Mazura un Gražuļa “Parma” tuvu sensācijai pret “Khimki”

09/04/2018 21:41

VTB Vienotajā līgā šovakar ļoti tuvu sensācijas sarūpēšanai bija Nikolaja Mazura vadītā Permas “Parma”, kas izbraukumā ar 87:90 piekāpās Eirolīgas klubam Maskavas apgabala “Khimki”.

Andrejs Gražulis 16:40 laukumā pavadītajās minūtēs sakrāja piecus punktus (1p. 1/2, 2p. 2/4, 3p. 0/3) un divas atlēkušās bumbas. Latviešu uzbrucēja rēķinā arī divas kļūdas, četri noteikumu pārkāpumi un negatīvs +/- koeficients -1.

Vēl īsi pirms trešās ceturtdaļas beigām viesi atradās iedzinējos ar 11 punktiem, tomēr spēja atspēlēties un nepilnu minūti pirms pamatlaika beigām pat atradās vadībā 87:86. Mača izšķirošajos brīžos aukstasinīgāk tomēr nospēlēja meistarīgie sāncenši – vispirms ar precīzu tālmetienu 89:87 panāca serbs Stefans Markovičs, bet nākamajā “Parma” uzbrukumā bumbu pārtvert izdevās Aleksejam Švedam.

Pret līgas rezultatīvāko spēlētāju Švedu arī vēlāk tika pārkāpti noteikumi. Aleksejs gan realizēja tikai vienu no sodiņiem (90:87), tomēr ar to izrādījās gan uzvaras izcīnīšanai, jo Permas kluba izmisuma metiens pēdējās sekundēs grozā nelidoja.

Metot ar apskaužamu precizitāti (11/12 no spēles), 26 punktus “Khimki” labā guva Malkolms Tomass, bet Šveds cīņu noslēdza ar 20 punktiem. Viesiem ražīgākais ar 27 punktiem bija Frenks Geinss.

Līdz ar šo zaudējumu “Parma” ar 13 neveiksmēm 20 mačos atkritusi uz devīto pozīciju.