“Mavericks” pret “Warriors” lūkos izkļūt no bedres

29/11/2022 14:31
Dalasas Mavericks

Gaidāmajā naktī Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) plkst. 2:30 pēc Latvijas laika Dāvja Bertāna pārstāvētā Dalasas “Mavericks” savā laukumā uzņems Goldensteitas “Warriors”.

“Mavs” vienībai pašlaik vērojams kritums, jo zaudējumi piedzīvoti iepriekšējās četrās spēlēs. Pēdējo reizi Dalasas komandai izdevās uzvarēt 19. novembrī, kad tika pieveikta Denveras “Nuggets” ar 127:99.

Bertāns vēl tikai mēģina atgūt vietu Dalasas kluba sastāvā. Sezonas sākumu latvietis izlaida savainojuma dēļ un pirmo maču nospēlēja vien novembra vidū. Trīs no piecām spēlēm Dāvis laukumā pavadīja ne vairāk par sešām minūtēm, savukārt iepriekšējā mačā pret Milvoki “Bucks” latvietis nospēlēja 16 minūtes un 51 sekundi, gūstot vien trīs punktus.

“Mavericks” uzbrukuma līderis ir Luka Dončičs, kurš šosezon izcēlies ar vidēji 33,1 punktu, 8,7 atlēkušajām bumbām un 8,4 rezultatīvām piespēlēm. Tas gan nav palīdzējis komandai pēdējos mačos, savukārt Dalasa ar deviņām uzvarām 19 spēlēs atrodas 11. vietā – ārpus “play-off” zonas.

“Warriors” situācija ir krietni labāka – piecas uzvaras sešos mačos. Arī Goldensteitai ir izteikts līderis – Stefans Karijs ar vidēji 31,4 punktiem, 6,8 izcīnītām bumbām zem groziem un 7,1 rezultatīvam piespēlēm.

Šosezon abas komandas vēl nav spēlējušas, taču tām noteikti vēl ir svaigas atmiņas par 2021./2022. gada sezonas Rietumu konferences finālu, kurā “Warriors” svinēja uzvaru ar 4-1.