“Mavs” izlaiž 30 punktu pārsvaru un dramatiski zaudē čempionei

23/12/2019 01:03

Latvietis Kristaps Porziņģis pirmdien pēc Latvijas laika agrajā spēle demonstrēja atzīstamu sniegumu, taču nepalīdzēja Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandai Dalasas “Mavericks” tikt pie panākuma. “Mavericks” izbraukumā ar 107:110 (17:20, 34:22, 35:21, 21:47) piekāpās aktuālajiem NBA čempioniem Toronto “Raptors”, mača laikā izsējot 30 punktu pārsvaru.

Porziņģis laukumā pavadīja 35 minūtes un 33 sekundes, kuru laikā guva 19 punktus, iemetot piecus no 15 metieniem no spēles, no kuriem trīs bija tālmetieni, kā arī, gūstot sešus no septiņiem soda metieniem.

Vēl latvietis izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, bloķēja trīs pretinieku metienus, pārtvēra vienu bumbu, pieļāva vienu kļūdu un izpelnījas divas personīgās piezīmes. Ar viņu laukumā “Mavs” guva par 13 punktiem vairāk nekā ielaida.

Vēl “Mavericks” rindās šajā spēlē 21 punktu guva Džeilens Bransons, bet 17 punkti Dvaita Pauela rēķinā. Tikmēr “Raptors” sastāvā izcila spēle Kailam Laurijam, kuram 32 punkti, desmit rezultatīvas piespēles, astoņas atlēkušās bumbas un lielisks sniegums mača izskaņā. Vēl “Raptors” rindās 21 punkts Krisam Bušāram, bet 18 punktus pievienoja Rondijs Holiss-Džefersons.

Nākamo spēli “Mavericks” aizvadīs vien 27. decembrī, kad plkst. 3:00 savā laukumā spēkosies ar Sanantonio “Spurs”.

Spēles gaita

“Mavericks” basketbolisti aptuveni pusi no pirmās ceturtdaļas nespēja gūt punktus, turpretī mājinieku komanda sameta deviņus punktus. Pirmos punktus viesiem ar soda metienu palīdzību guva tieši Porziņģis. Tiesa gan, ka līdz pirmās ceturtdaļas beigām Dalasas basketbolisti deficītu bija samazinājuši līdz -3.

Otrajā ceturtdaļā turpinājās līdzīgā cīņā, bet tās izskaņā Dalasas komanda pārņēma iniciatīvu un, pateicoties Porziņģa tālmetienam līdz ar beigu sirēnu, “Mavericks” puslaika pārtraukumā devās ar deviņu punktu pārsvaru – 51:42.

Trešā ceturtdaļa tika aizvadīta “Mavericks” zīmē – jau pirmajās divās minūtēs viesi veica 13:2 izrāvienu un panāca 20 punktu pārsvaru. Uz brīdi pārsvaru izdevās palielināt pat līdz 30 punktu atstatumam (81:51 ), tomēr, spēlei turpinoties, rezultāta starpību Toronto komanda sadeldēja līdz četriem punktiem (91:95).

“Raptors” sajuta “asins garšu” un realizēja teju katru uzbrukumu ceturtajā spēles nogrieznī. Lielisku sniegumu demonstrēja Kails Laurijs, kurš realizēja vairākus svarīgus metienus. Spēle bija ļoti nervoza, un “Mavs” nonāca pavisam sarežģītā situācijā pēc tam, kad 95:95 panāca Rondijs Holiss-Džefersons, turklāt pēc neliela brīža Kanādas kluba līdzjutēji jau gavilēja, jo nonāca vadībā ar 101:97.

Rezultātam esot 106:105 “Raptors” labā, divus soda metienus realizēja Porziņģis, panākot 107:106, tomēr Toronto atbildēja ar precīzu uzbrukumu un atkal ieguva vadību ar 108:107, kad ar skaistu danku izcēlās Bušārs. “Mavs” rindās pēdējās sekundēs uzvaru varēja izraut Bransons, tomēr viņš aizmeta garām brīvu divpunktu metienu. Mača pēdējās sekundēs Bušārs iemeta divus “sodiņus” (110:107), bet Porziņģis mēģināja mest no centra, bumbai lidojot garām mērķim.