“Mavs” spēcīgākajā sastāvā lūkos tikt pie trešās uzvaras sērijā pret “Jazz”

25/04/2022 15:46
Dalasas Mavericks

Gaidāmajā naktī Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijas piektajā spēlē Dāvja Bertāna pārstāvētā Dalasas “Mavericks” lūkos tikt pie vēl vienas uzvaras pret Jūtas “Jazz”. Pašlaik rezultāts sērijā ar 2-2.

Pagājušajā mačā notika ilgi gaidītais notikums, laukumā atgriežoties Lukam Dončičam. Komandai tas gan nepalīdzēja, jo, pašam slovēnim gūstot 30 punktus un izcīnot desmit bumbas zem groziem, komanda pašā galotnē netika ar spriedzi un piedzīvoja sāpīgu zaudējumu ar 99:100, ļaujot pretiniekiem panākt izlīdzinājumu sērijā.

Tikmēr Bertāna sniegums ceturtajā mačā nebija iepriecinošs – viņš laukumā pavadīja vien trīs minūtes un 13 sekundes, atzīmējoties ar vienu realizētu soda metienu un vienu izcīnīto bumbu zem groziem. Salīdzinājumam, sērijas trešajā spēlē latvietis guva 15 punktus, atkārtojot karjeras rezultativitātes rekordu “play-off” cīņā.

Kamēr Dončičs nevarēja spēlēt, par “Mavericks” uzbrukuma līderi kļuva Džeilens Bransons, kurš dubultoja savus gūto punktu rādītājus, ja salīdzina ar pamatturnīru. Pirmajās trīs cīņās viņam, attiecīgi, 24, 41 un 31 punktus, savukārt pēc Dončiča atgriešanās amerikānis nedaudz samazināja apgriezienus, gūstot 23 punktus.

“Jazz” vienībā izteikti rezultatīvākais basketbolists ir Donovans Mičels, kuram šajā sērijā vidēji 30,3 punkti, 4,0 atlēkušās bumbas un 6,0 rezultatīvas piespēles. Viņam ar caurmērā 21,8 punktiem seko Bojans Bogdanovičs.