Medijs atklāj “Knicks” bijušā trenera atlaišanas aizkulises

Deivs Fizdeils, sportazinas.com
Deivs Fizdeils | Foto: Ņujorkas Knicks

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) aģenti, spēlētāji un treneri medijam “SportsNet New York” atklāja, kādā gaisotnē nostrādāja pēdējās nedēļās Ņujorkas “Knicks” galvenā trenera amatā.

“Knicks” vadība uzskatīja, ka komandā ir pietiekami daudz talantīgu spēlētāju, lai nodrošinātu iekļūšanu izslēgšanas spēles. Tomēr, kad sezona iesākās ar ievērojamu zaudējumu sēriju, pirmssezonas cerības iekļūt “play-off” sāka radīt lielu spiedienu uz “Knicks” basketbolistiem. “Viņi noteikti spēlēja saspringti,” “SNY”  pastāstīja persona, kas tajā laikā kontaktējās ar Ņujorkas komandas spēlētājiem.

Tāpēc, kad “Knicks” decembra sākumā no 22 spēlēm bija spējusi uzvarēt tikai četrās, neviens nebija pārsteigts par lēmumu atlaist Fizdeilu no komandas galvenā trenera amata. Bet veids, kādā tas tika izdarīts, pārsteidza dažus NBA pieredzējušus trenerus, ziņo “SNY”.

“Neīstenotās pirmssezonas izslēgšanas spēļu cerības un spekulācijas par Fizdeila iespējamo atlaišanu noteikti komandai nenāca par labu,” sacīja avots, kurš sezonas sākumā sazinājās ar vairākiem “Knicks” spēlētājiem. “Daži basketbolisti uzskatīja, ka katrs zaudējums var maksāt Fizdeilam darbu.” Tajā laikā vairāki “Knicks” spēlētāji teica, ka nevēlas, lai Fizdeils tiek vainots par komandas rezultātiem.

Dienās pirms Fizdeila atlaišanas komandas prezidents Stīvs Mills un ģenerālmenedžeris Skots Perijs tikās ar spēlētājiem, lai aprunātos par komandas rezultātu iemesliem, teikts ESPN ziņojumā. Kā “SNY” pavēstīja komandai pietuvināti cilvēki, dažās no šīm tikšanās reizēm tika runāts par Fizdeila sniegumu.

“Tā noteikti nav pazīme, ka komandā viss ir kārtībā,” “SNY” teica viens bijušais NBA treneris, kurš komandas vadības sarunas ar spēlētājiem par Fizdeila sniegumu raksturoja kā vadības neuzticību komandas galvenajam trenerim.

Spekulācijas par Fizdeila iespējamo atlaišanu pieauga pēc tam, kad “Knicks” komandas prezidents  un ģenerālmenedžeris novembra sākumā sarīkoja negaidītu preses konferenci. Fizdeils uzrunāja savus spēlētājus ģērbtuvē, kamēr Mills un Perijs runāja ar medijiem. Treneris pēc “Knicks” prezidenta un ģenerālmenedžera preses konferences tikās ar žurnālistiem un uzņēmās atbildību par komandas spēli un sliktajiem rezultātiem.

“Neviens no mums nav apmierināts, bet galu galā tas attiecas uz mani kā galveno treneri,” viņš teica. “Man ir jāizdomā veids, kā panākt labākus rezultātus ar šo komandu.”

Pēc preses konferences, kas bija pēdējā reize, kad komandas vadība runāja ar plašsaziņas līdzekļiem, vairāki spēlētāji ziņoja Fizdeilam, ka viņi ir noraizējušies par viņa iespējamo atlaišanu, atklāj “SNY”.

Kā pastāstīja komandas spēlētājiem pietuvināti cilvēki, atlaišanas dienā Fizdeils vadīja treniņu, pēc kura runāja ar medijiem par iespējamām izmaiņām komandas sastāvā, ko viņš vēlējās veikt nākamajā spēlē. Viņš arī paspieda rokas vairākiem komandas vadības darbiniekiem, kuri apmeklēja treniņu, tomēr neilgi pēc tam Fizdeils tika atlaists.

Vairākas NBA personas, kas novēroja situāciju no malas, pavēstīja “SNY”, ka bija pārsteigtas par to, kā norisinājās Fizdeila atlaišana. “Es nedomāju, ka esmu redzējis, kā treneris runā ar medijiem, trenē un tad tiek atlaists,” sacīja viens no viņiem.

Fizdeils: Biju priecīgs par iespēju teikt, ka esmu “Knicks” galvenais treneris

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par