“Mavericks”, turpinot spēlēt bez Porziņģa, piedzīvo pamatīgu sagrāvi un nonāk zaudējuma attālumā no sezonas beigām (VIDEO)

26/08/2020 07:19
Pols Džordžs

Kristapam Porziņģim nedodoties laukumā otrajā spēlē pēc kārtas, viena zaudējuma attālumā no sezonas beigām šonakt nonāca viņa pārstāvētā Dalasas “Mavericks”, kas Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīra pirmās kārtas piektajā mačā cieta pamatīgu sagrāvi pret Losandželosas “Clippers” (111:154) un nonāca sērijā iedzinējos ar 2-3.

Kristaps Porziņģis šonakt nedevās laukumā un izlaida jau otro maču pēc kārtas, jo nepiedalījās arī “Mavericks” un “Clippers” sērijas iepriekšējā spēlē. Latviešu basketbolists šajos abos mačos neizgāja laukumā labā ceļgala sāpju dēļ. Pirms sērijas piektās spēles Porziņģim tika veikta magnētiskā rezonanse, kurā viņam neuzrādījās nopietnas labā ceļgala problēmas, līdz ar to, ļoti iespējams, liepājnieks atgriezīsies laukumā jau sērijas nākamajā mačā.

Piedzīvojusi ļoti sāpīgu zaudējumu sērijas iepriekšējā spēlē, “Clippers” šonakt maču uzsāka lieliski un jau pirmajā ceturtdaļā panāca ievērojamu pārsvaru. Losandželosa pirmajās 12 minūtēs guva 41 punktu un izvirzījās vadībā ar gandrīz 20 punktu pārsvaru – 41:22. Turklāt otrā ceturkšņa vidū, veicot 11:0 izrāvienu, “Clippers” panāca +27 un, noslēdzot pirmo puslaiku, atradās vadībā ar 76:52.

Trešās ceturtdaļas sākumā Losandželosa izdarīja 7:0 izrāvienu un panāca jau vairāk nekā 30 punktu pārsvaru (83:52), taču pirms pēdējā ceturkšņa sākuma “Mavericks” daļu starpības sadeldēja (86:111). Tiesa pēdējās ceturtdaļas otrajā pusē “Clippers” ievērojami palielināja savu pārsvaru un izvirzījās vadībā ar +40. Turklāt spēles izskaņā Losandželosa pat panāca +45 un beigu beigās svinēja ļoti pārliecinošu uzvaru ar 154:111.

Tādējādi “Clippers” izcīnīja jau trešo panākumu sērijā un nonāca vienas uzvaras attālumā no iekļūšanas izslēgšanas spēļu otrajā kārtā (3-2). Lai nepieļautu Losandželosas iekļūšanu nākamajā kārtā un varētu turpināt sezonu, Dalasai jāizcīna uzvaras sērijas abos nākamajos mačos.

Uzvarētājiem rezultatīvākais šonakt bija Pols Džordžs, kurš, aizvadot savu līdz šim labāko spēli sērijā pret ”Mavericks”, realizēja 12 no 18 metieniem no spēles un guva 35 punktus. Tikmēr 32 punktus pievienoja Kavai Lenards, bet, iemetot 19 punktus un izcīnot 11 atlēkušās bumbas, ar ”double-double” izcēlās Montrezls Harels. Savukārt Dalasas sastāvā rezultatīvākais ar 22 gūtiem punktiem bija Luka Dončičs.

Sērijas sesto un, iespējams, pēdējo spēli “Mavericks” pret “Clippers” aizvadīs pēc divām dienām (28. augustā) pulksten 4:00.