Mbapē “hat-trick” ļauj PSG spert platu soli ČL ceturtdaļfināla virzienā

17/02/2021 00:02
Kilians Mbapē

Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) Čempionu līgas pagājušās sezonas fināliste no Francijas Parīzes “Saint-Germain” (PSG) otrdien pirmajā astotdaļfināla spēlē izcīnīja visai drošu uzvaru. PSG viesos ar 4:1 (1:1) uzvarēja “Barcelona”.

Mača 14.minūtē pirmā reālā vārtu gūšanas iespēja no tuvas distances bija francūzim Antuānam Grīzmanam, bet futbolists neizdevās spēcīgs sitiens, kā rezultātā Keilors Navass bez problēmām tvēra bumbu. Piecas minūtes vēlāk soda laukumā sitienu ar galvu izdarīja Mauro Ikardi, bet bumba lidoja nedaudz garām vārtiem.

Levens Kurzavā 26.minūtē soda laukumā pārkāpa noteikumus, bet soģis ar VAR tehnoloģijas palīdzību lēma, ka “Barcelona” ir tiesīga izpildīt “pendeli”. Uz 11 metru atzīmes stājās Lionels Mesi, viņam sitienu izpildot nekļūdīgi. Mājiniekiem pārsvaru izdevās noturēt vien četras minūtes, jo Kiljans Mbapē soda laukumā saņēma piespēli no Marko Verati un trieca bumbu vārtu augšējā stūrī.  Līdz puslaika beigām abas komandas apmainījās ar vēl dažām bīstamām epizodēm, taču pirmās 45 minūtes noslēdzās neizšķirti 1:1.

Otrā puslaika sestajā minūtē Moize Kens pie soda laukuma sākuma nonāca labā sitiena pozīcijā, bet viņa raidījumu aizskāra “Barcelona” aizsargs un brīdi vēlāk arī vārtsargs Marks Andrē ter Štegens. Mača 55.minūtē Mesi ar savu aktivitāti nopelnīja iespēju no aptuveni 17 metriem izpildīt brīvsitienu, bet īsi pēc tam viņa sitiens atdūrās PSG spēlētāju “mūrī”. “Barcelona” turpināja aktīvi uzbrukt, bet cerēto rezultātu tas nedeva, jo nākamos vārtus 65.minūtē guva PSG. Žerārs Pikē soda laukumā iepretim vārtiem aizskāra PSG futbolista piespēli, bet ter Štēgens vārtus atstāja nedaudz par ātru. Bumba nonāca pie nepiesegtā Mbapē, viņam panākot 2:1. Viesi nemazināja apgriezienus un 70.minūtē panāca jau drošāku rezultātu – 3:1. Leandro Paredess bumbu iecentrēja soda laukumā, kur to tālāk vārtos novirzīja Kens.

“Barcelona” četras minūtes līdz spēles beigām tikpat kā zaudēja cerības sasniegt ceturtdaļfinālu, lai arī priekšā ir atbildes mačs. Juliāns Drakslers ar bumbu aizsteidzās ātrajā pretuzbrukumā un iepretim vārtiem piespēlēja Mbapē, kurš bez piepūles guva savus trešos vārtus un būtībā jau nodrošināja PSG vietu ceturtdaļfinālā.

Mbapē ir tikai trešais futbolists, kuram Eirokausos pret “Barcelona” izdevies izcelties ar “hat-trick”. 1997./98.gada sezonā grupu turnīrā to pēdējo reizi paveica Andrijs Ševčenko. PSG šajā spēlē nevarēja palīdzēt traumu guvušais brazīlietis Neimars un Anhels di Marija, bet “Barcelona” rindās nespēlēja talantīgais Ansumane Fati. Šo spēli klātienē vēroja jauktās cīņu mākslas meistars Habibs Nurmagomedovs no Krievijas.

Atbildes spēle Parīzē paredzēta 10.martā. Barselonas vienība Čempionu līgas astotdaļfinālu sasniegusi jau 14.sezonu pēc kārtas.

Otrā astotdaļfināla spēlē Budapeštā “Liverpool” ar 2:0 (0:0) uzvarēja “Leipzig” no Vācijas. Jau spēles piektajā minūtē “Leipzig” “pamodināja” liverpūliešu aizsardzību, jo Dani Olmo sistā bumba atdūrās pret vārtu stabu. Desmit minūtes vēlāk ar bīstamu epizodi pie pretinieku vārtiem izcēlās Mohameds Salāhs, bet Pēters Gulāči palika nepārspēts. Atlikušajā laikā Gulāči modrību pārbaudīja arī Sadio Manē un Endrū Robertsons, bet abi raidījumi lidoja garām vārtiem.

Otrajā puslaikā “Liverpool” uzbrucējam Salāham bija nepieciešamas astoņas minūtes, lai atklātu spēles rezultātu. Uzbrucējs izmantoja pretinieku kļūdu aizsardzībā un ar bumbu nonāca vienatnē pret vārtsargu. Piecas minūtes vēlāk vēl vienu brāķi aizsardzībā izmantoja arī Manē, kurš no tuvas distances pārsvaru dubultoja. Mača turpinājumā tiesnesis nevairījās piešķirt četrus brīdinājumus, pa diviem saņemot katras komandas futbolistiem. Bumbas kontrole otrajā periodā starp abām komandām bija teju vai vienāda, bet Vācijas komanda izdarīja vairāk sitienu, lai arī no septiņiem raidījumiem rāmī lidoja tikai viens. Liverpūlieši atbildēja ar diviem sitieniem vārtu rāmi, bet “golus” vairs neiesita un izcīnīja uzvaru.

Spēle Budapeštā notika, jo Vācijā Covid-19 dēļ pagaidām ieceļot liegts nerezidentiem un nepilsoņiem.  Abas komandas otro spēli savā starpā aizvadīs 10.martā. Zīmīgi, ka “Liverpool” astoņās Čempionu līgas spēlēs vārtus nebija zaudējusi pirms 55.minūtes. Astotdaļfināla pirmās spēles paredzētas 16., 17., 23. un 24.februārī, bet atbildes mači gaidāmi 9., 10., 16. un 17.martā.

Ceturtdaļfinālā iekļūs tā komanda, kas divu spēļu summā izcīnīs uzvaru. Ceturtdaļfinālu un pusfinālu izlozes paredzētas 19.martā. Fināla spēle Stambulā paredzēta 29.maijā. Turcijas galvaspilsētā Čempionu līgas finālam bija jānotiek jau pērn, bet Covid-19 izplatības dēļ izšķirošās spēles tika aizvadītas Lisabonā. Čempionu līgas uzvarētāja nodrošinās sev vietu nākamās sezonas pamatturnīrā. Tāpat čempioniem UEFA Superkausā būs jāspēkojas ar Eiropas līgas čempioni. Klubs, kas šosezon uzvarēs Čempionu līgā, nodrošinās sev vietu arī FIFA Klubu pasaules kausā. Pērn Čempionu līgas finālā Minhenes “Bayern” Lisabonā ar 1:0 uzvarēja PSG.