“Mavs” īpašnieks par brīvajiem aģentiem: Dažiem vajag “zirgu un poniju” šovu

Marks Kjūbans, sportazinas.com
Marks Kjūbans | Foto: Ron Jenkins/Associated Press

Kristapa Porziņģa pārstāvētās Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Dalasas “Mavericks” īpašnieks Marks Kjūbans ieskicējis, kā notiek sarunas starp spēlētājiem, kuri gatavojas kļūt par brīvajiem aģentiem un klubiem, kuri par basketbolistiem izrāda interesi.

Mediji daudz vēsta, ka komandas sarunājušas tikšanos ar kādu no spēlētājiem, bet Kjūbans norāda, ka pārsvara darījumi pirmajā dienā, kad atveras brīvo aģentu tirgus, netiek noslēgti: “Ir vairāki spēlētāji, ar kuriem gatavojamies runāt, bet realitāte ir tāda, ka darījumi pārsvarā netiek noslēgti pirmajā dienā.”

“Ir spēlētāji, kuri vēlas prezentāciju, vēlas “suņu un poniju” šovu,” turpināja “Mavs” saimnieks. “Un ir spēlētāji, kuriem ir vienalga. Viņi jūtas labi un vēlas uzdot pāris jautājumus – tad mums nemaz nevajag satikties, lai noslēgtu darījumu. Citi vēlas šovu, citi vēlas tikai parunāt ar treneri par basketbola lietām, citi vēlas runāt tikai par biznesa pusi.”

“Viss atkarīgs no spēlētāja. Varu nosaukt virkni ar basketbolistiem, ar kuriem nemaz netikāmies, bet parakstījām līgumus. Citās komandās ir tāpat, viņi netiekas ar spēlētājiem, bet paraksta līgumu. Šeit nav daudz noslēpumu: nav tā, ka šo tikšanos laikā kāds pasaka ko tādu, ko otra puse jau nezina.”

Jau ziņots, ka Dalasas komanda jau tuvākajās dienās latviešu talantam Kristapam Porziņģim grasās piedāvāt maksimālo iespējamo līgumu. Puses varētu vienoties par 158 miljonus ASV dolāru (138,9 miljoni eiro) vērtu līgumu par piecām sezonām.

Porziņģis šobrīd ir pilnvērtīgi atguvies no ceļgala krustenisko saišu plīsuma, turklāt vasaras gaitā treniņos strādās ar “Mavericks” komandu. Paredzams, ka, sākoties jaunajai NBA sezonai, latvieties dosies laukumā jau no pirmā mača.

Šī gada sākumā Porziņģis kopā ar Kortniju Lī, Timu Hārdeveju un Treju Bērku pārcēlās uz Dalasas “Mavericks”, bet uz Ņujorkas “Knicks” devās Deniss Smits, Deandrē Džordans, Veslijs Metjūzs un divas nākotnes drafta pirmās kārtas izvēles.

Līdz šim Porziņģis savas NBA karjeras laikā 186 spēlēs vidēji iemetis 17,8 punktus un izcīnījis 7,1 atlēkušo bumbu.

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par