Medijs: Starp futbola izlases trenera kandidātiem ir bijušais Zviedrijas valstsvienības stūrmanis

28/01/2024 18:09
Nokopēts
Janne Andersons

Zviedrijas medijs “Expressen” ziņo, ka starp kandidātiem uz Latvijas futbola izlases galvenā trenera amatu ir bijušais Zviedrijas valstsvienības stūrmanis Janne Andersons.

Zināms, ka 61 gadus vecais Andersons pēdējo mēnešu laikā ir saņēmis vairākus darba piedāvājumus, tostarp no Latvijas Futbola federācijas (LFF), kas Andersonu uzskata par vienu no galvenajiem kandidātiem uz amatu. “Expressen” vienlaikus vēsta, ka starp treneri un LFF šobrīd nav panākta vienošanās, kā arī nav zināms, vai pats Andersons būtu ieinteresēts trenēt Latvijas izlasi.

Andersons Zviedrijas izlasi vadīja no 2016. līdz 2023. gada novembrim. Viņa vadībā Zviedrija kvalificējās 2018. gada Pasaules kausam, kur tika sasniegts ceturtdaļfināls, un 2021. gada Eiropas čempionātam, kur nācās izstāties astotdaļfinālā.

Sniegums pēcāk pasliktinājās – Zviedrija netika uz 2022. gada PK, izkrita uz Nāciju līgas C grupu, kā arī demonstrēja nestabilu sniegumu 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā. Zviedrijas federācija jau oktobrī paziņoja, ka gadījumā, ja Zviedrija netiks uz “Euro 2024”, tad sadarbība ar Andersonu tiks pārtraukta. Tas galu galā piepildījās, un Andersons savu pēdējo spēli kā Zviedrijas izlases treneris aizvadīja 19. novembrī pret Igauniju, kur tika izcīnīta uzvara.

Andersons tādējādi kļuvis par ceturto treneri, kura vārds izskanējis saistībā ar vakanto amatu Latvijas izlasē. Iepriekš Lietuvas mediji ziņoja, ka viens no kandidātiem ir bijušais RFS stūrmanis, lietuvietis Valds Dambrausks, bet Latvijas Televīzija pēc sarunas ar LFF prezidentu Vadimu Ļašenko atklāja, ka pretendentu vidū arī ir itālis Paolo Nikolato un polis Mareks Papšuns, tāpat apstiprinot Dambrauska kandidatūru. Nikolato karjeras laikā strādājis ar vairākām Itālijas jauniešu izlasēm, bet Papšuns iepriekš trenēja Čenstohovas “Rakow”, kur viņa vadībā par Polijas čempionu kļuva Latvijas izlases uzbrucējs Vladislavs Gutkovskis.

 

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām