“Mavericks” labākais sastāvs sērijā pret “Clippers” skaitliski ir bez tās līdera

23/08/2020 13:26
Tims Hārdavejs un Kristaps Porziņģis

Par spīti tam, ka Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Dalasas “Mavericks” rezultatīvākais spēlētājs pirmās kārtas izslēgšanas spēļu sērijā pret Losandželosas “Clippers” ir slovēnis Luka Dončičs, statistiski skatoties, komandai labāk laukumā iet tieši bez viņa.

Vairāki vērīgi līgas sekotāji pamanījuši tendenci, ka “Mavericks” komandai labākais piecinieks, skatoties tieši laukumā noplenīto lietderības koeficientu starp uzbrukuma un aizsardzības reitingiem, līdz sērijas ceturtajam mačam ir: Trejs Bērks, Tims Hārdavejs, Sets Karijs, Dorians Finijs Smits un Kristaps Porziņģis.

Tieši šie pieci spēlētāji, esot laukumā 14 minūtes visas sērijas laikā, spējuši sakrāt kopējo koeficietu 62,3 punktu vērtībā 100 pozīcijās, kas nozīmē, ka vidēji 100 pozīcijās šis piecinieks gūst par 62,3 punktiem vairāk nekā pretinieks.

Šis ir pats labākais koeficients līgā starp visiem pieciniekiem izslēgšanas spēlēs, ņemot vērā tikai tos, kuri spēlējuši desmit minūtes un vairāk.

Savukārt par pirmajās trīs spēlēs izmantotāko piecinieku “Mavericks” komandai kļuvis ierastais vienības starta sastāvs – Dončičs, Hārdavejs, Finijs Smits, Klebers un Porziņģis, kas 33 kopā nospēlētās minūtēs vidēji uz 100 pozīcijām spējuši gūt par 8,1 punktu vairāk nekā “Clippers”.

Sērijas ceturto spēli abas Rietumu konferences komandas aizvadīs šovakar plkst. 22:30 pēc Latvijas laika. Spēlē, iespējams, nepiedalīsies vairākkārt minētais Dončičs, kurš ar vidēji 27,7 punktiem ir 9. rezultatīvākais spēlētājs NBA “play-off”.