“Mavs” eksperts: Ideja, ka Porziņģis var mest tālmetienus, ir draudīgāka nekā reālais izpildījums

26/01/2021 19:56

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Dalasas “Mavericks” apskatnieks Tims Kato ir pārliecināts, ka latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis ir spējīgs mest tālmetienus ar 40% precizitāti, taču statistika liecina, ka šajā rādītājā latvietis pēdējo sezonu laikā nav progresējis.

Porziņģis šosezon vidēji tālmetienus realizē ar visai zemu 29,5% precizitāti, bet vidēji NBA karjerā viņš iemetis 35,6% trīspunktu metienus. Šis aspekts allaž ticis uzskatīts par latvieša stipro pusi, jo viņš ir bijis visai augsta līmeņa metējs, ņemot vērā savu augumu, tomēr šosezon trejaču statistika ir kritusies.

“Ideja, ka Porziņģis var mest tālmetienus, ir draudīgāka nekā viņa reālais izpildījums,” raksta “The Athletic” apskatnieks Kato. “Karjeras laikā iemesti tikai 35,6% un skaitlis nav audzis. Man šķiet, ka viņā iekšā ir vēl neatklāts 40% metējs, kuram kādu dienu vajadzētu aktivizēties, taču pašreizējā statistika nemelo.”

“Ņemot vērā, ka Porziņģa augums ir 220 centimetri un viņš met no liela attāluma, pretinieku aizsardzības spēlētāji krīt panikā, ieraugot viņu nepiesegtu,” raksta Kato. “Dalasa ļoti daudzus uzbrukumus pabeidz ar tālmetieniem, kas “Mavs” gadījumā nav efektīvākais uzbrukumu noslēgšanas veids. Ja Porziņģis vairāk tiktu izmantots kā vienīgais garais spēlētājs “Mavs” uzbrukumos, pretinieku aizsardzības būtu spiestas vairāk aizsargāt brīvās vietas, kas pavērtu lielākas iespējas [Lukam] Dončičam doties caurgājienos.”

Porziņģim šosezon septiņos mačos ir izdevies iekrāt vidēji 19,7 punktus, 8,3 atlēkušās bumbas un 1,7 blokus.

Pieslēgties

Dienas fokusā

02/03/2021 16:59

“Danku” konkursā gatavojas startēt spēlētājs, kurš NBA karjerā nav “iedankojis” ne reizi

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) “danku” konkursā, kas šogad risināsies Zvaigžņu spēles puslaika pārtraukumā, plāno piedalīties Indiānas “Pacers” spēlētājs Kasijuss Stenlijs, kurš šosezon nav izpildījis nevienu sekmīgu “danku”. Medija ESPN žurnālists…