“Mavericks” īpašnieks ziedos desmit miljonus dolāru sieviešu tiesību organizācijām

Marks Kjūbans, Sportazinas.com
Foto: NBA

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Dalasas “Mavericks” īpašnieks Marks Kjūbans ziedos desmit miljonus dolāru (8,7 miljonus eiro) sieviešu tiesību organizācijām, vēsta ārvalstu mediji.

NBA kritizējusi Kjūbanu par sieviešu darba apstākļiem “Mavericks” komandā, līdz ar to, īpašnieks pieņēmis lēmumu par dāsnu ziedojumu.

Spēcīgākā basketbola līga pasaulē pieļāva iespēju sodīt Kjūbanu, taču viņš izlēma veikt ziedojumu desmit miljonu ASV dolār apmērā. Tas kluba īpašniekam ļaus izvairīties no turpmākām sankcijām.

“Esam secinājuši satraucošas lietas par “Mavericks” klubu,” sacīja NBA komisārs Ādams Silvers. “Dalasas vienības darba vietās notiks reformas, jo šobrīd daži kādreizējie darbinieki izveidojuši sliktu atmosfēru. Marka ziedojums palīdzēs spert svarīgus soļus uz priekšu, lai radītu drošas un pretimnākošas darba vietas sievietēm.”

NBA pirms septiņiem mēnešiem veica padziļinātu izmeklēšanu, jo “Sports Illustrated” publicēja pētījumu par to, ka pret “Mavericks” sieviešu kārtas darbiniecēm netiek izrādīta cieņa, kā arī viņas cietušas no seksuālas agresijas.

Izmeklēšanā tika izjautāti 215 “Mavericks” darbinieki, kā arī izskatīti vairāk nekā 1,6 miljoni dokumentu, e – pastu un īsziņu. Secināts, ka kluba vadība šajā ziņā ir neefektīva un tai trūkst iekšējās kontroles.

Pats Kjūbans paspējis atvainojies visām sievietēm, kuras bijušas iesaistītas un atzinis, ka iepriekš nebija pievērsis pietiekami lielu uzmanību šādiem incidentiem. Tāpat īpašnieks atlaida visus iesaistītos darbiniekus, kuri radīja sliktu darba vidi.

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par