Medijs: Pekinas olimpiskās spēles notiks bez NHL hokejistiem

21/12/2021 22:07
Elvis Merzļikins

Nacionālā hokeja līga (NHL) un NHL spēlētāju asociācija (NHLPA) vienojušās par lēmumu nedoties uz februārī gaidāmajām 2022.gada Pekinas olimpiskajām spēlēm, ziņo “The Athletic”.

Septembrī NHL un NHLPA panāca vienošanos ar Starptautisko Ledus hokeja federāciju (IIHF) par spēlētāju dalību 2022.gada Pekinas ziemas olimpisko spēļu turnīrā. Vienošanās paredz pārtraukumu 2021./2022.gada NHL regulārajā čempionātā, lai hokejisti varētu piedalīties Pekinas olimpiskajās spēlēs. Olimpiādē hokejisti spēkosies no 9. līdz 20.februārim.

Līgumā gan ir atruna, ka to var lauzt, ja NHL/NHLPA uzskatīs, ka Covid-19 pandēmijas apstākļi ir apgrūtinoši vai nedroši spēlētājiem. Pēdējie Covid-19 uzliesmojumi komandās un neskaidrība par noteikumiem Pekinā radījusi bažas par hokejistu dalību olimpiskajās spēlēs. Līdz 10.janvārim NHL var izlemt nepiedalīties olimpisko spēļu turnīrā, nesaņemot par to naudas sodu.

Pēc pēdējo pāris nedēļu Covid-19 uzliesmojumiem kopumā uz nenoteiktu laiku pārceltas vairāk nekā 40 spēles. Svētdien tika atcelti pārrobežu mači starp ASV un Kanādas komandām, bet šīs nedēļas sākumā tika pieņemts lēmums atcelt gandrīz visas līdz Ziemassvētku brīvdienām paredzētās spēles. Šobrīd Covid-19 uzliesmojumu dēļ treniņi pārtraukti astoņās komandās.

NHL hokejisti nepiedalījās arī iepriekšējās ziemas olimpiskajās spēlēs, kas norisinājās 2018.gadā Phjončhanā. Toreiz NHL nevarēja vienoties ar Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK) par ceļošanas un apdrošināšanas izmaksām.

NHL hokejisti pirmo reizi olimpiskajās spēlēs piedalījās 1998.gadā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Rihards Bukarts
17/05/2022 09:57

Rihards kā mērķis, Sotnieks kā skatītājs un kļūdu atkārtošana – septiņi novērojumi pēc PČ spēles pret Norvēģiju

“Kā komanda mēs varējām nospēlēt krietni labāk, bet pats galvenais ir tas, ka izcīnījām trīs punktus,” aptuveni šādas domas, varbūt pateiktas ar citu vārdu palīdzību, skanēja pēc Latvijas un Norvēģijas…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…