Medijs: Porziņģis ir vesels un attīsta savu spēli, dodiet viņam laiku

25/07/2021 13:09

Amerikāņu medija “The Smoking Cuban” apskatnieks Tailers Votss paudis viedokli, ka Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienībai Dalasas “Mavericks” nevajadzētu steigties ar latviešu spēlētāja Kristapa Porziņģa aizmainīšanu.

Aizvadītajā sezonā liepājnieks 43 pamatturnīra spēlēs atzīmējās ar vidēji 20,1 punktu, 8,9 atlēkušajām bumbām un 1,6 piespēlēm. “Play-off” turnīra laikā latviešu basketbolista loma komandā samazinājās, līdz ar ko arī viņa statistikas rādītāji kļuva sliktāki – septiņos mačos caurmērā 13,1 punkts un 5,4 izcīnītas bumbas zem groziem, “Mavs” Rietumu konferences ceturtdaļfinālā zaudējot Losandželosas “Clippers” ar 3-4.

“Porziņģis uzņēmās lielāko daļu no vainas par neveiksmi “play-off” pirmajā kārtā. Luka Dončičs bija kā no citas planētas, bet Kristaps spēlēja neefektīvi. “Clippers” ir viena no Porziņģa sliktākajām pretiniecēm, un šajā sērijā viņš nekļuva par komandai tik vajadzīgo otro zvaigzni. Līdzjutēji pieprasīja maiņu, taču viss nav tik vienkārši. Kristapa līgumā palikuši vēl trīs gadi un vairāk nekā 100 miljoni dolāru. Četru sezonu laikā viņš piedalījies vien 148 spēlēs, “Vienradzim” ir daudz savainojumu un tagad Dalasa viņu nevarētu “pārdot” par labu cenu.

Grūti novērtēt Porziņģa tirgus vērtību. Kad Kristaps ir vesels, viņš var spēlēt elites līmenī. Maksimālais līgums, traumas un nesenas problēmas, visticamāk, ir iemesli, kuru dēļ citi klubi vairās piedāvāt masīvu paketi, lai iegūtu latvieti. Taču Dalasai nevajadzētu viņu aizmainīt starpsezonā. Viņš ir vesels un attīsta savu spēli. Dodiet viņam laiku, lai uzlabotu savu sniegumu Džeisona Kida vadībā, un tad skatīsimies, kur tas viss aizvedīs. Porziņģa labākais basketbols vēl ir priekšā,” viedokli pauda žurnālists.

Nesenā intervijā “Latvijas televīzijai” Porziņģis atklāja, ka samierināties ar mazāku lomu bija grūti. “No “play-off” noteikti nesagaidīju to, ko vēlējos. Tas ir laiks, kad tu gribi izdarīt vēl vairāk, bet man bija pretēji – es tiku nolikts stūrī. Man iedeva uzdevumu, bet es kā kareivis to arī pildīju. Bija grūti, protams, to pieņemt, jo neesmu pieradis, ka manu lomu pēkšņi tik ļoti samazina, bet, kad to pieņēmu, man nebija grūti spēlēt. Ja tu esi atstājis laukumā maksimumu, tu vari mierīgs aiziet mājās un nav jādomā par spēli.

Man smagi “dega iekšas”, kad man pateica, ka mums vajadzētu, lai tevi sedz Kavai [Lenards] un būs grūti” pret viņu. Teica, ka būs labāk, ja atvēršu laukumu un, ja ir kaut kādas opcijas, tad lai uzbrūku. Tad principā es biju ārā no “pick and roll” un caur mani bumba vispār neiziet. Tikai nokapāju aizsardzībā, skrienu uz stūri un gaidu, vai es varu dabūt kaut kādu opciju. Bija jāpieņem tas un nodomāju, ja tas ir tas, kā mēs varam vinnēt, tas es esmu ar mieru, jo es gribu uzvarēt. Bija viena spēle, kuru es mentāli nocīnījos pats ar sevi, bet zināju, ka man ir jābūt profesionālam, ka man jāizdara maksimums, cik es varu un ar mierīgu prātu varu beigt to spēli,” par tikšanu galā ar sev doto lomu izteicās Porziņģis.

Tikmēr par “Mavs” stūrmani ieceltais Kids nesenā preses konferencē pauda pārliecību, ka Porziņģa un Dončiča duetam ir liela nākotne. “Esam sajūsmināti par to, ka KP ir vesels. Domāju, arī viņš ir sajūsmināts un gatavs strādāt. Tāpat domāju, ka [gaidāmajā sezonā] mēs redzēsim citu Porziņģi,” teica Kids, piebilstot, ka, viņaprāt, latvietis ir ideāli piemērots, lai spēlētu kopā ar Dončiču.

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/09/2021 09:19

Labākie “MyCareer” spēlētāju tipi “NBA 2K22” videospēlē

Izvēlēties un izveidot optimālu spēlētāju savam spēles stilam “NBA 2K22” videospēles “MyCareer” režīmā ir ārkārtīgi svarīgi, ja vēlies, lai tavs basketbolists kļūst par vienu no līgas labākajiem un pārņem kroni…