Medijs atklāj iemeslu, kādēļ IIHF nevēlas Baltkrievijai atņemt PČ hokejā

14/01/2021 19:31

Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) nevēlas atņemt Baltkrievijas galvaspilsētai Minskai gaidāmā pasaules čempionātu rīkošanu, jo tas atnesīs lielus finansiālus zaudējumus, vēsta Krievijas sporta medijs “Sport-Express”.

Medijs norāda, ka galvenais iemesls, kāpēc IIHF prezidents Renē Fāzels izvairās pārcelt pasaules čempionātu no Minskas uz citu valsti un pilsētu, ir tāds, ka federācijai būs jāmaskā soda nauda rīkotājvalstij, kā to nosaka noslēgtais līgums. Tas IIHF nestu milzīgus zaudējumus.

Tāpat arī ātra čempionāta norises vietas maiņa un izveide izmaksās aptuveni 20 miljonus dolāru. Iespēja, ka Latvija turnīru rīkos viena arī radītu zaudējumus IIHF, jo Latvijai nav savu līdzekļu, lai uzņemtu vēl astoņas valstsvienības, informē “Sport-Express”.

Pēc avota teiktā Fāzels varētu samierināties ar soda naudas apmaksāšanu, jo pērn par nenotikšo pasaules čempionātu Covid-19 izplatības dēļ IIHF saņēma 30 miljonu dolāru lielu kompensāciju. Tiek arī atzīmēts, ka Baltkrievijas politiskā situācija un tās iespējamās sekas, iespējams, nedotu iespēju Balkrievijai pieprasīt apdrošināšanas naudu. Ja lielākā daļa izlašu izvēlas neierasties Minskā, tad IIHF nevar atlīdzināt radītos zaudējumus.

Kā zināms, šī gada pasaules čempionātam būtu jānotiek Minskā un Rīgā, taču, ņemot vērā, ka situācija Baltkrievijā pēc prezidenta vēlēšanām, kuras nebija leģitīmas, ir dramatiska, tas, visticamāk, nenotiks. Iepriekš izskanēja versija, ka Latvija turnīru varētu rīkot viena vai arī kopā ar kādu citu valsti, piemēram, Dāniju vai Slovākiju.

Pēc sākotnējā formāta Latvijai bija jāuzņem viens grupas turnīrs un divi ceturtdaļfināli, savukārt Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā bija plānots aizvadīt vēl vienu grupu turnīru un pārējās “play-off” spēles. Kā zināms, IIHF saskārusies ar pamatīgu spiedienu no Eiropas valstīm, jo Baltkrievijā jau vairākus mēnešus tiek pielietots fiziskais spēks pret cilvēkiem, kuri apšauba augustā notikušo prezidenta vēlēšanu rezultātus, kuros ar vairāk nekā 80% balsīm triumfēja valsts ilggadējais vadītājs Aleksandrs Lukašenko.

Pieslēgties

Dienas fokusā

09/03/2021 08:07

Balcers palīdz “Sharks” panākt izlīdzinājumu, komanda tiek pie panākuma (VIDEO)

Latvijas hokejists Rūdolfs Balcers pirmdien rezultatīvi piespēlēja Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē, Sanhosē “Sharks” izlīdzinot rezultātu un vēlāk uzvarot pagarinājumā. Balcera pārstāvētā Sanhosē “Sharks” mājās ar 3:2 (0:1, 1:1, 1:0,…