Medijs Pasečņiku iekļauj “76ers” 21. gadsimta neveiksmīgākajos drafta darījumos

Anžejs Pasečņiks, sportazinas.com
Adams Silvers un Anžejs Pasečņiks | Foto: EPA

Medija “The Athletic” apskatnieks Ričs Hofmans apskatījis 10 neveiksmīgākos Nacionālās basketbola asociācijas () komandas Filadelfijas “76ers” drafta darījumus, tajā iekļaujot arī latvieša Anžeja Pasečņika iegūšanu.

Pasečņiks šajā sarakstā ieņem sesto vietu, kas nozīmē, ka pēc žurnālista domām viņa iegūšana ir sestais neveiksmīgākais darījums “76ers” izpildījumā šajā gadsimtā.

Pasečņiku 2017. gadā pirmajā kārtā ar relatīvi augsto 25. numuru izvēlējās Orlando “Magic”, taču viņu uzreiz aizmainīja uz Filadelfiju pret pirmās un otrās kārtas nākotnes izvēlēm, kas  pie dažādiem nosacījumiem var aktivizēt šogad vai arī vēlāk.

Tas tiek vērtēts kā viens no kādreizējā “76ers” basketbola operāciju prezidenta Braiena Kolandželo neveiksmīgākajiem gājieniem, viņam esot kluba vadībā.

Pēc draftēšanas Anžejs atgriezās Spānijā, kur pārstāvēja ACB līgas klubu “Gran Canaria”, pie teikšanas NBA vēl netiekot. Tālākā notikumu attīstība pierāda, ka no “76ers” perspektīvas Pasečņika maiņa bija neizdevīga klubam, jo vienība no Pasečņika pērn atteicas.

Lieki piebilst, ka latvietis nevienu spēli “76ers” rindās tā arī neaizvadīja. Viņš pēc veiksmīga snieguma pagājušā gada Vasaras līgā ir izkārtojis sev vietu Vašingtonas “Wizards” sistēmā, kur šosezon NBA nespēlē regulāri, tomēr savu debiju ir piedzīvojis.

“Filadelfija aizmainīja nākotnes izvēles pret spēlētāju, kuram ir maza iespēja kļūt par NBA basketbolistu,” raksta Hofmans. “Pērn “76ers” no viņa atteicās, bet šosezon Pasečņiks debitēja NBA “Wizards” sastāvā. To gaidīja vien retais it īpaši tādēļ, ka viņam Spānijā bija vidēji pieci punkti un trīs atlēkušās bumbas spēlē.”

“Skaidrs, ka šajā draftā pēc Pasečņika nesekoja Paskāla Siakama līmeņa talanti, bet tur bija tādi kvalitatīvi basketbolisti kā Kails Kuzma, Deriks Vaits un Džošs Hārts – jebkurš no viņiem varēja nonākt Filadelfijā,” uzskata Hofmans.

“Viens no iemesliem, kādēļ Kolandželo iemainīja Pasečņiku, bija tas, ka “76ers” sastāvs jau bija pilns ar jauniem spēlētājiem un viņš cerēja, ka Anžejs attīstīsies Eiropā, lai pēc dažiem gadiem atgrieztos NBA. Neskatoties uz to, tā tik un tā bija liela kļūda,” secina apskatnieks.

Kā vislielāko kļūdu Hofmans uzskata Džahlila Okafora draftēšanu 2015. gadā ar trešo numuru. Toreiz “76ers” vēroja Kristapu Porziņģi un klubā bija cilvēki, kas vēlējās viņu draftēt, taču spiediens uz to, ka jāizvēlas tieši Okafors no komandas vadības bija pārāk liels.

Savukārt otrā vieta tikusi 2017. gada drafta pirmajam numuram Markelam Fulcam. 22 gadus vecais spēlētājs divus gadus pēc draftēšanas tika aizmainīts uz Orlando “Magic” pret Džonatanu Simonsu un nākotnes drafta izvēlēm.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par