Mbapē “izskolo” Argentīnas izlases aizsardzību, aizsūtot mājās Mesi & Co

30/06/2018 18:57
Kilians Mbapē

FIFA Pasaules kausa pirmajā astotdaļfināla duelī ārkārtīgi aizraujošā cīņā Francijas izlase ar Kilianu Mbapē priekšgalā atspēlējās un ar 4:3 pieveica Lionelu Mesi un Argentīnas valstsvienību.

Pirms spēles

Jau turnīra astotdaļfinālā savā starpā tikās divas izlases, kuras vēl pirms čempionāta sākuma tika uzskatītas par vienām no galvenajā pretendentēm uz Pasaules kausu. Abu futbola lielvalstu “randiņš” jau pirmajā izslēgšanas spēļu kārtā skaidrojams ar Argentīnas nepārliecinošo sniegumu grupu turnīrā – dienvidamerikāņi par mata tiesu izglābās no katastrofas un D grupas pēdējā mačā pret Nigēriju vien 86. minūtē pēc Markosa Roho precīzā sitiena nopelnīja tik nepieciešamo uzvaru (2:1) un vietu astotdaļfinālā. Šajā apakšgrupā pārliecinoši triumfēja horvāti, kas Lionelam Mesi un argentīniešiem neatstāja nekādas cerības (3:0).

Francija ar izcīnītajiem septiņiem punktiem finišēja pirmajā vietā C grupā, aiz sevis atstājot dāņus, peruāņus un austrāliešus. Nevarētu gan teikt, ka Didjē Dešāma vadītā izlase demonstrē ļoti augstvērtīgu spēli, jo pat ar augstākās klases futbolistiem visās pozīcijās francūži pretinieku vārtos trīs mačos spēja raidīt tikai trīs bumbas. Komandas uzbrukuma līnijā atrodami tādi talanti kā Antuāns Grīzmans, Kilians Mbapē un Olivjē Žirū, un skaidrs, ka no šīs trijotnes tiek gaidīts daudz vairāk.

Sākumsastāvi:
Francija (4-2-3-1): Loriss; Jumtiti, Lukass, Pavārs, Varans – Pogbā, Kantē, Matuidi, Grīzmans, Mbapē – Žirū
Argentīna (4-3-3): Armani; Taljafiko, Roho, Otamendi, Merkado – Peress, Maskerano, Banega – di Marija, Pavons, Mesi

Pirmais puslaiks

Spēles ievadā Francija ļāva bumbas kontroles pārsvaru pārņemt argentīniešiem, vilinot pretiniekus pārvirzīties arvien augstāk un augstāk laukumā, vienlaikus argentīniešu līderim Lionelam Mesi tiekot pilnībā nosegtam – šo darbiņu lieliski visa mača garumā veica Blēzs Matuidi.

Tikmēr Francija atbildēja ar asiem un ārkārtīgi bīstamiem pretuzbrukumiem, vienā no tādiem fantastisku ātrumu parādot vien 19 gadus vecajam Kilianam Mbapē, kuru 12. minūtē savā soda laukumā nogāza Markuss Roho. Sekojošo 11 metru soda sitienu komfortabli realizēja Antuāns Grīzmans, izvirzot vadībā Franciju – 1:0.

Neilgi pēc tam Mbapē izrāvās vēlreiz un tika nogāzts tieši pirms soda laukuma. Sekojošo tiešo brīvsitienu tribīnēs raidīja Pols Pogbā. No līdzīgas distances iepriekš soda sitienu pa Argentīnas izlases vārtu pārliktni raidīja Antuāns Grīzmans.

Turpinājumā francūži arvien vairāk iesēdās aizsardzībā, vienīgo kļūdu pieļaujot pirmā puslaika beigu daļā. Taču tā izrādījās liktenīga – pavisam viens 25 metru attālumā no vārtiem tika atstāts Anhels di Marija, kurš ar fantastisku tālšāvienu Igo Lorisa vārtu devītniekā rezultātu izlīdzināja – 1:1.

Otrais puslaiks

Neticamās un pavērsieniem bagātās otrās 45 minūtes iesākās ar lielisku momentu priekš argentīniešiem – pēc rikošeta vārtus guva Gabriels Merkado, negaidīti izvirzot vadībā jau argentīniešus (2:1). Šajā situācijā kļūdījās francūžu pussargs Benžamins Pavārs.

Par laimi francūžiem, Pavārs savu kļūdu laboja jau pēc deviņām minūtēm, ar neticami precīzu un spēcīgu griezto tālsitienu no gaisa panāca 2:2.

Lieliskais Pavāra vārtu guvums francūžus iedvesmoja un drīz vien, izmantojot pamatīgos robus argentīniešu aizsardzībā, divus vārtus četru minūšu laikā guva Kilians Mbapē (4:2), praktiski pieliekot punktu Argentīnas izlases cerībām uz sekmīgu iznākumu.

Tomēr argentīnieši, lai arī būdami daudz pieredzējušāki, tomēr nepadevās pat par spīti spēku trūkumam. Diemžēl Francijas izlases aizsardzības vaļņi viņiem izrādījās par augstu.

Rezultāts 4:2 saglabājās līdz pat kompensācijas laika trešajai minūtei, kad pēc Lionela Mesi piespēles bumbu Igo Lorisa cietoksnī ar galvu raidīja uz maiņu nākušais Serhio Agvero – 3:4.

Pēdējās sekundēs argentīnieši vēlreiz pietuvojās francūžu soda laukumam, taču šoreiz nesekmīgi, piedzīvojot dramatisku zaudējumu ar 3:4.

Vakara otrajā astotdaļfināla duelī savā starpā spēkosies Eiropas čempione Portugāle un Urugvaja. Pāra uzvarētājs tiksies ar Franciju.

30.06.2018
Pasaules kauss, 1/8 fināls, Kazaņa
Francija – Argentīna 4:3 (1:1) Grīzmans (11m s.s.) 13′, Pavārs 57′, Mbapē 64′, 68′ – di Marija 41′, Merkado 48′, Agvero 90’+3
Bumbas kontrole: 41 : 59 (%)
Sitieni (vārtu rāmi): 9 (4) : 9 (4)
Brīdinājumi: Matuidi, Pavārs, Žirū – Taljiafiko, Roho, Banega, Maskerano, Otamendi

Francija (4-2-3-1): Loriss; Jumtiti, Lukass, Pavārs, Varans – Pogbā, Kantē, Matuidi (Toliso 75′), Grīzmans (Fekirs 83′), Mbapē (Tovēns 89′) – Žirū
Argentīna (4-3-3): Armani; Taljafiko, Roho (Facio 46′), Otamendi, Merkado – Peress (Agvero 66′), Maskerano, Banega – di Marija, Pavons (Mesa 75′), Mesi