Mazinājies Kalgari domes atbalsts pilsētas kandidēšanai uz 2026. gada olimpisko spēļu rīkošanu

06/04/2018 15:27
RIO olimpiskās spēles - Sportazinas.com

Kalgari domes loceklei mainot savas domas, mazinājies pilsētas atbalsts pilsētas kandidēšanai uz 2026. gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanu.

Kalgari ir viena no septiņām Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) apstiprinātajām kandidātēm.

Martā no 14 domniekiem par kandidatūru balsoja astoņi, tajā skaitā arī pilsētas mērs Nahīds Nenši. Tiesa, vienam loceklim mainot savu nostāju, vairs nav balsu vairākuma.

Djanna Kolija-Urkuharta, kura iepriekš bija kandidatūras atbalstītāja, apjautusi, ka tagad ir daudz vairāk risku nekā pirms divām nedēļām.

“Arvien vairāk šaubos par kandidatūras tālāko virzību, jo pašvaldībai tie ir lieli tēriņi un atbildība. Esmu gatava pārskatīt savu atbalstu,” teica Kolija-Urkuharta.

Nenši domā, ka būs vajadzīgi 4-6 mēneši, lai organizētu iespējamo referendumu par projekta virzību tālāk.

Oktobrī SOK sesijā Buenosairesā notiks balsošana par kandidātēm iekļūšanai nākamajā vēlēšanu cīņas posmā.

Albertas province un Kanādas valdība pagājušajā nedēļā apstiprināja, ka par abām varētu sniegt galvojumu 10,5 miljonu Kanādas dolāru (6,6 miljonu eiro) apmērā.

Martā tika aptaujāti 1303 kanādieši no kuriem 66% pauda bažas, ka pilsēta varētu nokļūt nopietnos parādos, ja uzņemtos olimpisko spēļu rīkošanu. Tikai 49% piekristu, ja tiktu izmantota nodokļu maksātāju nauda.

Kandidatūras sākuma fāzē, kas ilgs līdz 2018. gada oktobrim, tiks virzītas Grāca un Šlādminga (Austrija), Kalgari (Kanāda), Milāna, Turīna un Kortīna d’Ampeco (Itālija), Saporo (Japāna), Sjona (Šveice), Erzuruma (Turcija) un Stokholma (Zviedrija).

Stokholmas kandidēšana īpaši aktuāla ir Latvijai, jo tā sacensības kamaniņu sportā, bobslejā un skeletonā vēlas aizvadīt Siguldas trasē.

Mājvieta 2026.gada olimpiskajām spēlēm tiks nosaukta 2019. gada septembrī.

Šī gada Ziemas olimpisko spēļu mājvietai Phjončhanai no Dienvidkorejas savulaik rīkot četrgades nozīmīgāko forumu bija tikai divas konkurentes – Minhene (Vācija) un Ansī (Francija), kamēr Ķīnas galvaspilsēta Pekina uzvarēja cīņā par tiesībām rīkot 2022. gada Ziemas olimpiskās spēles ar tikai vienu citu pilsētu – Almati no Kazahstānas.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Jannis Adetokunbo
08/08/2022 10:27

Jannis Adetokunbo par Grieķijas izlasi: Mēs neesam gatavi medaļām vai tituliem

Grieķijas basketbola izlases galvenā zvaigzne Jannis Adetokunbo pēc viena no valstsvienības treniņiem sarunā ar žurnālistiem atzinis, ka, viņaprāt, Grieķijas spēlētāji šobrīd nav gatavi izcīnīt medaļas vai titulus. Grieķijas izlase šī…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām