Medijs: KHL jaunais prezidents būs ilggadējais IIHF vadītājs Fāzels

Renē Fāzels, Sportazinas.com
Renē Fāzels | Foto: Getty Images

Kontinentālās hokeja līgas () jaunais prezidents, visticamāk, būs ilggadējais Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) vadītājs Renē Fāzels, ziņo medija “Sport-Express” žurnālists Aleksejs Ševčenko.

Ševčenko šodien savā saziņas aplikācijas “Telegram” kanālā pavēstīja, ka Fāzels kļūs par jauno KHL prezidentu. Viņš arī “Twitter” raksta, ka intriga par to, kurš būs jaunais KHL prezidents, ir galā.

Oficiāli gan vēl nekur nav izskanējusi informācija par to, ka Fāzels būs jaunais organizācijas vadītājs.

Kļuvis zināms, ka KHL prezidenta amatu atstās Dmitrijs Černišenko un līdz ar to līga sākusi meklēt aizvietotāju. Černišenko turpmāk būs Krievijas vicepremjers, tādēļ viņam pēc iespējas ātrāk nāksies pamest darbu KHL.

Medijs “Championat” noskaidrojis, ka līdz sezonas beigām jaunais KHL prezidents varētu būt Krievijas sporta ministrijas pārstāvis Aleksejs Morozovs, bet Fāzels amatā stāšoties no nākamās sezonas.

69 gadus vecais šveicietis Fāzels, kurš IIHF prezidenta amatā ir jau kopš 1994. gada jūnija, uz jauno termiņu nekandidēs. Jaunais IIHF prezidents tiks ievēlēts šīs organizācijas kongresā 2020. gada Pasaules čempionāta laikā Šveicē un tobrīd Fāzels noliks IIHF prezidenta pilnvaras.

Pēc profesijas zobārsts Fāzels savulaik pats nodarbojās ar hokeju amatieru līmenī, bet vēlāk pārslēdzās uz maču tiesāšanu starptautiskā līmenī. 1985. gadā Renē kļuva par Šveices Hokeja federācijas prezidentu, bet gadu vēlāk viņš tika ievēlēts IIHF padomē.

Tieši Fāzela prezidentūras laikā 1998. gada Nagano olimpiskajās spēlēs pirmo reizi piedalījās Nacionālās hokeja līgas () profesionāļi.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par