Mazajai Slovēnijai otrais lielais triumfs Olimpiādes hokejā, OAR sagrauj ASV

17/02/2018 17:08

Olimpisko spēļu hokeja turnīra B grupā otro pozīciju nodrošinājusi Slovēnijas izlase, kas izlaida divu vārtu pārsvaru, tomēr bullīšos ar 3:2 apspēlēja Slovākijas valstsvienību.

Spēles rezultāts tika atklāts otrā perioda sākumā, kad mazāk nekā četru minūšu laikā Blažs Gregorcs un Anže Kuralts ar diviem precīziem raidījumiem skaitliskajā vairākumā panāca 2:0 Slovēnijas izlases labā.

Lai gan slovēņiem otrajā periodā piederēja teritoriālais pārsvars, tomēr nākamie vārtus guva slovāki, kad 1:2 ar lielisku ripas virziena labojumu panāca Milošs Bubela.

Slovākija trešā perioda sākumā panāca izlīdzinājumu, kad slovēņu vārtsargs Gaspers Krošeļs neredzēja Marcela Haščāka tālšāvienu – 2:2.

Abām komandām bija labas iespējas arī izraut uzvaru, tomēr tās ne trešajā trešdaļā, ne aizraujošā pagarinājumā izmantotas netika.

Pēcspēles metienu sērijā slovēņiem pietika ar diviem precīziem metieniem, lai otro Olimpiādi pēc kārtas svinētu uzvaru pār Slovākiju, kā arī šoreiz nodrošinātu otro vietu grupā. Slovēnijas pretiniece astotdaļfinālā visticamāk būs Norvēģijas un Vācijas mača zaudētāja.

Tikmēr pēc neveiksmīga sākuma pirmo vietu B grupā nodrošināja Krievijas Olimpisko Atlētu izlase, kas ar 4:0 komfortabli pieveica neizteiksmīgu turnīru aizvadošo ASV. Pa diviem vārtiem Nikolaja Prohorkina un Iļjas Kovaļčuka rēķinā. OAR vārtsargs Vasīlijs Košečkins atvairīja visus 29 amerikāņu izdarītos metienus.