“Mavericks” treneris pēc spēles ar “76ers” velta atzinīgus vārdus Porziņģim

29/07/2020 13:35

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Dalasas “Mavericks” galvenais treneris Riks Kārlails pēc šajā naktī aizvadītās pārbaudes spēles ar Filadelfijas “76ers” uzteicis latvieša Kristapa Porziņģa sniegumu.

Jau ziņots, ka “Mavericks” ar 118:115 papildlaikā pārspēja “76ers”, Porziņģim jau pirmajā puslaikā atzīmējoties ar “double-double”.

“Viņam šis nogrieznis [pirmais puslaiks] sanāca tiešām lielisks. Man patīk tas, kā viņš kustas. 17 punkti un 12 atlēkušās bumbas mačā ir ļoti labi,” pēc mača sarunā masu medijiem izteicās Kārlails.

“Cilvēki pietiekami daudz nerunā par to, ko viņš paveic aizsardzībā, aizsargājot grozu un vācot atlēkušās bumbas,” atzina Kārlails. “Viņš ļoti labi māk atdod pirmās piespēles, tādā veidā iesākot uzbrukumus.”

Tāpat Dalasas kluba treneris izcēla to, kādēļ šonakt ilgāku laiku laukumā pavadīja tieši starta piecinieka spēlētāji, tostarp arī Porziņģis: “Šonakt treniņspēlē mūsu starta spēlētājiem tika pagarināts spēles laiks. Man šķiet, ka viņiem to vajadzēja; man šķiet, ka viņiem to vajadzēja fiziskajā, savstarpējās ķīmijas un ritma ziņā.”

Porziņģis mačā pret “76ers” laukumā pavadīja 26 minūtes un 46 sekundes, kuru laikā atdeva arī vienu rezultatīvu piespēli, pārtvēra vienu bumbu, pieļāva vienu kļūdu un izpelnījās četras piezīmes. Latvietis iemeta četrus no 11 metieniem no spēles [divi no četriem tālmetieniem], kā arī realizēja septiņus no deviņiem soda metieniem.

Nākamo spēli Dalasas vienība aizvadīs jau regulārās sezonas ieskaitē, 1. augustā plkst. 4:00 tiekoties ar Teksasas štata konkurenti Hjūstonas “Rockets”.

NBA sezonas “restarts” paredzēts 31. jūljiā, izslēgšanas mači sāksies 17. augustā, bet sezonas noslēgums paredzēts oktobra pirmajā pusē. 22 komandas katra aizvadīs vēl pa astoņiem mačiem, kam nepieciešamības gadījumā sekos “play-in” sacensības astoto un devīto vietu īpašniecēm, kā arī “play-off” klasiskajā formātā.