%), tostarp iemeta tikai vienu no pieciem trīspunktu metieniem (20%). Viņam gan labāk veicās ar soda metieniem, kuri grozā krita piecas reizes no sešām (83,3%). Liepājnieks statistikai pievienoja arī vienu rezultatīvu piespēli, vienu bloku, vienu kļūdu un divas piezīmes.

Porziņģis nebija noteicošais faktors “Mavs” uzvarā, kopumā neizceļoties ar ievērības cienīgām darbībām. Mača izskaņā viņš skaisti trieca bumbu grozā no augšas, tomēr līdz tam brīdim viņš nerādīja tādu sniegumu, kāds no latvieša tiek gaidīts kā nomināli otrā labākā komandas spēlētāja.

Uzvarētājiem “triple-double” sasniedza Luka Dončičs, kura kontā 31 punkts, 11 rezultatīvas piespēles un 10 atlēkušās bumbas, kamēr 21 punktu pievienoja Tims Hārdavejs. Vēl Dalasai 18 punkti Doriana Finnija-Smita rēķinā, kā arī 15 punktus guva Džeilens Bransons.

“Clippers” vienībā dominēja Kavai Lenards, kuram 26 punkti un 10 atlēkušās bumbas, savukārt viņu ar 23 punktiem papildināja Pols Džordžs. Kvalitatīvu spēli demonstrēja arī Reižons Rondo, kurš realizēja vairākus svarīgus tālmetienus un guva 11 punktus.

“Mavericks” pirmo ceturtdaļu uzvarēja ar rezultātu 33:30, bet pēc pirmā puslaika rezultāts vēstīja 60:55. Cīņa ritēja punkts punktā, taču pirms pēdējās ceturtdaļas “Mavs” joprojām spēja pārsvaru saglabāt- 86:80. Arī noslēdzošajā mača nogrieznī cīņa bija līdzīga, taču pārāka noslēgumā izrādījas Dalasas komanda, kas tagad ieguvusi 1-0 vadību.

Nākamā spēle risināsies 26. maijā, tai sākoties plkst. 5:30 pēc Latvijas laika. Tā “Mavs” būs otrā cīņa viesos, taču pēc tam sērija pērcelsies uz Dalasu.