Medijs: Bagatskis tuvu līguma noslēgšanai par Ukrainas izlases vadīšanu

Ainars Bagatskis, Sportazinas.com
Ainars Bagatskis Foto: fiba.com

Latviešu basketbola speciālists Ainars Bagatskis varētu kļūt par nākamo Ukrainas valstsvienības galveno treneri, vēstī ukraiņu mediji.

51 gadu vecais Batatskis tiek uzskatīts par Ukrainas Basketbola federācijas prioritāti izlases “stūrmaņa” amatam. Tiek ziņots, ka “Bagijs” jau esot manīts Kijevā, kur viņš ieradies uz pārrunām ar valsts basketbola federācijas vadību. Ainars labprāt pieņemtu darbu ar Ukrainas valstsvienība, bet vēl dienas kārtībā vienošanās finansiālā puse, kā arī izlases sastāva komplektācijas jautājumi.

Bagatskis iepriekš klubu līmenī jau ir strādājis Ukrainā, vispirms vadot “Krivbass” vienību, bet pēcāk divas sezonas pildot Kijevas “Budivelnik” galvenā trenera pienākumus. Latvieša vadībā Ukrainas galvaspilsētas klubs kļuva par divkārtēju valsts čempionu, reizi izcīnīja Ukrainas kausu, bet 2013./2014. gada sezonā debitēja Eirolīgā. Komandas sastāvā tajā sezonā bija arī Latvijas izlases līderis Jānis Strēlnieks.

Bagatskis šī gada sākumā tika atbrīvots no Vācijas Bundeslīgas vienības Bambergas “Brose” galvenā trenera amata, kaut latviešu speciālists vienošanos ar pazīstamo Vācijas klubu panāca vien pērn jūnijā, noslēdzot divu gadu līgumu.

Bagatskis kopš 2010. gada bija Latvijas izlases galvenais treneris, bet pēc 2017. gada Eiropas čempionāta, kurā mūsējie izcīnīja augstāko vietu (piekto) kopš neatkarības atjaunošanas, neturpināja sadarbību ar valstsvienību.

Ainars izlasi vadīja četros Eiropas čempionātu finālturnīros, savukārt vēl četras reizes Bagatskis kontinenta meistarsacīkstēs piedalījies kā spēlētājs.

Aizpērnā gada maijā viņš tika atbrīvots no Izraēlas granda Telavivas “Maccabi” un kopš tā laika bija bez darbavietas klubā, bet vēl latviešu speciālistam bijusi pieredze kā galvenajam trenerim tādos pazīstamos klubos kā Kauņas “Žalgiris” un “Nizhny Novgorod”.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par