Mazāk kā mēnesis līdz sezonas startam – kas notiek Latvijas klubu nometnēs?

Foto: basket.lv

Jūnija vidū Latvijas Basketbola savienība (LBS) nāca klajā ar paziņojumu – esot panākta principiāla vienošanās par Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas izveidi. Augusta sākumā jau tika prezentētas turnīra aprises. Tajā startēs 15 komandas – astoņas no Latvijas un septiņas no kaimiņiem. Līdz čempionāta starta šāvienam atlicis mazāk par mēnesi. Kā latviešu komandas līdz šim ir komplektējušas sastāvus un gatavojušās jaunajai sezonai?

Priekšvārds:

Dalībnieku sastāvs gaidāmajai sezonai: Latviju pārstāvēs BK “Ventspils”, “VEF Rīga”, BK “Jūrmala”, BK “Ogre”, BK “Latvijas Universitāte”, BK “Jēkabpils” BK “Liepāja” un “Valmiera Glass”/ Vidzemes Augstskola, bet Igauniju –  Tallinas “Kalev/Cramo”, “Tartu Ulikool”, “Rapla”, “Parnu Sadam”, “Valga/Valka”, TTU KK un “TLU Kalev”.

Sezona tiks atklāta  29. septembrī un norisināsies līdz 2019. gada 23. martam, komandām aizvadot divu apļu turnīru. Pēc tam no 27. marta līdz 2. aprīlim tiks aizvadītas „play-off” spēlēs (uzvarētāju nosaka divu spēļu summā), kurās noskaidrosim „Final 4” dalībniekus un pēc tam 5. un 6. aprīlī attiecīgi čempionu.

10. aprīlī sāksies Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīrs, kurā piedalīsies sešas labākās komandas pēc Latvijas – Igaunijas līgas pamatturnīra rezultātiem.

Sezona vēl nav sākusies, bet mūsu klubu kopējais parāds jau ir 60 tūkstoši: „No pagājušā gada klubu kopējais parāds LBL ir virs 60 tūkstošiem eiro. Tagad būs apvienotā līga, 50 procenti jeb 3600 eiro no dalības maksas bija jāiemaksā uz pieteikšanās brīdi un to paveica visas septiņas igauņu un tikai divas latviešu komandas,” vienā no intervijām sacīja LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps.

Bet kāda ir situācija klubu nometnē?

BK „Ventspils”

Pērnā gada Latvijas čempioni, kuriem tas bija 10. tituls kluba pastāvēšanas vēsturē, gatavošanos uzsāka augusta sākumā. Starpsezonā komandu pameta tās līderis, LBL finālsērijas MVP Aigars Šķēle, kurš pārcēlās uz Franciju, kā arī ierindā nepalika neviens no leģionāriem. Toties izdevās noturēt Rihardu Lomažu, ar kuru tiek saistītas lielas cerības nākamajā sezonā. Komanda turpinās startēt arī FIBA Čempionu līgā.

Prom: Aigars Šķēle (Antibes „Olympique”) un visi leģionāri.

Šobrīd sastāvā: Ronalds Zaķis, Māris Gulbis, Artūrs Grīnbergs, Kristaps Ķilps, Ingus Jakovičs, Roberts Freimanis, Rihards Lomažs, Jānis Antrops (no BK „Ogre”), Lauris Blaus (sezonu iesāka Polijā un pabeidza Ukrainā), Jānis Bērziņš (pagājušo gadu izlaida traumas dēļ) un trīs amerikāņu leģionāri – uzbrucējs Džonatans Arledžs (pēdējie divi gadi Itālijas 2. līgā) un aizsargi Entonijs Bīns (pērn Varšavas „Legia”) un Ārons Džonsons (Ostruvas “Stal”, Polija).

BK „VEF Rīga”

Aizvadītās sezonas vicečempioni piedzīvojuši ievērojamas sastāva izmaiņas, jo komandā palikusi mazāk kā puse no pagājušā gada sastāva. Tāpat kā ventspilnieku gadījumā, nomainījušies visi leģionāri. Kā lielāko zaudējumu var minēt meksikāņu saspēles vadītāju Aleksu Peresu un komandā vairs neredzēsim arī pieredzējušo Kasparu Bērziņu. Toties piesaistīti vairāki laba līmeņa Latvijas spēlētāji un daudzsološi leģionāri. Komanda startēs arī VTB Vienotajā līgā.

Prom: Kaspars Vecvagars (Ščecinas “King Wilki Morskie”, Polija), Arnolds Helmanis (Odesas “Dynamo””, Ukraina), Kaspars Bērziņš (neoficiāla informācija – BK „Ogre”, „atvērtais” līgums), Iļja Gromovs (bez kluba), leģionāri.

Šobrīd sastāvā: Kristaps Janičenoks, Artis Ate, Klāvs Čavars, Mareks Mejeris, Andris Misters, Artūrs Ausējs (no Pasvāles „Pieno Žvaigždes”), Andrejs Gražulis (no „Parma”), amerikāņu aizsargs Vinsents Konsils (no FC „Nokia”, Somija), Stīvs Zeks (no Sopotas “Trefl”, Polija) un aizsargs Oskars Lūks (no Belmontas Universitāte, NCAA I divīzija).

BK „Jūrmala”

Pagājušajā sezonā sacēla troksni – Baltijas līgas sudrabs, bet Latvijā izcīnīta bronza. „Skaļākais” vasaras notikums – atgriezies latviešu izcelsmes amerikānis Endrjū Šmits. Komanda centās savākt nepieciešamo finansējumu startam „FIBA Europe cup” (neoficiālā informācija liecina, ka nepieciešami bija ap 20-30 tūkstošiem), kas neizdevās. Notikusi galvenā trenera Mārtiņa Gulbja asistentu rokāde – Matīsu Rožlapu (uz „TTT Rīga”) nomainījis Kristaps Zeids (iepriekš „Valka”/”Valga” galvenais tren.)

Prom: Denis Krestiņins (uz Kosovu), Andrejs Šeļakovs (uz Odesas “Dynamo”, Ukraina), Mārcis Saulītis (iespējams, beigs karjeru), Ervīns Jonāts (uz “Rapla”, Igaunija), Ivars Rihards Žvīgurs (uz Pasvāles „Pieno Žvaigždes”), Jānis Dilevka.

Šobrīd sastāvā: Uģis Pinete, Kristaps Pļavnieks, Edgars Jeromanovs, Dāvis Klegeris, Oskars Hlebovickis (no „VEF Skola” un U18 izlase), baltkrievu centrs Deniss Vikentsjevs (īrē no BK „Ventspils”), Endrjū Šmits (no „Rasta Vechta”, Vācijas 2. Bundeslīga), Kārlis Lasmanis (no „BetSafe”/”Liepāja”), Kristaps Mediss (no Itālijas 4. līgas “Rucker Sanve”), Mats Juciks (no Klaipēdas „Neptūnas”).

BK „Ogre”

Lai arī pēc sezonas intervijā vienības galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis teica, ka, ņemot vērā budžeta iespējas, „skaļu” vārdu pievienošanās, visticamāk, nav gaidāma, noticis ir pretējais. Pēc Sportazinas.com rīcībā esošās informācijas, ar komandu šobrīd kopā trenējās Kaspars Bērziņš, kuram ir „atvērtais” līgums. Tikmēr karjeru 30 gadu vecumā savainojumu dēļ noslēdzis cits Bērziņš – tas, kurš Artūrs. Prom devušies brāļi Antropi, bet ir sejas, kas atgriezušās.

Prom: Mārcis Vītols (Odesas „Dynamo”, Ukraina), Guntis Sīpoliņš („Valka”/”Valga”), Jānis Antrops (BK „Ventspils”), Gints Antrops (Itālijas 3. līga), Dāvids Atelbauers (uz ASV studēt), Roberts Niedra (bez kluba).

Šobrīd sastāvā: Rinalds Sirsniņš, Kristaps Dārgais, Lauris Mizis, Jānis Pozņaks, Rihards Zēbergs, Kaspars Bērziņš (neoficiāla informācija), Renārs Magone (no BK „Jēkabpils”), Edgars Lasenbergs (no „Valka”/”Valga”), Kārlis Apsītis (iesāka „Vytautas”, pabeidza Vācijas 3. līgā) un jaunie spēlētāji.

BK „Latvijas Universitāte”

Aizvadītajā sezonā iekļuva „play-off”, kura parādīja cienīgu pretestību topošajiem bronzas medaļniekiem. Koncepts nav mainījies – jauno talantu attīstība un audzināšana. Kluba direktora Uģa Bisenieka galvenā vasaras prioritāte bija saglabāt profesionālu treneru korpusu, kas izdevies – komandu turpinās vadīt esošais treneru kolektīvs.

Prom: Jānis Eiduks, Pēteris Rēķis, Roberts Krūmiņš.

Šobrīd: Uz pamata sastāvu pretendē 17 spēlētāji  – Linards Jaunzems, Rendijs Feikners, Arvīds Dambenieks, Renārs Birkāns, Aivis Lēmanis, Edvards Mežulis, Ričards Pinne, Kārlis Žunda, Adrians Šnipke, Kārlis Grigaļūns, Artis Anītis, Alberts Putāns, Kārlis Bodrovs, Gustavs Kampruss, Everts Ramza. Komandai treniņos pievienojas divi spēlētāji, par kuriem vēl tiek lemts vai viņi būs pamata sastāvā – Jānis Gertners un Niks Salenieks.

BK „Liepāja”

Jauna organizācija, jaunas sejas, kas pārņēma „Betsafe”/”Liepāja” stafeti. Galvenais treneris ir Artūrs Štālbergs, kurš apņēmies strādāt ilgtermiņā un attīstīt jaunos talantus. Piesaistīti vairāki „VEF Skola” audzēkņi, kā arī ierindā šobrīd ir divi leģionāri. Sagatavošanās posmā jau nopietnu savainojumu guva amerikāņu leģionārs Desmonds Ringers, ar kuru līgumattiecības pārtrauktas, kā vietā komanda uz pārbaudes laiku vēlējās piesaistīt viņa tautieti Ksavjēru Teiloru, kurš gan neizgāja medicīniskās pārbaudes.

Sastāvs: Arnis Ate, Uvis Vārna, Roberts Krastiņš, Rihards Bērziņš (pērn „Betsafe”/”Liepāja”) Nikolajs Zotovs, Maksims Hudins, Niks Kārlis Jansons (visi „VEF Skola” audzēkņi), Kristers Matisons, Artūrs Niedra, Roberts Ķuze, Valters Vuciņš (pērn LBL2), Džastins Džonsons (NBA Attīstības līga), Justs Nausēds (Lietuvas 2. līga).

BK  ”Valmiera Glass”/ViA

Galvenā trenera Roberta Zeiles vadībā sezonai gatavojas pērnā gada vienības kodols, kas startēja LBL2 turnīrā. Klubs pārņēma tiesības startā augstākajā sabiedrībā no izformētā „Valmiera”/ORDO kluba. Komandai pievienojušies Edmunds Elksnis un Jānis Kaufmanis, kas pērn vilka Valmieras LBL1 komandas vezumu. Tāpat līgums noslēgts ar Māri Ziediņu, kurš spēlēja Igaunijā un iepriekš arī BK “Ventspils” rindās. Ierindā palicis pēdējo gadu līderis Oto Grīnbergs un savulaik LBL līmenī spēlējušais Dāvis Engers. Sastāvā vēl ir Toms Kohanovs, Reinis Ermansons, Ervīns Ivanovs, Renārs Apsītis, Māris Riekstiņš, Elvis Brokāns un Valters Liepiņš.

BK „Jēkabpils”

Pēc ilgstošas neziņas, kluba vadība tomēr paziņoja, ka arī gaidāmajā sezonā tas startēs Latvijas līmeņa augstākajā sabiedrībā. Plānots, ka uzsvars tiks likts uz jauno spēlētāju audzināšanu. Ar komandu kopā trenējas Jurijs Aleksejevs un Mikus Sokolovs, kā arī iepriekšējos gadus Spānijas zemākajās līgās spēlējušais Verners Kohs. Treniņos manīti arī Roberts Krūmiņš un Pēteris Reķis, kuri pērn spēlēja LU sastāvā. Kā arī Ronalds Elksnis, kurš pērn spēlēja Vācijas 3. līgā. Vienību trenē serbu speciālists Marko Zarkovičs, kurš iepriekšējos gados strādājis AKBS VEFar jauniešiem. Trenera atalgojums pēc portāla rīcībā esošās informācijas ir no trīs līdz četriem tūkstošiem eiro mēnesī! Viņam asistēs Serbijas U-18 izlases galvenais treneris Aleksandrs Bučans. Atgādināsim, ka serbi šovasar triumfēja Latvijā notiekošajā U-18 Eiropas čempionātā, finālā uzveicot Latviju. Komanda ikdienā trenēsies Rīgā, Teikas vidusskolas zālē un Diagnostikas centra zālē (kur LU), bet mājas spēles turpinās aizvadīt Jēkabpils Sporta namā.

1
Tavs viedoklis

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Rembrants Recent comment authors
  Subscribe  
jaunākie vecākie vērtētākais
Paziņot par
Rembrants
Viesis
Rembrants

Paldies. Vismaz kāds paziņojums arī par “ne” lielajiem klubiem. Interesants materiāls