”McLaren” Beļģijā startēs ar uzlabotiem ”Honda” dzinējiem

24/08/2017 17:53

”McLaren” komandas piloti Fernando Alonso un Stofels Vandūrns šajā nedēļas nogalē notiekošajā Formula 1 čempionāta Beļģijas posmā startēs ar uzlabotiem ”Honda” dzinējiem.

”Honda” cer, ka veiktie uzlabojumi dos nelielu paaugstinājumu dzinēja jaudā, pateicoties veiksmīgam darbam bāzēs Sakurā un Miltonkīnsā. Japānā bāzētajam ražotājam izdevās uzlabojumus ievietot bez svarīgu detaļu maiņas, tādēļ iztiks bez sodiem.

Taču Vandūrnam tik un tā nāksies izciest 35  starta vietu sodu, pateicoties dzinēja maiņai, ko ”Honda” bija ieplānojusi jau iepriekš un izmantojuši iespēju, nomainot visas 6 svarīgākās dzinēja detaļas.

Beļģu braucējam tika piešķirti uzlabojumi arī motora izturībai, ”Honda” nosaucot uzlabojumus par dzinēja 3.6 versiju. Tikmēr Vandūrna komandas biedram, Fernando Alonso, nāksies vēl pagaidām iztikt ar nedaudz vecāko, 3.5 versiju. Šāds lēmums tika pieņemts, lai soda vietas netiktu piešķirtas abiem sportistiem. Spāņu pilots pie uzlabojumiem tiks nākamajā motora maiņas reizē.

„Diemžēl Stofels saņems sodu, taču mums ir svarīgi atjauninājumus ievietot dzinējā pēc iespējas ātrāk,” atklāj ”Honda” vadītājs Jusuke Hasegava. „Ir pozitīvi, ka esam spējuši ievietot jaunākās detaļas jau tik ātri un turpināsim attīstīties atlikušās sezonas gaitā.”

”Honda” šobrīd pieturas pie agresīva attīstības plāna, ar vairākām uzlabojumu „pakām” paredzētām līdz sezonas beigām. Viņi plāno uzlabojumus ieviest uzreiz kā tie ir gatavi, taču ņemot vērā arī stratēģisko aspektu, izvairoties no sodiem trasēs, kurās arī bez uzlabojumiem iespējami labi rezultāti, kā piemēram Singapūrā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Ģirts Ankipans, Normunds Sējējs un Artis Ābols
18/10/2021 11:02

Kur tagad strādā kādreizējie “Dinamo” galvenie treneri?

Rīgas “Dinamo” Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) aizvada savu 14. sezonu. Iepriekšējos 13 gados komandu vadījuši speciālisti no dažādām valstīm ar dažādu pieeju, un arī līdzjutēju atmiņas par viņiem ir visai…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…