“Mavericks” pēc zaudējuma “Warriors” iesniegs protestu (VIDEO)

23/03/2023 10:09
Marks Kjūbans

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Dalasas “Mavericks” pēc aizvadītajā naktī piedzīvotā zaudējuma pret Goldensteitas “Warriors” iesniegs protestu, medijam ESPN atklājis Dalasas kluba īpašnieks Marks Kjūbans.

Jau vēstīts, ka “Mavs” ar rezultātu 125:127 atzina čempionvienības pārākumu. Diezgan savdabīga epizode notika spēles trešajā ceturtdaļā, kad minūti un 56 sekundes pirms ceturkšņa beigām “Mavericks” pieprasīja pārtraukumu. Pirms komandu sapulcēm tika parādīts, ka bumba pienāksies “Mavs” komandai, taču tiesneši pārtraukuma laikā savu lēmumu par bumbas īpašniekiem mainīja, un, nepaziņojot to Dalasas spēlētājiem, piešķīra to “Warriors” komandai. Pēc pārtraukuma beigām “Mavs” spēlētāji jau bija nostājušies, lai sāktu izspēli, taču Goldensteitas basketbolisti pie pretinieku groza ievadīja bumbu spēlē un pavisam viegli to raidīja grozā. Pēc spēles Kjūbans savā “Twitter” kontā to nosauca kā vienu no visu laiku lielākajām kļūdām tiesnešu darbā NBA vēsturē.

“Ļaujiet man paskaidrot, kas notika. Tiesnesis piešķīra bumbu “Mavs” komandai. Arēnā tas tika paziņots, tad sekoja pārtraukums. Pauzes laikā tiesnesis mainīja savu lēmumu un par to mums nepateica. Tad, kad viņi ieraudzīja mūs ierindojamies tā, kā bumbu būtu mūsu rīcībā, viņš vienkārši atdeva bumbu “Warriors” basketbolistiem, nepasakot mums ne vārda. Viņi ieguva vieglus punktus, un ir traki, ka tam metienam ir nozīme spēlē, kas tika izšķirta ar diviem punktiem. Tā, iespējams, ir sliktākā tiesnešu kļūda NBA vēsturē. Viss, kas viņiem bija jādara, bija mums par lēmumu pateikt, bet viņi to neizdarīja,” skaidroja Kjūbans.

Saskaņā ar NBA konstitūciju, Kjūbanam savu protestu ir rakstiski jāiesniedz nākamo 48 stundu laikā. Pēc tam, kad komisārs Adams Silvers saņems iesniegumu, “Warriors” komanda tiks informēta, un katrai vienībai būs piecas dienas, lai iesniegtu pierādījumus savas lietas atbalstam. NBA komisārs piecu dienu laikā pēc pierādījumu saņemšanas paziņos rezultātus. Lai iesniegtu protestu, “Mavs” īpašniekam jāiemaksā nodeva 10 tūkstošu ASV dolāru apmērā, kas tiks atmaksāta, ja protestā Dalasas vienība uzvarēs, vai paturēta, ja tā nenotiks.

Interesanti, ka arī pēdējo NBA protestu iesniedza “Mavericks” par spēli pret Atlantas “Hawks” 2020. gada februārī. Dalasas klubs protestu zaudēja.  Cerības panākt sev labvēlīgu rezultātu “Mavs” vienībai gan ir diezgan niecīgas – pēdējais veiksmīgais NBA protests notika 2008. gada janvārī.