Medijs atklāj, kādas algas LOV maksā Zelta sastāva sportistiem

02/04/2024 10:13
Nokopēts

Latvijas olimpiskā vienība Zelta sastāva sportistiem turpmāk maksās algu līdz 2000 eiro, noskaidrojusi “Latvijas Televīzija”.

Kā vēsta medijs, tad pēdējos 15 gadus LOV sportistiem un treneriem izmaksāto naudu noformēja kā pabalstus, lai no tiem nebūtu jāmaksā nodokļi un sportisti ar treneriem varētu saņemt lielāku summu. Tomēr šī kārtība ir mainījusies un LOV ar sportistiem noslēgusi darba līgumus uz vienu gadu.

LOV prestižākā Zelta sastāva sportisti turpmāk saņems algas no 1450 līdz 2000 eiro, kā arī 12 000-18 000 eiro treniņu darbam. Vadošo sportistu treneri var pretendēt uz 800–1850 eiro atalgojumu.

Savukārt, lai iekļūtu Zelta sastāvā, būs jāizcīna vai nu 1.-8. vieta olimpiskajās spēlēs un pasaules čempionātos, vai arī 1.-4. vieta Eiropas čempionātā vai Pasaules kausa kopvērtējumā. Sporta veidos, kur pasaules un Eiropas čempionāti nenotiek katru gadu vai nenotiek vispār, pietiks ar iekļūšanu TOP50 pasaules rangā vai labāko astoņniekā kādā Pasaules kausa posmā.

Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks maksājumus LOV sportistiem par algu neuzskata. “Šī darba alga ir līdzfinansējums viņu karjerā. Es uz šo kā darba algu neskatītos. Es uz to skatītos kā valsts līdzdalību sportiskajā karjerā.”

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām